Büyük Balkan Turu-Ajet Havayolu İle-7 Gece

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Büyük Balkan Turu-Ajet Havayolu İle-7 Gece

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Ankara Çıkışlı Balkan Turları, Ankara Çıkışlı Turlar, Ankara Çıkışlı Yurtdışı Turları, Arnavutluk Turları, Balkan Turları, Büyük Balkan Turları, Uçaklı Turlar, Uçaklı Vizesiz Balkan Turları, Uçaklı Vizesiz Yurtdışı Turları, Uçaklı Yurtdışı Turları, Vizesiz Yurtdışı Turları, Yurtdışı Balayı Paketleri
 • Süre :
  8 Gün
 • Vize :
  Vizesiz
 • Kapasite :
  44

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların, Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası. Türkiye'den eski Osmanlı sancaklarına yapacağımız bu muhteşem kültür gezisi ömürlük bir macera niteliğinde. Vizesiz olarak pasaportunuzla katılım sağlayabileceğiniz köşe bucak Balkanlar turumuzu beğeninize sunuyoruz.

675 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Büyük Balkan Turu-Ajet Havayolu İle-7 Gece Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

Ankara Çıkışlı Vizesiz Uçaklı Balkan Turu

7 Gece 8 Gün

 

Ankara-Belgrad AJet 19 Ağustos Saat 10:00 Gidiş

Belgrad-Ankara Ajet 26 Ağustos Saat 11:55 Dönüş

 

Ankara-Belgrad AJet 6 Eylül Saat 17:30 Gidiş

Belgrad-Ankara Ajet  13 Eylül Saat 19:25 Dönüş

 

Ankara-Belgrad AJet 20 Eylül Saat 17:30 Gidiş

Belgrad-Ankara Ajet 27 Eylül Saat 19:25 Dönüş

 

Extra Tur Yok

6 Ülke Vizesiz Herşey Dahil

 

SIRBİSTAN – BOSNA HERSEK - KARADAĞ - ARNAVUTLUK - KOSOVA -  MAKEDONYA

                                     

Belgrad-Saraybosna-Mostar-Poçitel-Trebinje-Kotor-Budva

İşkodra-Prizen-Priştine-Üsküp-Kalkandelen- Manastır-Resne-Ohrid

Tur Programı

1.Gün Ankara – Belgrad

Ankara – Belgrad

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda 15:30’da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından 17:30’ da Belgrad’a hareket. 18:15’te varış. Serbest zaman sonrasında konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

 

2.Gün Belgrad - Saraybosna

Belgrad - Saraybosna

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüslerimizle Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna`ya varışımız ile beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz.  Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’ da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz.  Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.Gün Saraybosna – Konjik – Mostar – Poçitel – Trebinje

Saraybosna – Konjik – Mostar – Poçitel – Trebinje

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar`a doğru hareket ediyoruz.  Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’ i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Turun bitimi ile birlikte otantik şehir olan Trebinje’ deki otelimize transfer ve odalara yerleşme.  Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (Bölge yoğunluğuna göre Trebinje konaklaması komşu şehirler ile değiştirilebilir.

 

4.Gün Trebinje - Kotor - Budva – İşkodra

Trebinje - Kotor - Budva – İşkodra

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’ da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz.  Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’l u bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Arnavutluk sınır kapısından geçerek İşkodra`daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (Bölge yoğunluğuna göre İşkodra konaklaması komşu şehirler ile değiştirilebilir.

 

5.Gün İşkodra – Prizen – Priştine – Üsküp

İşkodra – Prizen – Priştine – Üsküp

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prizen ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Priştineye hareket Kosova’nın başkenti Priştine’ye doğru hareket ediyoruz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı ve Murad Hüdavendigar Türbesi var. Turumuz sonrası Üsküp’ e hareket geceleme otelimizde.

 

6.Gün Üsküp – Kalkandelen – Manastır – Resne - Ohrid

Üsküp – Kalkandelen – Manastır – Resne - Ohrid

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından ilk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese görülecek yerler arasındadır. Ardından Demir hisar üzerinden Manastır(Bitola) kentine varıyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’ i, İshak Camiini, Yeni Camii’ yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’ yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Ohrid` e hareket.  Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’ li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varıyoruz. Ardından Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (Akşam yemeği, yöresel müzik ve danslar eşliğinde düzenlenecek Balkan Gecesi konseptinde alınacaktır./Bölgenin ve otellerin yoğunluğuna göre, Balkan Gecesi farklı bir restaurantta/otelde düzenlenebilir.

 

7.Gün Ohrid – Belgrad

Ohrid – Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Turumuz ardından otelimize transfer akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde.

 

8.Gün Belgrad – Ankara

Belgrad – Ankara

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası doğrudan havalimanına geçiyoruz. Anadolu Jet’e ait TK4337 numaralı sefer ile 10:15’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. 14:00’te varış ve turumuzun sonu.

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

GENEL ŞARTLAR

- Katılım gösteren misafirlerimizin, mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.(Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)

- Tur esnasında, programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde rehberlerimiz para çevrilmesi konusunda size yardımcı olacaklardır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. gibi bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Turlarımızda günlük olarak, koltuk planlamasında rotasyon (koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmemektedir. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilmektedir.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (Alkol - Sigara vb.gibi) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara 3 karton,  Alkollü İçecekler 1 litre Alkollü içecek (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç), Alkollü İçecekler 2 litre Alkollü içecek (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil), Parfüm 600 ml., Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri toplam'da 5 adet, Çikolata ve Şekerleme Grubu 2 kg, Kahve 1 kg, Çay 1 kg. şeklinde uygulanmaktadır. 
- Tur programında Rehberler, hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin, 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan ve Türkiye’deki merciler'den alınmış hastane raporu, iş yeri izin belgeleri vb. gibi evrakları, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız, minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi olan tur kalkışına 20 gün kala, İptal edilen tur Baytatil Turizm tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden, sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda, otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Baytatil Turizm tarafından misafirlere bildirilecektir.
-Fuar, Kongre, Konser, Etkinlik, Spor Turnuvası vb. gibi dönemlerde, oteller belirtilen km’ lerden daha uzak mesafe'de tercih edilebilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Baytatil Turizm tarafından bilgi verilecektir.
- 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3.kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan daha küçüktür. 3 kişilik odalar; 1 büyük yatak + 1 ilave yatak'tan oluşmaktadır. İlave yataklar; Açma-Kapama veya Coach Bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için, Misafirler 3.kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve sağlanan yatak tipini kabul ettiklerini peşinen beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan 0-2 ve/veya 3-11 yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programına dahil hizmetlerden olan, Otel'lerde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen ve en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine ve/veya girilmesine izin verilmeyen ve/veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde ve/veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda, bahse konu turların yapılamamasından Baytatil Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar ve/veya araç girişine izin verilmeyen noktalar'da imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak da yapılabilir.
- Seyahat esnasında, karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Baytatil Turizm sorumlu tutulamaz.
- Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır. Ekstra gezi fiyatları, içerik ve kullanılacak olan araç tipi, katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde'ki  müze ve ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup, zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken, Check-in ve Boarding işlemleri kişisel işlemler olup, uçuş öncesinde havalimanların'da bulunan ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden misafirin şahsı tarafından yapılması zorunludur.
- Tura katılım için, Baytatil Turizm tarafından bildirilen saatlerde, belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, Check-in ve Boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, Check-in ve Boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Baytatil Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin, tura tekrar dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
Baytatil Turizm, Hava yolu ile Yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Baytatil Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Fiyata Dahil Olanlar

 • Ajet Hava Yolları ile Ankara – Belgrad – Ankara Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
 • Yerel Ulaşım Hizmetleri
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 4*  otellerrde 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • 7 Akşam Yemeği 
 • Yöresel Makedon Gecesi
 • Yöresel Boşnak Köftesi
 • Panoramik şehir turları
 • Geçiş Ücretleri (Ülkeler Arası)
 • Sveti Naum Turu
 • Matka Kanyonu Turu
 • Blagaj Tekkesi Turu
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri. * Rehber tarafından organize edilen turlar * Otelde alınan ekstralar.
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Öğle yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (500 TL)
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
Standart Oda
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
09/08/2024
1,143 €
800 €
1,493 €
1,045 €
1,143 €
800 €
(0-2) 50 €
(3-12) 800 €
19/08/2024
1,143 €
800 €
1,250 €
875 €
1,143 €
800 €
(0-2) 50 €
(3-12) 800 €
06/09/2024
979 €
685 €
1,264 €
885 €
979 €
685 €
(0-2) 50 €
(3-12) 685 €
20/09/2024
964 €
675 €
1,250 €
875 €
964 €
675 €
(0-2) 50 €
(3-12) 675 €
04/10/2024
964 €
675 €
1,250 €
875 €
964 €
675 €
(0-2) 50 €
(3-12) 675 €

Ulaşım

Ankara Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalı Kontuarı önünde saat 07.30 da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 10.00’d Belgrad’a hareket. Yerel saat ile 11.15’de Belgrad’a varış. 

Sonrasında saat 09.00’da Belgrad havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, saat 11.55 uçağı ile Ankara’ya hareket. Saat 14:55’de Ankara’ya varış.