Büyük Orta Avrupa Turu 6 Gece Herşey Dahil (Otobüsle)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Büyük Orta Avrupa Turu 6 Gece Herşey Dahil (Otobüsle)

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Ankara Çıkışlı Turlar, Avrupa Turları, Haftalık Turlar, Orta Avrupa Turları, Otobüsle Yurtdışı Turlar
 • Süre :
  8 Gün
 • Vize :
  Multi Schengen veya Yeşil Pasaport
 • Kapasite :
  44 Kişi

Balkan Rüyası Turu : 6 Ülke, Onlarca Şehir ve Kasaba, 7 Gece 8 Gün Unutulmaz Bir Macera.! Hem Balkanları hem de orta Avrupa turunun kombinasyonunu sizin için bir araya getirdik. Üstelik tüm ekstra turlar da dahil. 'Balkan Rüyası Turu', sadece bir tatil değil, aynı zamanda farklı kültürlerle buluşmanın, tarihle iç içe geçmenin ve dostlukları pekiştirmenin bir fırsatı. Biz, unutulmaz anılar biriktirmeniz için her detayı düşündük. Balkanlar, Baytatil'le çok keyifli.

549 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Büyük Orta Avrupa Turu 6 Gece Herşey Dahil (Otobüsle) Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

 

2024 Tüm Yıl Boyunca

 

Erken Rezervasyon İndirim Fırsatları Devam Ediyor . !

 


 

Büyük Orta Avrupa ve Balkanlar Turu Kombini

 

6 Gece 8 Gün – Tüm Şehir Turları Dahil Farkı İle

ANKARA – İSTANBUL – İZMİR Hareket

Ve

Lüks Baytatil Turizm Paket Araçları İle

Deneyimli Kaptanlar ve Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ile

 


 

Onlarca Şehir ve Kasaba 

 

Bulgaristan – Sırbistan – Macaristan – Slovakya - Çek Cumhuriyeti – Avusturya

Belgrad – Budapeşte – Prag – Viyana - Bratislava Estergon

Visegrad – Szentendre - Novi Sad – Sofya

 


 

 

 

Tur Programı

1.GÜN Ankara > Belgrad

Ankara > Belgrad

Gezimizin ilk günü; 14:15' Kızılay Ofis Önü, 14:30 Milli Kütüphane Önü, 15:00'da Ümitköy Köprüsü ve 15:45'de Eryaman Optimum hareketi ile Turumuza başlamış oluyoruz. Edirne’de ihtiyaç ve alışveriş molamızdan sonra, Kapıkule sınır kapımızda pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve Bulgaristan tarafına geçiyoruz. Svilengrad > Plovdiv > Sofya güzergâhını takip ederek Belgrad'a ulaşıyoruz.

2.GÜN Belgrad

Belgrad

Öğle saatlerinde Belgrad’a varışımız sonrası, panoromik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Yeni Belgrad, Usce Alışveriş Merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis Binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilmiş olan Kale Megdan, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad Galibi Heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi ve Kale Meydanını gördükten sonra Cumhuriyet Meydanın'daki uzun yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’ndeki yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek turumuzu bitiriyoruz.Geceleme otelimizde.

3.GÜN Belgrad > Budapeşte

Belgrad > Budapeşte

Otelimiz'de alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Budapeşte’ye varışımızı takiben, yapılacak olan panoramik şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası ve Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde serbest zaman ve otelimize dönüş. Geceleme Budapeşte’deki  otelimizde.

4.GÜN Budapeşte > Prag

Budapeşte > Prag

Sabah kahvaltısını otelimizde yapıyoruz ve daha sonra Prag yolculuğumuz başlıyor. Prag’a varışımız sonrası panoramik şehir turumuzda; Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü Neo-Gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan ve üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

5.GÜN Prag > Viyana

Prag > Viyana

Sabah kahvaltımızın ardından Prag'daki  otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Viyana’ya hareket ediyoruz. Varışımızla beraber Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte, Viyana'daki otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.GÜN Viyana > Bratislava > Estergon > Visegrad > Szentendre > Budapeşte

Viyana > Bratislava > Estergon > Visegrad > Szentendre > Budapeşte

Sabah kahvaltımızın ardından Slovakya Başkenti Bratislava’ya hareket ediyoruz.Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden biri olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava Nehir Kıyıları, Yahudi Soykırım Anıtı, St.Martin Katedrali, Mozart'ın 6 yaşında ve F.Liszt'in de 9 yaşında ilk konserini verdiği Saray Binaları, Michael Kulesi, Eski Şehir Meydanı, Napolyon'un Askeri ve Slovak Devlet Tiyatro Binası görülecek yerler arasındadır. Bratislava turumuz sonrası önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir Ortaçağ Kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Daha sonra Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, Kristal, Porselen Ürünler, Hediyelik Eşyalar, İçkiler vb. gibi pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada serbest zaman ve ardından Budapeşte’deki otelimize yolculuk.Geceleme otelimizde.

7.GÜN Budapeşte > Novisad > Belgrad

Budapeşte > Novisad > Belgrad

Otel'de alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesi olan Voyvodina ve Novi Sad'a hareket ediyoruz. Burada yürüyerek yapacağımız turda Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagogunu görüyoruz. Turumuz ve serbest zaman sonrası toplanıyor ve Belgrad’a hareket ediyoruz.Geceleme otelimizde.

8.GÜN Belgrad > Sofya > Ankara

Belgrad > Sofya > Ankara

Sabah kahvaltımızın ardından Sofya'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası, Sofya Panoramik Şehir Turumuza başlıyoruz.Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek olan yerler arasında; Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo Klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya denilen Sendika şehri ve Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası veriyor ve şehrin simgesi olan Banya Başı Camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası hazırlıklarımızı tamamlayarak Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Ankara’ya varıyor ve turumuzu tamamlıyoruz.

 

Bir Başka Baytatil Turizm Organizasyonun'da Görüşmek Üzere . . .

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

GENEL ŞARTLAR

- Katılım gösteren misafirlerimizin, mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.(Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)

- Tur esnasında, programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde rehberlerimiz para çevrilmesi konusunda size yardımcı olacaklardır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. gibi bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Turlarımızda günlük olarak, koltuk planlamasında rotasyon (koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmemektedir. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilmektedir.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (Alkol - Sigara vb.gibi) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara 3 karton,  Alkollü İçecekler 1 litre Alkollü içecek (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç), Alkollü İçecekler 2 litre Alkollü içecek (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil), Parfüm 600 ml., Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri toplam'da 5 adet, Çikolata ve Şekerleme Grubu 2 kg, Kahve 1 kg, Çay 1 kg. şeklinde uygulanmaktadır. 
- Tur programında Rehberler, hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin, 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan ve Türkiye’deki merciler'den alınmış hastane raporu, iş yeri izin belgeleri vb. gibi evrakları, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız, minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi olan tur kalkışına 20 gün kala, İptal edilen tur Baytatil Turizm tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden, sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda, otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Baytatil Turizm tarafından misafirlere bildirilecektir.
-Fuar, Kongre, Konser, Etkinlik, Spor Turnuvası vb. gibi dönemlerde, oteller belirtilen km’ lerden daha uzak mesafe'de tercih edilebilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Baytatil Turizm tarafından bilgi verilecektir.
- 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3.kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan daha küçüktür. 3 kişilik odalar; 1 büyük yatak + 1 ilave yatak'tan oluşmaktadır. İlave yataklar; Açma-Kapama veya Coach Bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için, Misafirler 3.kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve sağlanan yatak tipini kabul ettiklerini peşinen beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan 0-2 ve/veya 3-11 yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programına dahil hizmetlerden olan, Otel'lerde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen ve en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine ve/veya girilmesine izin verilmeyen ve/veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde ve/veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda, bahse konu turların yapılamamasından Baytatil Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar ve/veya araç girişine izin verilmeyen noktalar'da imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak da yapılabilir.
- Seyahat esnasında, karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Baytatil Turizm sorumlu tutulamaz.
- Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır. Ekstra gezi fiyatları, içerik ve kullanılacak olan araç tipi, katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde'ki  müze ve ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup, zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken, Check-in ve Boarding işlemleri kişisel işlemler olup, uçuş öncesinde havalimanların'da bulunan ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden misafirin şahsı tarafından yapılması zorunludur.
- Tura katılım için, Baytatil Turizm tarafından bildirilen saatlerde, belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, Check-in ve Boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, Check-in ve Boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Baytatil Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin, tura tekrar dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
Baytatil Turizm, Hava yolu ile Yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Baytatil Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

* Lüks Baytatil Turizm Paketli Otobüsleri ile Ulaşım

* Yerel Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

* 3 ve 4 Yıldız'lı Otellerde 2 Gece Belgrad, 2 Gece Budapeşte, 1 Gece Prag ve 1 Gece Viyana'da olmak üzere konaklamalar ve sabah kahvaltıları

* Programda belirtilen panoramik şehir turları

* Bratislava Turu

* Novisad Turu

* Estergon Turu

* Szentendre Turu

* Visegrad Turu

* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

* Tüm otoban Check-Point ve otopark ücretleri

* Şehir Vergileri

* Gümrük Vergileri

* Araç içi limitli su ikramı

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Oteller'de alınan ekstralar

* Tüm kişisel harcamalar

* Öğle ve akşam yemekleri

* Şöför ve rehber bahşişleri

* SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR)

* Yurtdışı çıkış harcı

* Yurtdışı seyahat sağlik sigortası

Standart Oda
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
27/07/2024
856 €
599 €
1,141 €
799 €
856 €
599 €
(0-2) 149 €
(3-12) 579 €
04/08/2024-09/11/2024
784 €
549 €
1,070 €
749 €
784 €
549 €
(0-2) 149 €
(3-12) 519 €

Ulaşım

Ulaşım

 

Turlarımız'da ulaşım, 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik Lüks Baytatil Turizm otobüsleri ile sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 

Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 

Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.

 

 

Araç Tipleri

 

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler : (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler : (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler : ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

 

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

3* - 4* Bölge Otellerinde - Oda + Kahvaltı Konsepti

,

3* - 4* Bölge Otellerinde Oda + Kahvaltı Konsepti