Edirne Kakava Şenlikleri Turu - Baytatil

Edirne Kakava Şenlikleri Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Edirne Kakava Şenlikleri Turu

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi
 • Alt Kategori :
  Edirne Tekirdağ Turları, Festival Turları
 • Süre :
  2 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtiçi
 • Kapasite :
  44 kişi

Edirne ilinin tüm kültürel ve tarihi duraklarını gezdikten sonra tüm Balkan coğrafyasından akın akın Tunca nehrine toplanan Romanların Hıdırellez şenliklerine katılıyoruz. Kültür varlığımızın çok renkli insanları ile bayramlaşmaya davetlisiniz... Baytatil farkını yaşayalım...

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Edirne Kakava Şenlikleri Turu Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 2 Gün
Talep Gönder

 

Edirne Kakava Şenlikleri Turu
 
4 MAYIS – 6 MAYIS
 
 
 
 
 
Biniş Noktalarımız:
23.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 127 Önü
23.05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
23.10 Söğütözü Armada Önü 
23.15 Bilkent Köprüsü Altı
23.20 Ümitköy Köprüsü Altı
23.25 Koru Sitesi Migros Karşısı
23.30 Yaşamkent BP Benzinlik
23.35 Eryaman Optimum Önü

Tur Programı

1.Gün: Ankara’dan Hareket

Saat 23.00’da Kızılay Ofis önünde buluşmamızın ve belirtilen noktalardan değerli misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.Gün: Edirne-Mimar Sinan Eserleri-Selimiye Camii-Tabyalar–Sarayiçi–Kırkpınar Kakava Şenlikleri
Gerekli molaların ardından Osmanlı’ya bir dönem başkentlik yapmış Edirne’ye varıyoruz. Edirne’deki özel bir restoranda alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Edirne gezimiz başlıyor. Mimar Sinan‘ın "ustalık eserimdir" dediği Selimiye camiini, Üç Şerefeli ve Eski Camileri gezdikten sonra ticaret hayatının merkezi Saraçlar caddesinde serbest zamanımız olacak. Buradan Lozan Anıtını, tarihi Tren İstasyonu’nu, Karaağaç’ı ayrıca tarihi Meriç Köprüsünü gezip görüyoruz. Meriç Nehri kıyısında çay molası sonrasında Tarihi Kırkpınar yağlı güreş alanındaki Kakava Şenlikleri’ne katılıyoruz.
Türkiye ve yurt dışındaki Tüm roman temsilcilerinin yanı sıra yerli yabancı binlerce kişinin katıldığı Kakava şenlikleri bereketin artması, güzelliklerin paylaşılması maksadıyla yakılan Kakava Ateşi’nin etrafında toplanma, dilek tutarak ateşin üstünden atlama, roman dansları, çeşitli şovların izlenmesi fotoğraf çekimi ve doyasıya eğlenceyi içeriyor. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Dileyenlerle gece eğlencelerine konserlere katılım fırsatı sunuyoruz.
 
Kahvaltı: Serpme kahvaltı olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Ekstra Menü fiyatları geçerlidir. Edirne çarşıdaki restoranlarda Edirne usulü Ciğer menülerini tavsiye ederiz.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: Hilly Hotel, Efe Hotel, Şimşek Hotel vb.
Güzergâh: Ankara  - Edirne (700 km)
3.Gün: II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi-Lozan Anıtı–Karaağaç-Meriç Nehri Köprüsü-Dönüş Yolculuğu
Gün doğumundan önce Sabah Saray içi Tunca Nehri’ne hareket ediyoruz. Arınma ve doğanın uyanışını selamlama amaçlı "Bahara Giriş" ritüellerini; roman çalgıcı ve dansları izleyip fotoğrafların çekilmesinden sonra otelimize dönüyor ve açık büfe kahvaltı hizmetini alıyoruz. Kahvaltı sonrasında yola çıkarak; Tabyaları, Balkan Savaş Müzesini, Saray içini, Fatih ve Saray Köprülerini, II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesini gezerek Ankara’ya hareket ediyor; gerekli molalar sonunda akşam saat 00.00 sularında Ankara’da oluyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere misafirlerimiz ile vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Ekstra Menü fiyatları geçerlidir. Edirne çarşıdaki restoranlarda Edirne usulü Ciğer menülerini tavsiye ederiz.
Güzergâh: Edirne - Ankara ( 690 km)

Fiyata Dahil Olanlar

Özel tur araçları ile ulaşım
1 gece 3* veya 4* otelde yarım pansiyon konaklama
2 Sabah kahvaltısı (Birincisi restoranda)
1 Akşam yemeği
Programda belirtilen geziler
Rehberlik refakat hizmetleri
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
Seyahat Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayanlar

Öğle yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Müze-ören yeri girişleri
Kişisel harcamalar 

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.

Margi Hotel

,

Genel Tanıtım

Çağdaş hatları ve minimalizmi profesyonel bir sadelik içerisinde sunan Margi Otel, sizlere kendinizi evinizde hissettirecek bir konaklama imkanı sunuyor. Toplam 160 modern odası ile şehrin yaşam merkezinde yer alan otelimiz siz değerli misafirlerimizin hoşça vakit geçirmesini sağlayacaktır.

Genel Uyarılar

Margi Otel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.
Aile odaları veya bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2 + 2 veya 3 + 1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.

Balta Hotel

,

Genel Tanıtım

Edirne şehir merkezinde hem iş seyahatleri hem de turistik odaklı geziler için misafirlerine keyifli bir konaklama alternatifi sunan Balta Hotel, tarihi yapıların çoğuna yürüme mesafesinde konumlanıyor. 75 odası bulunan otelin odalarında; banyo, duş, klima, kasa, LCD TV, uydu yayını, oda servisi ve Wi-Fi gibi olanaklar bulunuyor.

Genel Uyarılar

Balta Hotel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.
Aile odaları veya bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2 + 2 veya 3 + 1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.

Şimşek Hotel

,

Genel Tanıtım

Tarih boyunca uygarlıklara ev sahipliği yapan Edirne’nin kültür mirasından yansıyan özgün değerler, Hotel Şimşek’in özenli mimarisi ve zevkle süslenen mekânlarında hayat buluyor. Edirne’nin tarihsel ve kültürel kimliğiyle turizmin hizmet olanaklarını buluşturarak ‘farklı bir sentez’ yaratan Hotel Şimşek, iş dünyasına ve gezginlere unutamayacakları bir deneyimin kapılarını aralıyor…

Genel Uyarılar

Evcil hayvan kabul edilir