Doğu Anadolu Turu 7 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Doğu Anadolu Turu 7 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi
 • Alt Kategori :
  19 Mayıs Turları, 29 Ekim Turları, Ankara Çıkışlı Turlar, Doğu Anadolu Turları, Erken Rezervasyon Turları, Erzincan ve Erzurum Turları, Haftalık Turlar, Kars Turları, Van Turları
 • Süre :
  7 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtiçi
 • Kapasite :
  44 kişi

Baytatil Turizm olarak ülkemizin hazinelerinden olan Doğu Anadolu Bölgesinin hem tarihi, hem doğal hem de kültürel tüm duraklarını dahil ettiğimiz; soğuk iklimi ve sevecen insanları ile yurdumuzun kültürel zenginliklerini tüm yönleriyle tanıttığımız bu maceramıza herkesi davet ediyoruz. Baytatil Doğu Anadolunun keşfinde en uygun rota,araç, otel ve rehberleri tercih eder; kültür turu kültür turu haline gelir...

15,990 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Doğu Anadolu Turu 7 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder

Doğu Anadolu Turu

6 Gece - 7 Gün

SİVAS – DİVRİĞİ - ERZİNCAN – GİRLEVİK – TERCAN  ERZURUM - ANİ HARABELERİ – KARS – IĞDIR 

DOĞUBEYAZIT – AĞRI – İSHAKPAŞA SARAYI – VAN  AKDAMAR ADASI – AHLAT – TATVAN – NEMRUT KRATER GÖLÜ – MUŞ – BİNGÖL – HARPUT – TUNCELİ – MUNZUR VADİSİ - ELAZIĞ - MALATYA

Biniş Noktalarımız:
22.00 Kızılay Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No: 127 Önü)
22.10 Aşti Karşısı
22.15 Akköprü Migros Karşısı
22.25 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü
22.35 Mamak Köprüsü Üstü
Not: Biniş Noktaları İle Aynı Noktalarda İnilebilir.

Tur Programı

1.Gün: Ankara’dan Hareket

Akşam saat 22.00‘ da Kızılay Ofis önünde buluşmamızın ve belirtilen noktalardan değerli misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün: Divriği–Ulu Camii ve Darüşşifası-Sivas Şehir Turu

Gerekli molalarımız eşliğinde sabah saatlerinde Divriği’ye ulaşıyoruz. Yöresel kahvaltımızı almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınan, Selçuklunun 800 yıllık eseri olan Divriği Ulu Camisi ve Darüşşifasını (eğer tadilatı tamamlandıysa içeriden görülebilecektir) geziyoruz. Divriği gezimizin ardından Ulu Önderimizin “Biz Cumhuriyeti burada kurduk” sözleriyle bugünlere kadar hafızalarımızda Cumhuriyet kenti olarak yer alan Sivas’ımıza hareket ediyoruz. Sivas’a varışımız ile birlikte Kongre Binası, Buruciye Medresesi, Ulu Cami, Kale ve Gök Medrese gezilecek noktalarımız arasındadır. Gezilerimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sivas bölgesinde ki otelimizde.

Kahvaltı: Divriği’de yöresel kahvaltı olarak alınacaktır ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Sivas şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil

Konaklama: Savona Otel-Revag Palace Otel-Ramada by Wyndham Sivas-Sivas Nevv Hotel vb.

Güzergâh: Ankara-Divriği-Sivas (768 km)

3.Gün Erzincan-Girlevik Şelalesi-Tercan–Erzurum–Çifte Minareli Medrese – Yakutiye Medresesi

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Girlevik Şelalesine hareket ediyoruz. Muhteşem manzarası eşliğinde kısa bir fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından Saltuklu Prensesi Mama Hatun Kümbetinin akabinde Erzurum’a doğru devam ediyoruz. Erzurum’a varışımızın ardından ilk olarak 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresinin yapıldığı Kongre Binasını gördükten sonra kim tarafından ve ne zaman yaptırıldığı bilinmeyen Selçuklu Sultanı Aleaddin Keykubad’ın kızı Hüdavend Hatun adına inşa ettirildiği varsayılan Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimiz sırasında Tarihi Erzurum Evlerini, Üç Kümbetleri, 1179 yılında Saltuklu Emiri Nasreddin Aslan Mehmet tarafından yaptırılan Ulu Camii ve Yakutiye Medresesini ziyaret ederek fotoğraflama imkânı buluyoruz. Meşhur Oltu Cağ Kebabının ve yöresel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında 1535 yılında yaptırılan Osmanlı Kervansaray mimarisinin şaheserlerinden günümüzün ise ünlü Oltu taşının işlendiği ve ziyaretçilerinin alış veriş imkânı bulduğu Taşhan’ı ziyaret ederek alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Girlevik Şelalesi manzarası eşliğinde sabah kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Erzurum şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda Oltu Cağ Kebabının tadına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil

Konaklama: Borapark Otel-Otel Zade-Dedeman Otel-DS Yedikapı Otel vb.

Güzergâh: Sivas-Erzincan-Girlevik-Erzurum (457 km)

4.Gün: Aziziye Tabyası-Ani Harabeleri-Kars Kalesi-On İki Havariler Kilisesi

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Mecidiye ve Aziziye tabyalarını gezdikten sonra Sarıkamış üzerinden Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a yaklaşık 45 km mesafede bulunan kimileri tarafından 1001 kilise şehri kimileri tarafından ise Kırk Kapılı Şehir olarak bilinen Anadolu’da bulunan ve üzerinde Ermeniler’in yaşamış olduğu en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Ani Antik Kentine ulaşıyoruz. UNESCO tarafından 2016 yılında Dünya Mirası olarak tescil edilen Ani Harabelerinde günümüze ulaşan kilise ve büyük bir Katedral kalıntılarını fotoğraflama imkânı bulacaksınız. Hakkında efsaneler anlatılan Ani Harabelerini ziyaretimizin ardından Kars şehir merkezine geri dönüyoruz. Şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz gezimiz esnasında Kars Kalesini gezip fotoğrafladıktan sonra Kars’taki 40 yıllık Rus egemenliği boyunca Rus Ortadoks Kilisesi olarak kullanılan 1918 yılında Müslüman egemenliği ile camiye dönüştürülen Kümbet Camii(12 Havariler Kilisesi) ziyaret ediyoruz.  Kümbet Camii 1964 yılından 1981 yılına kadar Kars’ta yapılan kazılarda çıkarılan eserlerin sergilendiği arkeolojik bir müze olarak kullanılan 1993 yılından itibaren tekrar cami olarak kullanılmaya başlamıştır. Ardından Âşıklar evini ziyaret ettikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars bölgesinde ki otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Kars şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil

Konaklama: Simer Otel-Kale Otel-Ani Otel vb.

Güzergâh: Erzurum-Ani Harabeleri-Kars (305 km)

5.Gün: Kars-Iğdır-Doğubeyazıt-Ağrı Dağı-İshakpaşa Sarayı-Van

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Iğdır üzerinden Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Iğdır’da 1915 Mezar Anıtını ziyaretimizin ardından muhteşem Ağrı Dağı manzarasının fotoğraflanabilmesi adına vereceğimiz molamızın ardından Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. Ticareti zengin bir sınır şehri olan ilçede İran pazarında alış veriş için verilecek serbest zaman sonrasında İshak Paşa Sarayına hareket ediyoruz. İshak Paşa Sarayı Topkapı Sarayı’ndan sonra, Osmanlı mimarisinin en seçkin ve en ünlü eserlerinden biridir. Osmanlı, Selçuklu ve Fars mimari üsluplarından esintiler içeren sebebinin ise yapımının 100 yıl sürmesinden kaynaklanan İshak Paşa Sarayı’nın en önemli özelliği dünyanın ilk kalorifer tesisatı döşenen sarayı olmasıdır. Hakkında birçok efsane bulunan İshak Paşa Sarayı’nı gezdikten ve fotoğrafladıktan sonra Tendürek geçidini aşarak Çaldıran Ovası’na iniyoruz. Tendürek Dağı’ndan çıkan Bend-i Mahi çayının üzerinde bulunan adını Osmanlı Padişahı IV. Murat’tan alan Muradiye Şelalesinin görkemli manzarasına ulaşıyoruz. Her mevsimde ayrı bir güzelliği bulunan adeta doğanın yaptığı bir beste gibi suyun verdiği huzuru hissedeceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Van’a ulaşıyoruz. Van Kalesi ziyaretimizin akabinde Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görebilmek için Üniversite içerisinde bulunan Van Kedi Evini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van bölgesinde ki otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Doğubeyazıt şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil

Konaklama: Uratu Otel-Grand Otel Van-Resmina Otel-Crvstal Otel vb.

Güzergâh: Kars-Iğdır-Doğubeyazıt-Van (369 km)

6.Gün: Van-Akdamar Adası-Ahlat-Selçuklu Mezarları-Tatvan-Nemrut Krater Gölü-Muş

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Akdamar Adasına gitmek üzere hareket ediyoruz. Gevaş’ta bizleri bekleyen teknelerimiz ile yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzun sonunda Akdamar Adasına ulaşıyoruz. İlk olarak 915-920 yılları arasında yapıldığı tahmin edilen 2017 yılında restore edilerek müze olarak hizmet veren Akdamar Kilisesini ziyaret ediyoruz. Akdamar Adasında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Türklerin Anadolu’ya giriş kapısı olan ve Anadolu’nun tapusu olarak bilinen Ahlat’a hareket ediyoruz. İlk olarak Emir Bayındır Kümbetini ziyaret ediyoruz. Ardından Türk-İslam mezarlıklarının en büyüğü olarak bilinen Selçuklu Mezarlığını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesine alınan Selçuklu Mezarlığı’nda birçoğu yıkılmış 1400 mezar taşı bulunmaktadır. Anadolu’ya gelen ilk Türkler tarafından 12. Ve 13. Yüzyılda dikilmiştir. Fotoğraf molamızın ardından aracımızla Tatvan’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz için serbest zaman verdikten sonra “Büyük İskender’in Cenneti” olarak bilinen Nemrut Krater Gölü’ne özel transfer araçlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık yolculuğumuz sonrasında muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz bir noktadan Van Gölü ve Krater Gölü’nü fotoğraflıyoruz. Ardından buhar bacalarını görerek Büyük Göl’e ulaşıyoruz. Gölün özelliği soğuk olmasıdır. Büyük Göl’de vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Muş’a doğru yola çıkıyoruz. Muş’a varışımız ile Muş Kalesini ve Muş ovasını fotoğrafladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Muş bölgesinde ki otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Van şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil

Konaklama: Muş Grand Otel-Hotel Diyar Paris-Global Otel Muş vb.

Güzergâh: Van-Akdamar Adası-Tatvan-Ahlat-Muş (326 km)

7.Gün: Muş-Bingöl-Tunceli-Munzur Vadisi-Harput-Elazığ-Kömürhan Köprüsü-Malatya

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Tunceli’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Bingöl Solhan’da yüzen adaları görebilmek için mola veriyoruz. Daha sonra Tunceli’ye devam ediyoruz. Yemyeşil vadisiyle bir yanda Munzur dağları bir yanda ise akan nehir eşliğinde Munzur Vadisi Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Munzur gezimizin ardından Elazığ’a hareket ediyoruz. Burada Ala Mescidi, Kurşunlu Camiini ve Eski Hamamı gezdikten sonra Arap Baba’nın 700 yıldır çürümeyen cesedinin sergilendiği anıt mezarı ziyaret ediyoruz. Akabinde Harput’a devam ediyoruz. Öğle yemeğimiz için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Harput Kalesini, Ulu Camii, Arap Baba Türbesini, Balak Gazi Heykeli’ni gördükten sonra Malatya’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Karakaya Baraj Gölü üzerinde ki Kömürhan Köprüsü’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Malatya bölgesinde ki otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Harput şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil

Konaklama: Anemon Otel-Ramada Plaza Altınkayısı Otel vb.

Güzergâh: Muş-Bingöl-Harput-Elazığ-Malatya (442 km)

8.Gün: Malatya-Kernek Meydanı-Darende-Tohma Kanyonu Somuncu Baba–Ankara Dönüş Yolculuğu

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Eski Malatya’da (Battalgazi) bulunan Aslantepe Höyüğü ve Ulu Camii’nin gezilip görülmesinden sonra yöresel ürün alışverişi için Kernek Meydanına gidiyoruz. Darende’de bulunan Tohma Kanyonu Somuncu Baba Türbesinin gezilmesinden sonra Ankara'ya dönüş yolculuğumuza geçiyoruz Gerekli molalarımız eşliğinde gece saatlerinde Ankara’da oluyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere misafirlerimiz ile vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde dinlenme tesisinde ekstra ücretli olarak değerlendirebilirsiniz.

Güzergâh: Malatya-Ankara (683 km)

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
Lüks Araçlarla İle Gidiş Dönüş Ulaşım
6 Gece 3 Ve 4* Yıldız Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
7 Sabah Kahvaltısı (1.si Divriği’de Restoranda)
6 Akşam Yemeği
Nemrut Krater Gölü Ve Ahlat Minibüs Transferi
Akdamar Adası Tekne Gezintisi
Programda Belirtilen Geziler
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Esnasında Araç İçi Sıcak Soğuk İkramlar
Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
3* ve 4* Oteller
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
10/08/2024
22,843 TL
15,990 TL
28,557 TL
19,990 TL
21,414 TL
14,990 TL
(0-2) 0 TL
(3-6) 6,990 TL
(7-12) 11,490 TL
(0-2) 15,990 TL
(3-6) 15,990 TL
(7-12) 15,990 TL
07/09/2024
22,843 TL
15,990 TL
28,557 TL
19,990 TL
21,414 TL
14,990 TL
(0-2) 0 TL
(3-6) 6,990 TL
(7-12) 11,490 TL
(0-2) 15,990 TL
(3-6) 15,990 TL
(7-12) 15,990 TL
26/10/2024
22,843 TL
15,990 TL
28,557 TL
19,990 TL
21,414 TL
14,990 TL
(0-2) 0 TL
(3-6) 6,990 TL
(7-12) 11,490 TL
(0-2) 15,990 TL
(3-6) 15,990 TL
(7-12) 15,990 TL
09/11/2024
22,843 TL
15,990 TL
28,557 TL
19,990 TL
21,414 TL
14,990 TL
(0-2) 0 TL
(3-6) 6,990 TL
(7-12) 11,490 TL
(0-2) 15,990 TL
(3-6) 15,990 TL
(7-12) 15,990 TL

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.