Büyük Yunanistan Turu 7 Gün - Baytatil

Büyük Yunanistan Turu 7 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Büyük Yunanistan Turu 7 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları, Yunanistan Turları
 • Süre :
  7 Gün
 • Vize :
  Yunanistan Vizesi veya Schengen Vizesi Gerekli
 • Kapasite :
  44 kişi

Komşumuzun harika tarihine yolculuk etmek niyetindeyseniz en güzide kentlerini sizin için seçtik... Atina- Korinth-Kalambaka-Epidaurus-Olympia-Delphi-Mykene.. Büyük Yunanistan Turunuz Hazır...

299 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Büyük Yunanistan Turu 7 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder

 

Büyük Yunanistan Turu
 
 
5 gece 7 gün
 
 
 
 
 
GÜMÜLCİNE – SELANİK – KALAMBAKA – METEORA – ATİNA – KORİNTH KANALI – ARGOS KÖYÜ –NAFPLİO - KAVALA
 
 
 
 
 
 
 
 
*** TURUMUZA TÜRKİYE’NİN HERYERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ ***
 
 
 
Biniş Noktalarımız:
17:00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 127 Önü 
17:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı 
17:10 Söğütözü Armada Önü
17:15 Ümitköy Köprüsü Altı
17:30 Koru Sitesi Migros Karşısı 
17:40 Eryaman Optimum Önü
22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22.30 Mecidiyeköy Trump Tower Önü
23.00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü

Tur Programı

1.Gün Ankara – Gümülcine - Selanik

Saat 14.30’de Kızılay Ofis Önünde buluşma ve belirtilen durak noktalarından misafirlerimizin alınmasının akabinde İstanbul üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

2.Gün Selanik Şehir Turu
Sabah erken saatlerde İpsala Sınır Kapısı’ndan geçerek Yunanistan’ın Evros Bölgesine, Gümilcine’ye hareket. Gümilcine’de verilecek kahvaltı molası sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda Abdülkadir Kemali Paşa tarafından inşa ettirilen Saat Kulesi, duvarları 18. yüzyıl kalem işi duvar süslemeleriyle bezeli bir külliye olan Eski Cami ve 1607 yılında inşa edilen Yeni Cami görülecektir. Sonrasında  Selanik’e doğru hareket ediyoruz. Selanik’e varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini izleyerek, Ano Polis ve Yedi Kule’yi gördükten sonra Zincirli Kule’den eşsiz Selanik manzarasını seyrediyor ve bol bol fotoğraf çekiyor ve turumuza Roma döneminden kalan Galeriyos’un Zafer Tak’ını (Kamara),Rotonda (Eski Metropol Camii),Pazar Hamamı, Hamza Bey Camii, Kazancılar Camiini görerek devam ediyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi  olan Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender heykeli  ve Atatürk evini ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve dinlenme. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Yunan Tavernası turuna katılabilirler. Taverna turumuz sonrasında konaklama Selanik’te otelimizde.
 
Ekstra Tur: Taverna Turu (45 Euro)
3.Gün Selanik – Kalambaka - Meteora

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından UNESCO Dünya Miras listesinde yer alan Meteora-Kalambaka bölgesinde, Yunanistan’ın Kapadokya’sı sayılan, yerden 200 metre yükseklikteki denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde manastır ziyaretlerimizi yapıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin Kalambaka kentindeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Kalambaka’da ki otelimizde.

4.Gün Kalambaka - Atina
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Yunanistan’nın başkenti Atina’ya hareket. Atina’ya varışımıza istinaden yapılacak panaromik şehir turunda Agora, Zeus Tapınağı (Panoramik olarak), Parlemento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turunun ardından serbest  zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler. Taverna turumuzda sürprizler ve şovlar eşliğinde limitli içecekli akşam yemeği dahildir. Konaklama Atina’da otelimizde.
 
Ekstra Tur: Taverna Turu (50 Euro)
5.Gün Atina - Korint Kanalı - Argos Köyü – Nafplio - Atina

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ege denizinden Adriyatik denizine bağlantı kurmak amaçlı yapılan 114 yıllık Korint Kanalı turu için hareket ediyoruz. Korint Kanalı’ndaki fotoğraf molamızdan sonra yolumuza devam ederek Argos Köyü’nde (Argolis-Mykines) öğle yemeği molası veriyor ve Mycenea- Argos üzerinden 1821 yılına kadar Osmanlılara, 1821’den 1912 yıllarına kadar Yunanistan’ında baş şehri olmuş Nafplio Kasabasını görüp Atina’ya dönüyoruz. Akşam Sintagma Meydanı ile Monastiraki Meydanı ortasında, Akropolis’in hemen eteklerinde bulunan Plaka’da serbest zaman sonrası otelimize transfer. Konaklama Atina’da otelimizde.

6.Gün Atina - Su Kemerleri - Kale İçi - Kavala

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Atina’dan yarım yüzyılı aşkın bir süre boyunca bir Osmanlı kenti olan  Kavala’ya hareket. panoramik Kavala şehir turunda Mehmet Ali Pasa Evi, Su Kemerleri, Kale İçi mahallesindeki eski şehir sokaklarını gezdikten sonra konaklama Kavala’da otelimizde.

7. Gün Kavala – Ankara Dönüş Yolculuğu

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Dedeağaç’ın panaromik olarak görülmesi ve İpsala sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Bir dahaki BAYTATİL organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
> Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
> Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
> Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
> Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
> Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
> Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
> Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.
> 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
> 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
> Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
> Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
> Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
> Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
> Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
> Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
> Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
> Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
> T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
> Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
> Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
> T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
> Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Baytatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
> Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Fiyata Dahil Olanlar

Lüks araçlarla ulaşım
Programda belirtilen çevre ve şehir turları
Bölgede özel tur araçları ile tüm ulaşımlar-transferler
Otellerde açık büfe tüm sabah kahvaltıları
Ankara’dan itibaren tecrübeli Türkçe rehberlik hizmetleri
Selanik 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Kalambaka 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Atina 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Kavala 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Tüm otoparklar, check pointler, otoyol ücretleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Vize ücreti (150 Euro) / Yeşil Pasaporta Vize Yok
Öğle Yemekleri 
Akşam Yemekleri 
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Ekstra Turlar (Yunan Taverna 45 Eur, 50 Eur)
Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
3* ve 4* Oteller
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
22/08/2020
460 €
299 €
614 €
399 €
460 €
299 €
(0-2) 150 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
05/09/2020
460 €
299 €
614 €
399 €
460 €
299 €
(0-2) 150 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
19/09/2020
460 €
299 €
614 €
399 €
460 €
299 €
(0-2) 150 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
03/10/2020
460 €
299 €
614 €
399 €
460 €
299 €
(0-2) 150 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
17/10/2020
460 €
299 €
614 €
399 €
460 €
299 €
(0-2) 150 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
31/10/2020
460 €
299 €
614 €
399 €
460 €
299 €
(0-2) 150 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
14/11/2020
460 €
299 €
614 €
399 €
460 €
299 €
(0-2) 150 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
28/11/2020
460 €
299 €
614 €
399 €
460 €
299 €
(0-2) 150 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
Schengen Vizesi
Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.