Balkan Üçlemesi Turu 5 Gün - Baytatil

Balkan Üçlemesi Turu 5 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Balkan Üçlemesi Turu 5 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları, Erken Rezervasyon Turları, Kurban Bayramı Yurtdışı Turları, Ramazan Bayramı Yurtdışı Turları
 • Süre :
  5 Gün
 • Vize :
  Multi Schengen Vize
 • Kapasite :
  44 Kişi

Balkanların en sevilen Tarihi makedonya bölgesinin bugünkü devletleri olan Bulgartistan, Yunanistan ve Kuzey Makedonya'dan oluşan özel programımızda Atatürkün yaşamından kesitler sunan durakların gezilmesi, Ohri Hölü ve harika Kentlerin gezilmesi suretiyle sizi tarihi bir yolculuğa davet ediyoruz...

190 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Balkan Üçlemesi Turu 5 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 5 Gün
Talep Gönder
 
Balkan Üçlemesi Turu
 
 
 
3 gece 5 gün
 
 
 
YUNANİSTAN – MAKEDONYA – BULGARİSTAN
 
 
 
 
AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ:
Makedon Gecesi (40 Eur) + Ohrid Gölü Tekne Turu (10 Eur) + St.Naum Turu (20 Eur) + Matka Kanyonu Turu (10 Eur) + Bulgar Tavernası Turu (40 Eur) =
120 Eur Yerine 100 Eur
 
 
 
 
Biniş Noktalarımız:
14:30 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 127 Önü 
14:35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı 
14:40 Söğütözü Armada Önü
14:55 Ümitköy Köprüsü Altı
15:00 Koru Sitesi Migros Karşısı 
15:10 Eryaman Optimum Önü
22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22.30 Mecidiyeköy Trump Tower Önü
23.00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü

Tur Programı

1. Gün: Ankara’dan Hareket

Saat 14.30’da Kızılay Ofis Önü’nde buluşma ve belirtilen durak noktalarından misafirlerimizin alınmasının akabinde İstanbul üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

2. Gün: Kavala, Selanik, Bedesten, Manastır, Resne, Ohrid
Kavala ‘ya varışımızın ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası essiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik'e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Gezimize öncelikle Selanik’i tepeden görebilecek olduğumuz Selanik Kalesini ziyaret ederek başlıyoruz. Selanik şehir turu esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotanda, Bedesten - Hamza Bey Cami, Ag.Sophia, Ag.Dimitrios kilisesi,  Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından sonrası Makedonya Bitolaya(Manastır) hareket ediyoruz. Varışımızı müteakip görülecek yerler arasında Şirok Sokak, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yasayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadiyesi yer almaktadır. Bitola ziyaretimiz ardından İlk durağımız Resne ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyor sonrasında Ohrid’deki otelimize transfer. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turumuza katılabilirler. (40 EUR)
 
Kahvaltı: Kavala ’da dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Selanik şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 
Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi
Konaklama: Hotel Belvedere, Hotel Sileks, Hotel Aqualina vb. – Ohrid
Güzergâh: Ankaral-Kavala, Kavala – Selanik (136 km) ,  Selanik-Bitola (200 km) , Bitola-Resne(32 km) , Resne-Ohrid (36 km)
3. Gün: Ohrid, Tetova, Üsküp
Sabah kahvaltısının ardından sonra Makedoncanın incisi Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. (10 Euro) Ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Ohrid gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turuna katılabilirler. (20 Euro) Şehir turumuz ardından Üsküp’e yola çıkış. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ‘ da duruyor Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz ardından Üsküp e varisimizi gerçekleştirip Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan; Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri. Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama otelimizde. 
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Ohrid şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 
Akşam Yemeği: Üsküp şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Konaklama: Hotel Karpoş vb. – Üsküp
Güzergâh: Ohrid - Tetova (134 km) , Tetova – Üsküp (46 km)
4. Gün: Üsküp, Sofya
Sabah kahvaltı sonrası Üsküp’ten Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turuna katılabilirler. (10 Euro) Yaklaşık 5 saat sürecek olan yolculuğun ardından Sofya’ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize hareket… Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Turumuza katılabilirler. (40 EUR)
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Sofya’da rehberin belirleyeceği Türk Lokantası ekstra serbest zaman…
Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Bulgar Gecesi
Konaklama: Hotel Silver House, Novotel Sofya vb.  - Sofya
Güzergâh: Üsküp - Matka (19 km) , Matka – Sofya (248 km)
5. Gün: Sofya, Plovdiv, Ankara'ya Varış
Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, , Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zamanın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Svilengrad sınır kapısındaki Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Edirne ve İstanbul üzerinden Ankara’ya ulaşıyor ve bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Öğle Yemeği: Plovdiv şehir merkezinde ekstra serbest zaman. 
Akşam Yemeği: Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi. 
Güzergâh: Sofya – Plovdiv (145 km) , Plovdiv – Kapıkule (155 km) , Kapıkule – İstanbul ( 258 km) 
Ankara’ya Varış Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 03.30
ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
> Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
> Sınır geçişleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır.
> Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
> Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. > Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
> Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
> Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg 
> Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
> Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Baytatil tarafından bildirilecektir.
> Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Baytatil tarafından bildirilecektir.
> Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Baytatil tarafından bilgi verilecektir
> 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
> Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
> Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Baytatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
> Ekstra turlar, Baytatil tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. > Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
> Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
> Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında ya da on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
> Tura katılım için Baytatil tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Baytatil sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dâhil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
> Baytatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Baytatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
> Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. 
> Otobüsler: (30 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna  
> Midibusler: (17 - 28 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega  
> Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
 
VİZE
> T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
> T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
> Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
> Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Baytatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
> Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Turun her ne nedenle olursa olsun iptal edilmesi durumunda vize ücreti iade edilmez.
> 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Olanlar

Lüks araçlarla ulaşım
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
1 Gece Ohrid 4* Otellerde Konaklama ve Sabah kahvaltısı
1 Gece Üsküp 4* Otellerde Konaklama ve Sabah kahvaltısı
1 Gece Sofya 4* Otellerde Konaklama ve Sabah kahvaltısı 
Selanik, Bitola ( Manastır ) , Resne, Ohrid, Tetova (Kalkandelen) , Üsküp, Sofya, Plovdiv Panoramik şehir turları
Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri 
Şehir Vergileri 
Gümrük Vergileri
Programda belirtilen panoramik şehir turları.
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Otelde alınan ekstralar
Tüm kişisel harcamalar 
Kavala da verilen mola da alınan kahvaltı
Öğle ve Akşam yemekleri
Şöför ve rehber bahşişleri
Multi Schengen Vizesi (150 Euro - Yeşil Pasaport Sahipleri Vizeden Muaftırlar)
Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
4* Oteller
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
02/11/2020
293 €
190 €
369 €
240 €
293 €
190 €
(0-2) 57 €
(3-12) 152 €
(0-2) 190 €
(3-12) 190 €
(0-2) 190 €
(3-12) 190 €
16/11/2020
293 €
190 €
369 €
240 €
293 €
190 €
(0-2) 57 €
(3-12) 152 €
(0-2) 190 €
(3-12) 190 €
(0-2) 190 €
(3-12) 190 €
Schengen Vizesi

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 20 Gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.