Büyük Arnavutluk Turu 8 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Büyük Arnavutluk Turu 8 Gün

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları, İstanbul Çıkışlı Turlar, Vizesiz Yurtdışı Turları
 • Süre :
  8 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtdışı
 • Kapasite :
  44 kişi

Balkanların dağlık ülkesi Artnavutluğu bir kaç şehriyle değil tüm kültür varlıkları ve nefis doğasıyla doya doya geziyoruz. Kartalların Ülkesini Karış Karış keşfetmeye hazır mısınız?

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Büyük Arnavutluk Turu 8 Gün Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

 

Büyük Arnavutluk Turu 8 Gün
 
 
 
 
PEGASUS HAVA YOLLARI İLE
 
 
PC281 İSTANBUL – TİRAN 10.45 – 11.30
&
PC282 TİRAN – ISTANBUL 12.10 – 14.50
 
 
 
 
TİRAN – DURRES – BERAT – BUTRİNT – SARANDE – GİRİJOKASTER – APOLLONİA – OHRİD – POGRADEC - VLORE
 
 
 
*** TÜM TURLAR DÂHİL ***
*** EKSTRA TUR YOK ***
 
 
 
 
*** TURUMUZA TÜRKİYE’NİN HERYERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ ***

Tur Programı

1.Gün İstanbul – Tiran - Durres

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde buluşmamızın ardından gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Pegasus Hava Yolları’nın PC281 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.45’de Tiran’a keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yerel saat 11.30’da varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Adriyatik kıyısındaki şirin kent Durres'e geçiyoruz. Burada limandaki dev İtalya feribotlarını görüyoruz. Ayrıca Roma dönemi yapılarından tiyatroyu, rotondo yapısını ve forumu da panoramik olarak gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün Durres – Berat - Vlore

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Osmanlının sivil mimarisini yaşatan muhteşem Berat kentine gidiyoruz. Bin pencereli kent olarak da bilinen şehrin bizi en çok etkileyecek semtinin adı Mangalemi. Tipik Osmanlı evleri tüm ihtişamıyla ve çok iyi korunmuş durumda. Burada ayrıca Gorica semtini ve Halveti Tekkesini ziyaret ediyoruz. Buradan Vlore kentine gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün Vlore – Butrint - Sarande

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından inanılmaz manzaralara sahip sahil yolundan Adriyatik denizini izleyerek 1992'den beri Unesco Dünya Kültür Mirası Listesindeki Butrint Antik kentine varıyoruz. Burada Antik tiyatroyu, Vaftizhaneyi, Asklepeios Tapınağını, Roma saray kalıntılarını ve mozaikleri görüyoruz. Ayrıca Kanuni Sultan Süleyman döneminde Korfu'yu almak üzere inşa edilen Lekures kalesini de panoramik olarak görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Sarande'de ki otelimizde.

4.Gün Mavi Göz - Girijokaster

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Saranda yakınında "Mavi Göz" olarak da bilinen muhteşem su kaynağında gidiyoruz. Bistrica nehrinin kaynağı olan bu harika doğa olayına tanık olduktan sonra; Osmanlı mimarisinin halen bir müze kent olarak korunduğu Girijokaster kentine gidiyoruz. Arnavut kaldırımlı şehri gezip; alış veriş için serbest zaman verdikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.Gün Apollonia Antik Kenti - Pogradec

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından muazzam kalıntıları ile Appolonia Antik kentine geçiyoruz. Ülkenin tarihi mirasının en önemli alanı olan ve adı Apollon ile özdeşleşmiş kentin gezisi yaklaşık yarım günümüzü alacak. Antik kentin kütüphanesi, antik tiyatrosu, Diana mabedi ve idari binası gezildikten sonra Pogradec’e geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6.Gün Pogradec – Ohrid - Pogradec

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından ünlü Ohrid kentinin Eski Kent merkezini, ünlü Ohri Ayasofya'sını, Karantina Kiliselerini, İnci Atölyesini, Türk Çarşısını ayrıntılı şekilde geziyoruz. Buradan da Ohri gölünün kaynaklarının bulunduğu olağanüstü doğa manzaralarına ve inanılmaz büyüklükteki su kaynaklarına ev sahipliği yapan Aziz Naum (Sarı Saltuk Makamı) Manastırını gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

7.Gün Pogradec – Tiran – Krıje Kalesi

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından başkent Tiran'ın yolunu tutuyoruz. İskenderbey Heykelini, Ethembey Camiini, Enver Hoca Piramidini, Opera ve Ulusal Müzeyi gezip gördükten sonra ünlü Kruje Klesine (Akçahisar Kalesine) doğru yola çıkıyoruz. Kaleyi ve pazarını gezdikten sonra Tiran'daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

8.Gün Tiran – İstanbul

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC28 sefer sayılı uçuşu ile yerel saat 12.10’da İstanbul’a keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yine yerel saat 14.50’de İstanbul’a varışımızın akabinde bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
> Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
> Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
> Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
> Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
> Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
> Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
> Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.
> 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
> 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
> Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
> Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
> Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
> Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
> Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
> Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
> Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
> Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
> T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
> Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
> Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
> T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
> Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Baytatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
> Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Fiyata Dahil Olanlar

Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Tiran / Tiran – İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
Bölgede lüks araçlarla ulaşım
7 gece 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
7 sabah kahvaltısı
7 akşam yemeği
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Programda yer alan tüm geziler
Yerel rehberlik ücretleri
Check point ve otoban geçişleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Öğle yemekleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Şoför ve rehber bahşişleri
Her türlü otel ekstraları
Kişisel Harcamalar
Seyahat Sağlık Sigortası

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 20 Gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.