Büyük Balkan Turu 7 Günde 8 Ülke

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Büyük Balkan Turu 7 Günde 8 Ülke

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları, Erken Rezervasyon Turları, Kurban Bayramı Yurtdışı Turları, Ramazan Bayramı Yurtdışı Turları
 • Süre :
  7 Gün
 • Vize :
  Multi Schengen Vize
 • Kapasite :
  44 Kişi

Vakit nakittir diyerek; zaman sorunu olanlara, en ekonomik, en ayrıntılı Balkan turunu oluşturduk. 8 Ülkenin gezileceği bu macera piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda Baytatil farkıyla oluşturuldu... 7 günde 8 ülkeyi beraber gezelim...

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Büyük Balkan Turu 7 Günde 8 Ülke Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder

BALKANLAR TURU 7 GÜNDE 8 ÜLKE
 
 
5 Gece 7 Gün
 
Tam Pansiyon
 
Otellerde Alınacak Sabah Kahvaltıları Dâhil
Restoranlarda Alınacak Öğle Yemekleri Dâhil
Otellerde Alınacak Akşam Yemekleri Dâhil
Bölge Gezilerimiz Dâhil
 
 
 
OSMANLININ AYAKİZİNDE BALKANLARI GEZİYORUZ..
 
 
 
BULGARİSTAN-SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK-KARADAĞ-ARNAVUTLUK- HIRVATİSTAN-MAKEDONYA-YUNANİSTAN
 
 
 
 
Biniş Noktalarımız:
18.00 Bahçelievler Milli Kütüphane Metro Durağı
18.30 Armada Avm Önü
19.15 Eryaman Optimum Avm Önü

Tur Programı

1.Gün Ankara’dan Hareket – İstanbul – Sofya (Gece Yolculuğu)
Akşamüzeri saat 18.00’da Bahçelievler Milli Kütüphane Metro Durağı önünde buluşmamızın ve belirtilen duraklardan misafirlerimizin alınmasının akabinde yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarımız eşliğinde gece saatlerinde İstanbul’dan katılacak misafirlerimizin alınmasının akabinde Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sofya`ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.
 
Güzergâh: Ankara-İstanbul-Sofya (1000 km)
2.Gün Sofya - Belgrad Turu
Yolculuğumuzun ilk durağı olan Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da ki dileyen misafirlerimiz için verilecek kahvaltı molamız sonrasında(ekstra) yürüyerek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Banyabaşı Camiini, Serdika Antik Kentini, Ivan Vazof Tiyatro Binasını, Başbakanlık Konutunu ve Aleksander Nevski Katedralini gördükten sonra Sırbistan’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde varışımıza müteakiben öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrasında Kalemeydanını, Terzai Meydanını, Damat Ali Paşa Türbesini, Sokullu Mehmet Çeşmesini, Defterdar kapısını, Zafer Anıtını ve Tuna- Sava nehirlerini gezip gördükten sonra alışveriş için Knez Mihaylova Caddesini ziyaret ediyoruz. Buradan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Belgrad bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Sofya’ya varışımıza istinaden gezimiz öncesinde değerlendirebilirsiniz.
Öğle yemeği: Belgrad bölgesinde ki restoranımızda ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Konaklama: Belgrad bölgesinde 4*
Güzergâh: Sofya-Belgrad (393 km)
3.Gün Belgrad - Saraybosna Turu
Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında aracımız ile Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Dünya edebiyatının en güzide eserlerinden olan ve Osmanlının en kudretli Sadrazamı Sokullu Mehmet Paşa tarafından yaptırılan muhteşem Drina Köprüsünü ziyaret ettikten sonra Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varışımıza istinaden öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrasında Osmanlı ve Avusturya – Macaristan dönemine ait izleri günümüze kadar korunmuş olan ve Müslüman Nüfusun yaşadığı Baş Çarşıda; Sebil Çeşmesi, Gazi Hüsrev Bey külliyesi ve yapılarını, Kurşunlu Medresesi, Moriça Hanı, Saat Kulesini ve Bedesten dış mekân anlatımları ile devam eden turumuzda Ferhadiye Caddesi üzerinde Saraybosna Gülleri, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu ve şehrin II. Dünya Savaşı sonrası bağımsızlığını simgeleyen Sonsuzluk ateşini görüyoruz. Pazar katliamının yaşandığı Markale pazarı ve Dünya Savaşı’nın patlak vermesine sebep olarak gösterilen Latin Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra çarşıda serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır. 
Öğle yemeği: Saraybosna bölgesinde ki restoranımızda ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Konaklama: Saraybosna bölgesinde 4*
Güzergâh: Belgrad-Saraybosna (294 km)
4.Gün Mostar - Poçitel Köyü – Blagaj - Trebinje Turu - Dubrovnik
Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında Mostar’a hareket ediyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan ve 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsünü, Eğri Köprüyü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaret ettikten sonra; Osmanlı Köyü Poçitel’e geçerek muhteşem mimariyi görüyoruz. Ardından Blagaj’a devam ediyoruz. Öğle yemeğimiz için restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası Trebinje’ye devam ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Trebinje bölgesinde ki otelimizde. 
 
Etkinlik: Dileyen misafirlerimiz Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. Dubrovnik panaromik turu esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.
 
Dubrovnik Akşam Turu: 40 Euro
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır. 
Öğle yemeği: Poçitel-Blagaj bölgesinde ki restoranımızda ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Konaklama: Trebinje bölgesinde 4*
Güzergâh: Saraybosna-Mostar-Poçitel-Blagaj-Trebinje (293 km)
5.Gün Trebinje - Kotor – Budva - Tiran Turu
Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında Karadağ’a hareket ediyoruz. Adriyatik kıyısındaki güzel kentlerden Kotor Kalesini geziyoruz. Buna müteakip Budva/ Sveti Stefan Adası molası sonrasında Arnavutluk’un Başkenti Tiran’a devam ediyoruz. Tiran’a varışımıza istinaden öğle yemeğimiz için restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası panoramik turumuz esnasında; Başkanlık Konutu, Üniversite Yerleşkesi, Bakanlıklar, Enver Hoca Piramidi, Cumhuriyet Meydanı, Ulusal Opera Binası, Ulusal Müzesi, İskender Bey Anıtı, Ethem Bey Camii, Hünkâr Camii ve Merkez Bankası Binalarını görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Tiran bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır. 
Öğle yemeği: Tiran bölgesinde ki restoranımızda ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Konaklama: Tiran bölgesinde 4*
Güzergâh: Trebinje-Kotor-Budva-Tiran (284 km)
6.Gün Tiran - Ohrid – Tetova - Matka Kanyonu - Üsküp Turu
Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası Sarı Saltuk makamının bulunduğu Ohri Gölü kaynaklarına gidiyoruz. Burasını gezdikten sonra Ohri merkeze hareket ediyoruz. Eski kentteki yürüyüş sonrasında tekne turu yapıyor(ekstra) ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimiz için restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası bölgenin en eski camilerinden Alaca Camiinin bulunduğu Tetova’ya (eski Kalkandelen) gidiyoruz. Foto molasından sonra eşsiz Matka Kanyonuna hareket ediyoruz. Kanyondaki yürüyüş sonrasında Üsküp merkeze devam ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Üsküp bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır. 
Öğle yemeği: Ohrid bölgesinde ki restoranımızda ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Konaklama: Üsküp bölgesinde 4*
Güzergâh: Tiran-Ohrid-Tetova-Matka Kanyonu-Üsküp (316 km)
7.Gün Üsküp - Selanik – Ankara’ya Dönüş Yolculuğu
Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası Üsküp merkezi geziyoruz. Saat 10.00 dolaylarında Selanik’e hareket ediyoruz. Burada; Atatürk Evini, Beyaz Kuleyi, Kordon’u, Rotondo ve Kamara Yapılarını Aristoteles ve Venizelos Meydanlarını gezdikten sonra Kavala üzerinden İpsala’ya hareket ediyoruz. Akşamüstü İpsala kapıdan yurda dönüyoruz. İstanbul’dan katılan misafirlerimiz ile vedalaştıktan sonra gece saatlerinde Ankara’da oluyoruz. Belirtilen duraklarda misafirlerimiz ile bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
Not: 2022 Yunanistan Covid-19 Protokolleri Uyarınca Anlık Olarak Programda Dâhil Olarak Hazırlanmıştır. Yunanistan sınır geçişi ile ilgili olumsuz kararlar yayınlanması durumunda programda uygulanmayarak Üsküp sonrasında Filibe Gezisi yapılarak tekrar Kapıkule Sınır Kapısından yurda dönülecektir.
 
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır. 
Öğle yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Selanik bölgesinde yöresel menüleri tatmanızı tavsiye ederiz.
Akşam yemeği: Güzergâhımız üzerinde dinlenme tesislerinde ekstra olarak değerlendirebilirsiniz.
Güzergâh: Üsküp-Selanik-İstanbul-Ankara (1285 km)
ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
> Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
 
> Sınır geçişleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır.
 
> Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 
> Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 
> Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 
> Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg 
 
> Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
 
> Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Baytatil tarafından bildirilecektir.
 
> Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Baytatil tarafından bildirilecektir.
 
> Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Baytatil tarafından bilgi verilecektir
 
> 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 
> Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 
> Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Baytatil sorumlu değildir. 
 
> Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 
> Ekstra turlar, Baytatil tarafından en az 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
> Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 
> Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında ya da on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 
> Tura katılım için Baytatil tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Baytatil sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dâhil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 
> Baytatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Baytatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 
> Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
 
> Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. 
Otobüsler: (30 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna  
Midibusler: (17 - 28 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega  
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
 
 
VİZE
 
> T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
 
> T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 
> Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
 
> Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Baytatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 
> Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
> Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 
ÜLKELER ARASI GEÇİŞLERDE COVİD-19 HAKKINDA
 
* Bulgaristan'a girişlerde uygulanacak Covid-19 Tedbirleri hakkında bilgi için: http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/Covid-19/SHGM-UGT-27082021.xlsx.html
* Sırbistan'a girişlerde uygulanacak Covid-19 Tedbirleri hakkında bilgi için: http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/Covid-19/SHGM-UGT-27082021.xlsx.html
* Bosna Hersek'e girişlerde uygulanacak Covid-19 Tedbirleri hakkında bilgi için: http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/Covid-19/SHGM-UGT-27082021.xlsx.html
* Hırvatistan'a girişlerde uygulanacak Covid-19 Tedbirleri hakkında bilgi için: http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/Covid-19/SHGM-UGT-27082021.xlsx.html
* Arnavutluk'a girişlerde uygulanacak Covid-19 Tedbirleri hakkında bilgi için: http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/Covid-19/SHGM-UGT-27082021.xlsx.html
* Karadağ'a girişlerde uygulanacak Covid-19 Tedbirleri hakkında bilgi için: http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/Covid-19/SHGM-UGT-27082021.xlsx.html
* Kuzey Makedonya'ya girişlerde uygulanacak Covid-19 Tedbirleri hakkında bilgi için: http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/Covid-19/SHGM-UGT-27082021.xlsx.html

Fiyata Dahil Olanlar

Ankara itibariyle Lüks Turizm Paket Araçlarla ulaşım
1 gece Belgrad, 1 gece Saraybosna, 1 gece Trebinje, 1 gece Tiran, 1 gece Üsküp olmak üzere 5 gece yarım pansiyon konaklama
Otellerde alınacak 5 sabah kahvaltısı
Restoranlarda alınacak 5 öğle yemeği
Otellerde alınacak 5 akşam yemeği
Programda ekstra olarak belirtilmeyen geziler
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Yerel Rehberlik Hizmeti
Check Point vs ücretleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Multi Schengen Vize Ücreti (200 Eur)
İlk gün sabah kahvaltısı
Son gün öğle ve akşam yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
Kişisel harcamalar
Ekstra olarak belirtilen geziler ve tekne turları
PCR Test Ücretleri
Kaptan ve Rehber Bahşişleri
Schengen Vizesi
Dubrovnik Akşam Turu