Büyük Transilvanya Romanya Bulgaristan Turu 8 Gün - Baytatil

Büyük Transilvanya Romanya Bulgaristan Turu 8 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Büyük Transilvanya Romanya Bulgaristan Turu 8 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları, Kurban Bayramı Yurtdışı Turları, Ramazan Bayramı Turları
 • Süre :
  8 Gün
 • Vize :
  Multi Schengen Vize
 • Kapasite :
  44 Kişi

Karadeniz'e kıyısı olan harika Romanya ve Bulgaristan'ın muhteşem tarihi kentlerini, kalelerini, doğal alanlarını ve gizemli hikayelerini keşfe hazırlanalım. Baytatil Peleş Kalesinden Bran Kalesine, Veliko Trnovodan Burgaz'a sizi Doğu Balkanların en güzel duaklarına davet ediyor...

446 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Büyük Transilvanya Romanya Bulgaristan Turu 8 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder
 
Büyük Transilvanya Romanya Bulgaristan Turu 
 
 
 
6 Gece 8 Gün
 
 
‘’  GİZEMLİ VE GÜZEL ORTAÇAĞ ‘’
 
 
 
19 ŞEHİR 
 
 
 
VELİKO TARNAVO – RUSÇUK – BÜKREŞ – SİNAİA – BRAN – BRAŞOV – SİGHİŞOARA – TARGU MUREŞ – CLUJ NAPOCA – TURDA – SİBİU – HUNEDOARA – SEBEŞ – KÖSTENCE – MANGALYA – BALCHİK – VARNA – NESSEBAR – BURGAS 
 
 
 
 
Biniş Noktalarımız:
14:30 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 127 Önü 
14:35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı 
14:40 Söğütözü Armada Önü
14:55 Ümitköy Köprüsü Altı
15:00 Koru Sitesi Migros Karşısı 
15:10 Eryaman Optimum Önü
22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22.30 Mecidiyeköy Trump Tower Önü
23.00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü

Tur Programı

1.Gün Ankara - İstanbul – Veliko Tarnavo
Saat 14.30’de Kızılay Ofis Önü’nde buluşma ve belirtilen durak noktalarından misafirlerimizin alınmasının akabinde Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından, yolculuğumuza devam ederek sabah erken saatlerde Veliko Tarnavo’ya varıyoruz.
 
Güzergâh: Ankara – Edirne – Veliko Tarnavo (920 km)
2.Gün Veliko Tarnavo – Rusçuk - Bükreş
Sabah saatlerinde varışımız sonrası Bölgenin en büyük şehirlerinden olan ayni zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesini ve Tsarevets Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası ve kısa süreli serbest zaman sonrası, Rusçuk’u panoramik olarak geçip, küçük Paris diye adlandırılan Bükreş’e hareket ediyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2,5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler. (40 EUR)
 
Kahvaltı: Veliko Tarnovo’da ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bükreş şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Romen Gecesi
Konaklama: Hotel Best Western Briston vb. – Bükreş
Güzergâh: Veliko Tarnovo – Rusçuk – Bükreş (195 km)
3.Gün Bükreş – Braşov (Sinaia – Bran)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Braşov’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Panoramik şehir turunda, günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Sinaia – Bran ( Peles Sarayı – Drakula Şatosu ) turuna katılabilirler. (45 EUR) Bu turumuzda Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp, burada hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklama için Braşov’a hareket. Konaklama otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Braşov şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Braşov şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Konaklama: Hotel Belvedere vb. – Braşov
Güzergâh: Bükreş – Braşov (195 km)
4.Gün Braşov – Sighişoara – Targu Mureş – Cluj Napoca
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Transilvanya’nın en önemli şehirlerden olan Sighişoara’ya hareket ediyoruz. Alman mimarisinin bıraktığı eserleri ile bilinen Sighişoara uzun süre bölgenin en önemli Askeri şehirlerinden olmuştur. Şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında, Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, Şu Anda Restoran Olarak Kullanılan Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Kilise bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası bölgenin diğer büyük şehirlerinden olan Targu Mureş’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda kültür meydanı, Targu Mureş kalesi ve Sinagog görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Transilvanya’nın Başkenti Cluj’a hareket ediyoruz. Romanya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında olan Cluj, Macar etkisi taşıyan mimarisi, genç nüfusu ve atmosferi ile adeta Avrupa şehri havasındadır. Şehir turumuz esnasında, Unirii Meydanı, St. Michael Kili Kralı Matthias Corvinus heykeli, Avram İancu Meydanı, St.Michael Klisesi , Transilvanya Tarih Müzesi , Dikilitaş ve Someşul Nehri bulunmaktadır. Şehir turu ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Targu Mureş şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Cluj şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Konaklama: West City Hotel vb. – Cluj
Güzergâh: Braşov – Sighişoara – Targu Mureş – Cluj Napoca (282 km)
5.Gün Cluj – Sibiu (Turda)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan Sibiu’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Star Wars’ın çekildiği Turda(Tuz Madeni) turuna katılabilirler. (30 EUR) 1992 yılında ziyarete açıldığı günden beri iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği, eşsiz güzelliği ile bilinen ve turistlerin uğrak yeri olan tuz madenini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Sibiu’ya varışımızı sağlıyoruz. Sibiu Transilvanyan Saxonsları Tarafından 12. Yüzyılda Yapılmış Dönemin En Pahalı Kalesi İle Ünlüdür. Şehir turumuzda Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Katedral görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Sibui şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Sibui şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Konaklama: Best Western Silva Hotel vb. – Sibiu
Güzergâh: Cluj Napoca - Sibiu (175 km)
6.Gün Sibiu – Bükreş (Hunedoara)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Bükreş transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Dünya’nın en iyi 10 kalesi arasında gösterilen Hunedoara Kalesi turuna katılabilirler. (40 EUR) Bu turumuzda, Hunedoara kalesi olarak bilinen Hunedoara şehrinde bulunan Corvin Kalesine hareket ediyoruz. Drakula’nın, John Hunyadi tarafından uzun süre bu kale de esir edilmesinden dolayı Bam Stoker’in kitabındaki Drakula Şatosunun burası olduğu da söylenir. 15.yy da büyük oranda Gotik tarzda inşaa edilmiş Corvin kalesi ziyaretimiz sonrası Sibiu üzerinden Bükreş’e transferimizi sağlıyoruz. Konaklama otelimizde. 
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Bükreş şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Bükreş şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Konaklama: Hotel Best Western Briston vb. – Bükreş
Güzergâh: Sibiu - Bükreş (278 km)
7.Gün Bükreş – Köstence – Mangalya – Varna (Balchik)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, odalarımızı boşaltmamızın ardından otel önünden hareket edecek olan araçlarımızla Köstence turu için Köstence’ye hareket. Yolculuk sonrası Köstence'ye varış, Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Köstence şehir turuna çıkıyoruz. Mahmudiye Camii, Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve Surları görüyoruz. Turumuz sonrası kısa süreli serbest zaman ardından sahil yolunu takip ederek Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mankalya’da bulunan Mangalya Camisi, 1525'de Esmahan Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimiz sonrası Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Balchik Turuna katılabilirler. (25 EUR)  Balchika varışımız sonrası, Bünyesindeki 2000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa'nın en büyük 2. Botanik Bahçesi'ni gezdikten sonraki durağımız, söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk'e kaptıran Romanya Prensesi Marie'nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı panoramik olarak görülecektir. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler. (30 EUR)
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Varna şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Bulgar Tavernası Gecesi
Konaklama: Hotel Aqua vb. – Varna
Güzergâh: Bükreş – Köstence – Mangalya – Varna (385 km)
8.Gün Varna – (Nessebar) - Burgas – İstanbul - Ankara'ya Varış
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Burgas’a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Nessebar Yarım Adası turuna katılabilirler. (10EUR) Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, Bulgaristan’ın diğer Karadeniz şehri olan Burgas’dan panoramik olarak geçerek Dereköy sınır kapısına varıyoruz. Kırklareli üzerinden gece saatlerinde Ankara’ya varış. Ankara’ya varışımız sonrası bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Burgas şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Kırklareli – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi. 
Güzergâh: Varna – Nessebar – Burgas - İstanbul (918 km)
ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
> Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
> Sınır geçişleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır.
> Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
> Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. > Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
> Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
> Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg 
> Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
> Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Baytatil tarafından bildirilecektir.
> Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Baytatil tarafından bildirilecektir.
> Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Baytatil tarafından bilgi verilecektir
> 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
> Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
> Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Baytatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
> Ekstra turlar, Baytatil tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. > Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
> Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
> Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında ya da on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
> Tura katılım için Baytatil tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Baytatil sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dâhil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
> Baytatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Baytatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
> Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. 
> Otobüsler: (30 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna  
> Midibusler: (17 - 28 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega  
> Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
 
VİZE
> T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
> T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
> Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
> Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Baytatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
> Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
> 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Olanlar

Lüks araçlarla ulaşım
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
3 ve 4*  Otellerde 2 Gece Bükreş, 1 Gece Braşov, 1 Gece Cluj, 1 Gece Sibiu, 1 Gece Varna ile toplam 6 Gece kahvaltı dâhil konaklama. 
Veliko Tarnavo, Bükreş, Braşov, Sighişoara, Targu Mureş, Cluj, Sibiu, Köstence, Mangalya, Varna, Burgas Panoramik Şehir Turları
Bazı şehirlerde alınan yerel rehberlik hizmetleri
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri 
Şehir Vergileri 
Gümrük Vergileri
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Otelde alınan ekstralar
Tüm kişisel harcamalar 
İlk gün sabah kahvaltısı 
Öğle ve Akşam yemekleri 
Şöför ve rehber bahşişleri
Multi Schengen Vizesi (150 Euro - Yeşil Pasaport Sahipleri Vizeden Muaftırlar)
Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
3* ve 4* Oteller
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
15/08/2020
446 €
564 €
446 €
(0-2) 176 €
(3-12) 422 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
29/08/2020
446 €
564 €
446 €
(0-2) 176 €
(3-12) 422 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
12/09/2020
446 €
564 €
446 €
(0-2) 176 €
(3-12) 422 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
26/09/2020
446 €
564 €
446 €
(0-2) 176 €
(3-12) 422 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
10/10/2020
446 €
564 €
446 €
(0-2) 176 €
(3-12) 422 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
24/10/2020
446 €
564 €
446 €
(0-2) 176 €
(3-12) 422 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
07/11/2020
446 €
564 €
446 €
(0-2) 176 €
(3-12) 422 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
21/11/2020
446 €
564 €
446 €
(0-2) 176 €
(3-12) 422 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
(0-2) 446 €
(3-12) 446 €
Schengen Vizesi

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 20 Gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.