Balkan Üçlüsü Turu - baytatil

Balkan Üçlüsü Turu 3 Gece 4 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Balkan Üçlüsü Turu 3 Gece 4 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları
 • Süre :
  5 Gün
 • Vize :
  Schengen Vizesi Gerekli
 • Kapasite :
  44 kişi

Balkanların Üç Ülkesi olan Bulgaristan, Kuzey Makedonya ve Yunanistan'ın yani Osmanlının Vilayet-i Selase'sinin en güzel noktalarını kombine ettik ve Atamızın doğduğu, okullara gittiği şehirlerle harmanladık... Baytatil tecrübesiyle...

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Balkan Üçlüsü Turu 3 Gece 4 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 5 Gün
Talep Gönder

BALKAN ÜÇLÜSÜ

 

3 GECE 4 GÜN

 

YARIM PANSİYON

 

İLKGÜN KAHVALTI ÜCRETE DAHİL

 

TÜM SABAH VE AKŞAM YEMEKLERİ ÜCRETE DAHİL

 

EXTRA TUR YOK

 

PROFESYONEL REHBERLİK ÜCRETE DAHİL

 

Sofya-Üsküp-Tetova-Ohrid-Selanik-Kavala

 

 

Tur Programı

1.Gün - Ankara - Kapıkule - Pazarcık

Saat 14:30 da Kızılay Ofis önünden (Atatürk Bulvarı No:127) den ve Ankara’daki hareket noktalarımızdan misafirlerimizi alarak turumuzu başlatıyoruz. Gece boyunca 2 kaptanımızın idaresindeki lüks aracımızla gerekli dinlenme molaları sonrasında sabah saat 01.30 dolaylarında Kapıkule sınırına ulaşıyoruz. Pasaport ve Gümrük işlemleri sonrasında Bulgaristan’a geçişimizi sağlıyoruz. Sabah saat 06.00 gibi Pazarcık’taki seçkin bir tesiste kahvaltı hizmeti alıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı                :Ücrete Dahil (Resteuranta Tabak Kahvaltı)
Öğle Yemeği                       :Extra (Yöresel Lezzetler)
Akşam Yemeği                   :Otelimizde Açık Büfe,veya Setmenü
Rota                                    :Ankara-Kapıkuke-Pazarcık 919 Km.

2.Gün - Sofya - Üsküp

Kahvaltı molası sonrasında yaklaşık 1 saatlik seyahat sonucu Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varıyoruz. Burada, Aleksander Nevski katedralini, Rus Kilisesini, Ayasofya Kilisesini, Başbakanlık Yapısını, Aya Nedelya Kilisesini, İvan Vazof Tiyatrosunu ve Banyabaşı Camiini geziyoruz. Ulu önderimizin ataşe iken kıyafet balosuna katıldığı ünlü Askeri Kulübü de görüyoruz. Alış veriş molası sonrasında Makedonya’ya hareket ediyoruz. Öğleden sonra Köstendil ve tarihi Kuman ova üzerinden Makedonya cumhuriyetinin başkenti Üsküp’e varıyoruz. Burada Makedonya Kapısını, Rahibe Teresa Anı Evini,Büyük İskender Heykelini, Taşköprü’yü, Davut Paşa Hamamını, Filip Heykelini, Kapan Hanı, Sulu Hanı ve Murat Paşa Cami’ni göreceğiz. Konaklama ve Akşam yemeği Üsküp otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı                :Ücrete Dahil (Resteuranta Tabak Kahvaltı)
Öğle Yemeği                       :Extra (Yöresel Lezzetler)
Akşam Yemeği                   :Otelimizde Açık Büfe,veya Setmenü
Konaklama                          :Holiday İnn-Karpos-Panoramika v.b.
Rota                                    :Sofya-Üsküp 212 Km.

3.Gün - Üsküp - Tetovo - Ohrid

Otelimizdeki zengin açık büfe kahvaltı hizmetinden sonra muhteşem doğa manzarasına sahip Matka Kanyonu'nu geziyoruz. Buradaki kahve molasından sonra Osmanlı kenti Kalkandelen (Tetovo) daki Alaca Camisini ziyaret ediyoruz.Öğle saatlerinde Balkanların Kudüsü Ohrid kentine oluyoruz. Çınar meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Dergahı, Taneski İnci Atölyesi, Ali Paşa Camii, Metodi Kiril Anıtı ve eski Ohrid evlerinin bulunduğu (Old Town) semti geziyor ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.  

 

Sabah Kahvaltısı                :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği                       :Extra (Yöresel Lezzetler)
Akşam Yemeği                   :Otelimizde Açık Büfe,veya Setmenü
Konaklama                          :Silex-Auro-Flamengo v.b.
Rota                                    :Üsküp-Tetova-Ohrid  175 Km.

4.Gün - Aziz Naum Manastırı (Sarı Saltuk Makamı) - Manastır - Resne Gezisi

Otelimizdeki zengin açık büfe kahvaltı hizmetinden sonra Ohrid gölünün kaynaklarının bulunduğu doğa harikası bir lagüne gidiyoruz. Ohrid kentinin koruyucu Azizi Naum'un mezarının da bulunduğu Manastır halen ruhban sınıfına öğrenci yetiştirmektedir. Burada verecğimiz serbest zamanda kaynaklara bot turları yapılabilir. Buradan Ulu Önderimizin Lise tahsilini gördüğü İdadi Müzesine; Atatürk Odasını ziyarete gidiyoruz.ardından Şirok caddesinde Eleni'nin evini görüyor ve Mnastırın havuzlarına kadar yürüyoruz. Osmanlı camii ve bedestenlerindeki muhteşem kafelerdeki molamızdan sonra Resne'ye gidiyoruz. İkinci meşrutiyetin "Hürriyet Kahramanı" olarak anılan nev-i şahsına münhasır merhum resneli Niyazi Bey'in Konağını gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı                :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği                       :Extra (Yöresel Lezzetler)
Akşam Yemeği                   :Otelimizde Açık Büfe,veya Setmenü
Konaklama                          :Silex-Auro-Flamengo v.b.
Rota                                    :Ohrid-Ohrid  100 Km.

5.Gün - Selanik - Kavala - Ankara Gezisi

Otelimizdeki zengin açık büfe kahvaltı hizmetinden sonra Yunanistan’a hareket ediyoruz. Gevgeli kapısındaki Free Shop'taki alış veriş molasından sonra Selanik'e vaıyoruz. Selanik’teki şehir turumuzda Kordon’u, Beyaz Kuleyi, Fuar Kulesini, Selanik Kalesini, Aristoteles Meydanı ve Heykelini, Büyük İskender Heykelini, Rotondo ve Kamara Yapılarını göreceğiz. Tabii ki ulu Önderimizin doğduğu evi de ziyaret ederek Selanik gezimizi taçlandırıyoruz. Duygusal bu ziyaretten sonra Gümülcine merkezdeki Türk cemaatinin uğrak yeri Çukur Kahvede çay-kahve molası veriyoruz. Sonrasında İpsala kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molalar sonrasında sabah  saatlerde Ankara’ya varış.

 

Sabah Kahvaltısı                :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği                       :Extra (Yöresel Lezzetler)
Rota                                    :Ohrid-Selanik-Kavala-Ankara 1312 Km.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

-Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

-Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

-Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

-Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

-Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

-Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

-Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.

-3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

-Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

-Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

-Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

-Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

-Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

-Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

-Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

-Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

-Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

-T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

-Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

-Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

-Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

-Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

-T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.

-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Baytatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Fiyata Dahil Olanlar

3 adet 4 ve 5 yıldızlı otel konaklaması,

Tüm şehir gezileri,

İlkgün Pazarcık ta Kahvaltı Ücrete Dahil

3 adet açık büfe kahvaltı servisi,

Otellerde alınacak 3 adet akşam yemeği servisi,

Ankara itibariyle Türkçe Profesyonel rehberlik hizmeti,

Tüm tarihi alanlarda yerel rehberlik hizmeti,

Tüm otoyol ve geçiş ücretleri,

Tüm tur boyunca Lüks otobüsle ulaşım hizmeti.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

Schengen Vizesi,

Yurtdışı Çıkış Harcı,

Kişisel harcamalar,

Öğle yemekleri,

Yurtdşı Sağlık Sigortası

Schengen Vizesi
Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Ulaşım

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
*Mercedes Travego/Tourismo - *NEOPLAN Cityliner/Tourliner - *Temsa Safir/Maraton - *Man Fortuna
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
*Isuzu Turkuaz - *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
*Vw Volt - *Mercedes Sprinter

Holiday Inn Skopje

,

Genel Tanıtım

Üsküp'te yer alan Holiday Inn Skopje'de WiFi erişimi ücretsizdir. Ayrıca özel banyoda küvet veya duş mevcuttur. Nevresim gibi ek olanaklar da sunulmaktadır.
Tesiste ücretsiz otopark vardır.
Taş Köprü ve Makedonya Meydanı 400 metre, Üsküp Kalesi 600 metre uzaklıktadır. Üsküp Büyük İskender Uluslararası Havalimanı ise 16 km mesafededir.

Genel Uyarılar

Listelenen fiyatlar, aksi belirtilmediği sürece, talep ettiğiniz gecelerdeki toplam oda fiyatıdır ve vergi ve harçlar dahildir. Toplam oda fiyatları doluluk oranına göre değişebilir. Bazı fiyatlar için ekstra tanımlamalar gerekmektedir. Ekstra kişiler, çocuklar, tekerlekli yataklar ve yan giderler için ek ücret talep edilebilir.
Otel giriş (Check-in) sırasında fotoğraflı Pasaport/Kimlik ibraz edilmesi gerekmektedir. Tesisten talep ettiğiniz özellikler garanti edilmez. Rezervasyon ücreti rezervasyon sırasında kredi kartınızdan çekilmektedir. "Otelde Öde" opsiyonunda otelde ödeyebilirsiniz. Toplam tutar tüm oda ücretlerini ve vergileri kapsamaktadır , ancak park, telefon görüşmesi, oda servisi ve bazı şehirlerde Şehir Vergisi gibi ücretler otele ödenmektedir.

Karpos Hotel

,

Genel Tanıtım

Taş Köprü ve Şehir Katedrali'nin yer aldığı Üsküp kent merkezine 2 km mesafede bulunan Hotel Karpos, konuklarına kablolu ve uydu kanallarına sahip bir TV, klima, minibar ve çalışma masası ile donatılmış en-suite banyolu konaklama birimleri sunmaktadır. Otelin önünde bir otobüs durağı mevcuttur.
Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi sağlanmaktadır. Otelin saunasında rahatlayabilir, masaj yaptırabilir ya da spor salonunda egzersiz yapabilirsiniz.
Restoranda bir açık hava terası bulunmaktadır. Her sabah güne açık büfe kahvaltıyla başlayabilirsiniz.

Karpos, Üsküp ana otobüs terminaline 2,5 km, havaalanına 25 km mesafededir. Tesiste ücretsiz yararlanabileceğiniz açık ve kapalı özel otopark bulunmaktadır. Otele yürüyerek 10 dakika uzaklıkta bir alışveriş merkezi vardır.

Genel Uyarılar

Evcil hayvan giremez.

 

 

Hotel Panoramika Design & SPA

,

Genel Tanıtım

Hotel Panoramika Design, Üsküp'te Taş Köprü'ye 1,8 km uzaklıkta yer almaktadır. Tesis, Makedonya Meydanı'na 20 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tesis, Kale'ye 2,1 km ve Üsküp Luna Park'a 2,6 km uzaklıktadır. Tüm konuk odalarında klima, düz ekran kablo TV, buzdolabı, kahve makinesi, küvet veya duş ve gardırop bulunmaktadır. Otelin ücretsiz banyo malzemeleri ile donatılmış özel banyoya sahip odalarında ücretsiz Wi-Fi mevcuttur. Bazı odalar dağ manzaralıdır. Odaların hepsinde oturma alanı vardır. Her sabah kontinental kahvaltı servis edilmektedir. Otelde her gün 07:00-23:00 arasında hizmet veren alakart restoran hizmet vermektedir. Günün 24 saati açık resepsiyondaki personel konukların hizmetindedir. Hotel Panoramika Design, Milenyum Haçı'na 3 km ve Climbing Stadium Karposh'a 3,4 km uzaklıktadır.  

Genel Uyarılar

Çocuklar ve ek yataklar : Konuklar en az 0 yaşında olmalıdır.5'ten fazla oda ayırtıldığında farklı kurallar ve ek koşullar geçerli olabilir. Ek yataklar seçtiğiniz odaya göre verilir.
Evcil hayvan giremez.

Sileks Hotel

,

Genel Tanıtım

Sv. Stefan beldesindeki Hotel Sileks, tam olarak Ohri Gölü'nün kıyısında yer almaktadır. Otelde özel bir plaj, büyük bir havuz, ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz özel otopark sunulmaktadır.
Sileks Hotel'in tüm odalarında balkon ve düz ekran kablo TV vardır.
Restoranda ve barda Makedonya spesiyaliteleri, uluslararası mutfaklar ve çok çeşitli içecekler servis edilmektedir.
Hotel Sileks'in kumsalında bir restoran, oyun alanı, şemsiyeler ve şezlonglar bulabilirsiniz. Otel bünyesinde tenis, basketbol ve futbol sahaları mevcuttur. Ayrıca çeşitli aktivite programlarına katılabilir, türlü konserler ve performanslar izleyebilir ya da bir masajın keyfini çıkarabilirsiniz.

Genel Uyarılar

Evcil hayvan giremez.

Flamengo Hotel

,

Genel Tanıtım

Saint Pantelejmon etrafında bulunan Flamengo misafirleri mevsimlik açık havuz, ortak dinlenme salonu ile çekmektedir.
Ohri Gölü otelden 1200 metre mesafede bulunmaktadır. Otel, Ohri şehir merkezine 3 km uzaklıktadır.
Konuklar Ohrid havalimanına arabayla 15 dakikada ulaşabilirler.

Genel Uyarılar

Evcil hayvan giremez.