Elegant Sahra Çölü ve Fas İkonları Turu Thy İle-8 Gece

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Elegant Sahra Çölü ve Fas İkonları Turu Thy İle-8 Gece

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  7 Günlük Turlar, Asya Turları, Fas Kazablanka Turları, İstanbul Çıkışlı Turlar, İstanbul Çıkışlı Yurtdışı Turları, Mısır&Fas&G.Afrika Turları, Tüm Afrika Turları, Uçaklı Turlar, Uçaklı Vizesiz Yurtdışı Turları, Uçaklı Yurtdışı Turları, Vizesiz Yurtdışı Turları, Yurtdışı Balayı Paketleri
 • Süre :
  8 Gün
 • Vize :
  Vizesiz
 • Kapasite :
  44

Kuzey Afrika'nın önde gelen ülkelerinden biri olan Fas, ülkemize oldukça yakın konumda olması ve vizesiz seyahate imkan tanıması sayesinde yurt dışı gezilerinde sıklıkla tercih ediliyor. Sahra Çölü : Dünyanın en büyük sıcak çölü olan ve Antarktika ve Arktika'nın ardından en büyük üçüncü çöldür.

949 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Elegant Sahra Çölü ve Fas İkonları Turu Thy İle-8 Gece Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

Marakeş (3) Majorelle Bahçeleri & Essaouria & Film Stüdyoları & Ait Benhaddou & Ouarzazate (1)

Tinghir & Sahra Çölü (1) & Midelt & İfrane & Fes (1) & Şafşavan (1) & Rabat & Casablanca

Tur Programı

1.Gün: İSTANBUL – CASABLANCA – MARAKEŞ

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca uçuşumuz başlıyor. Casablanca havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Marakeş’teki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Rota: Casablanca-Marakeş 250 Km (3 Saat 30 Dakika)

2. Gün: MARAKEŞ – MAJORELLE BAHÇELERİ – MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, tam günlük kızıl şehir Marakeş turumuz için hareket ediyoruz. Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcıları, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna’yı göreceğimiz panaromik şehir turumuz sonrasında, ülkeye özgü çinilerle süslü Bahia Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun devamında, Marakeş, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biri olmuştur. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olması nedeniyle tüm Afrika’nın renklerini de içinde barındırıyor. Bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine yön veren kent medinasında halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdürüyor. Ardından gideceğimiz Yves Saint Laurent’in gizli bahçesi Jardin Majorelle, Fas mimarisinin en iyi örneklerinden biridir. Bahçede görüp fotoğraflama imkanı bulacağımız eşsiz bitkiler olacak. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Günün yeme-içe tavsiyesi: Menşui(Kuzu Tandır) veya Tanjia (Testi kebabı) denemelisiniz.

Alışveriş tavsiyesi: Fas’a özgü baharatlar, aktar ürünleri  ve hasır çantalar satın alınabilir.

3. Gün: ESSAOURIA – MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Unesco ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan Essaouria’ya gidiyoruz. Atlas Okyanusu kıyısında kurulan sanat ile eski kültürün iç içe geçtiği bir Portekiz liman kenti olan Essaouira, Portekizce adıyla Mogador olarak da anılıyor. Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği sıra dışı şehir Essaouria’da yahudi mahallesi mellah, Portekiz kalesi, mavi tekneleriyle ünlü balıkçı limanı ve birbirini dik kesen sokaklarıyla son derece ferah eski kent merkezi gezimizin ardından Marakeş’teki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Essaouira-Marakeş 175 Km (3 Saat)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Taze deniz ürünleri ve balık denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Dünyaca ünlü Fas Argan yağı ve argan yağı bazlı kozmetik ürünler satın alınabilir.

4. Gün: MARAKEŞ – FİLM STÜDYOLARI – AIT BENHADDOU – OUARZAZATE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Ouarzazate’ye hareket. Güzergahımız üzerinde, Çağrı, Nil’in Mücevheri, Mumya, Gladyatör, Büyük İskender, Babil gibi pek çok Hollywood filminin yanı sıra son yılların televizyon fenomeni Game of Thrones için de plato olarak kullanılmış, göz alıcı Ait Benhaddou ve Hollywood film stüdyoları göreceğimiz yerler arasındadır. Ait Ben Haddou kasabasında vereceğimiz öğle yemeği molamız sonrası akşamüstü, birçok Hollywood filmine ev sahipliği yapmış ve Brad Pitt, Cate Blanchett, Martin Scorsese ve daha birçok Hollywood ünlüsünü misafir etmiş Ouarzazate şehrindeki otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Marakeş - Ait Benhaddou -Ouarzazate 215 Km (4 Saat)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Kuzu Güveç Ve Fas Salatası denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Fas’a özgü seramik ve çömlek çeşitleri satın alınabilir.

5. Gün: OUARZAZATE – TINGHIR – SAHRA ÇÖLÜ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tinghir’e hareket ediyoruz. Günümüz bir yol hikâyesi kıvamında geçecek. Yol boyunca bir tarafta çöl diğer tarafta Atlas dağları yer alacak. Su kanalları, Todra vadisi, M'gouna (gül sehri) uğrayacağımız yerler arasında. Ardından, Merzouga çölüne ulaşıyor ve konaklama yapacağımız tesisimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinin ardından gökyüzünü aydınlatan yıldızlar eşliğinde unutulmaz anlar yaşıyoruz. Sabah gün doğumunu kaçırmamanızı ve güzel anları fotoğraflamanızı öneririz. Konaklama kamplarımızda.

Rota: Ouarzazate-Tinghir 175 Km (2 Saat 30 Dakika), Tinghir-Merzouga (Sahra Çölü) 200 Km (3 Saat)

Günün Yeme-İçme Tavsiyesi: Fas usülü kuskus veya Tagine (etli veya tavuklu güveç) 

Alışveriş Tavsiyesi: Değerli Fosil parçaları, gül suyu ve gül esanslı kozmetik ürünler ve otantik berberi kilimleri satın alabilirsiniz.

6. Gün: SAHRA ÇÖLÜ – MIDELT – IFRANE – FES

Çöldeki özel tesisimizde gündoğumunun tadını çıkararak uyanıyoruz. Dileyen misafirlerimiz çölde deve safarisi yapabilirler. Çekeceğimiz birbirinden güzel fotoğraflar ve alacağımız kahvaltı sonrası, İfrane’ye hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Midelt kasabasında yerel bir restoranda öğle yemeği molamızın devamında muhteşem Ziz vadisini fotoğraflama şansı elde ediyoruz. Ardından, Atlas dağlarında bulunan İfraneye hareket. Fas’ın küçük İsviçre’si gibi, kayak merkezi ve İsviçre tarzı mimarisi ile dikkat çekici turistik bir merkezidir. Burada vereceğimiz kahve molasının ardından, Fes’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Merzouga(Sahra Çölü) -Ifrane 400 Km (6 Saat), Ifrane-Fes 70 Km (1 Saat)

Günün Yeme-İçme Tavsiyesi: Midelt’de Alabalık ve elmalı turta denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Deri ve seramik ürünler satın alabilirsiniz

7. Gün: FES – ŞAFŞAVAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Fes Medina’sını keşfetmeye başlıyoruz. Fes’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından tarihi Medina’nın labirenti andıran sokaklarında gezimizi sürdürüyoruz. Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından, şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra, dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte buluşmamız ardından Şafsavan’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Fes-Şafşavan 200 Km (3 Saat 45 Dakika)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas’a özgü nane çayını denemelisiniz.

8/9. Gün: ŞAFŞAVAN – RABAT – CASABLANCA – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Rabat şehri, Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi ziyaretlerimizin ardından, Casablanca’ya transfer. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Casablanca şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, panoramik olarak Hasan II camii ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Rota: Şafşavan-Rabat 260 Km (4 Saat 30 Dakika) Rabat-Casablanca 90 Km (1 Saat 30 Dakika),

EKSTRA TUR

Hassan II Camii, Fes Karaouin Mederesesi + Film Stüdyosu + Mohammed V Mozole + Bahia Sarayı +Majorelle Bahçesi + Lokal Rehberler+ Turist Şehir Vergileri  Kişi başı 125€

***Tur esnasında rehberimize ödenmesi zorunludur***

KONAKLAMA NOTLARI, UÇUŞ DETAYLARI VE DİĞER BİLGİLENDİRMELER:

 

 • Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • * işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
 • İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.
 • Gruplarda fiyatlar geçerli değildir, Özel fiyatlarımızı sorunuz.
 • Fas turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; erkeklerin şort giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve short giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gerekmektedir.
 • Ülkede Fas dirhemi (MAD) geçerli olup 1 € yaklaşık 10 dirheme denk gelir. Ülkede Türk lirası geçerli değildir. Change için Euro veya USD bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Fas Krallığı lokal saat dilimi GMT+1 olup, Türkiye ile arasında ( -2 saat ) fark vardır. Bazı dönemlerde bu fark 3 saate çıkabilmektedir.
 • Şafşavan ve Ourzazate bölgesi butik bir bölge olduğu için sezon yoğunluğuna göre 3* Otel verilebilir. Turumuzu alan misafirlerimiz bunu bilerek satın almışlardır.
UÇUŞLAR

PC651  SAW  CMN   20:40   00:05*

PC652  CMN  SAW   01:10   08:00  

 

24 Mart

PC651  SAW  CMN   20:40   00:05*

PC652  CMN  SAW   00:10   06:55  

 

06, 13 Nisan & 18 Mayıs & 15 Haziran & 06, 13, 20, 27 Temmuz  & 03, 10, 17, 24, 29, 31 Ağustos

PC651  SAW  CMN   19:55   23:05

PC652  CMN  SAW   00:10   06:55  

ÖNEMLİ NOTLAR
 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Bay Tatil Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 • Bay Tatil Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bay Tatil Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Fiyata Dahil Olanlar

— İstanbul (SAW) – Casablanca (CMN)  – İstanbul (SAW) parkurunda Pegasus Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

— Havalimanı vergileri

— Alan-otel-alan transferleri

— 3*&4* otellerde  Marakeş’te 1 gece oda + kahvaltı & 2 gece yarım pansiyon konaklama

— 3*&4* otellerde  Ouarzazate’de 1 gece yarım pansiyon konaklama

— Sahra Çölü Kamp 1 gece yarım pansiyon konaklama

— 3*&4* otellerde Fes’te 1 gece yarım pansiyon konaklama

— 3*&4* yıldızlı otellerde Şafşavan’da 1 gece yarım pansiyon konaklama
— Casablanca Şehir Turu

— Rabat Şehir Turu

— Şafşavan Şehir Turu

— Fes Şehir Turu

— İfrane Şehir Turu

— Midelt Turu

— Tinghir Turu

— Ait Benhaddou Turu

— Film Stüdyoları Turu (giriş ücreti hariç)

— Marakeş Şehir Turu

— Majarolle Bahçesi Turu (giriş ücreti hariç)

— 7 Sabah Kahvaltısı & 6 Akşam Yemeği

— TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

— Türkçe Rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayanlar

— Seyahat sağlık sigortası

— Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli

— Öğle yemekleri

— Turist şehir vergileri

— Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

— Yemeklerle beraber alınan içecekler 

3* & 4* Oteller-Standart Oda
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
27/07/2024
1,355 €
949 €
1,777 €
1,244 €
1,355 €
949 €
(0-2) 151 €
(3-12) 918 €
03/08/2024
1,355 €
949 €
1,777 €
1,244 €
1,355 €
949 €
(0-2) 151 €
(3-12) 918 €
10/08/2024
1,355 €
949 €
1,777 €
1,244 €
1,355 €
949 €
(0-2) 151 €
(3-12) 918 €
17/08/2024
1,355 €
949 €
1,777 €
1,244 €
1,355 €
949 €
(0-2) 151 €
(3-12) 918 €
24/08/2024
1,355 €
949 €
1,777 €
1,244 €
1,355 €
949 €
(0-2) 151 €
(3-12) 918 €
29/08/2024
1,355 €
949 €
1,777 €
1,244 €
1,355 €
949 €
(0-2) 151 €
(3-12) 918 €
31/08/2024
1,427 €
999 €
1,848 €
1,294 €
1,427 €
999 €
(0-2) 151 €
(3-12) 969 €
07/09/2024
1,356 €
949 €
1,777 €
1,244 €
1,355 €
949 €
(0-2) 151 €
(3-12) 918 €
14/09/2024
1,356 €
949 €
1,777 €
1,244 €
1,355 €
949 €
(0-2) 151 €
(3-12) 918 €
12/10/2024
1,641 €
1,149 €
2,062 €
1,443 €
1,641 €
1,149 €
(0-2) 150 €
(3-12) 1,119 €
23/11/2024
1,712 €
1,198 €
2,134 €
1,494 €
1,712 €
1,198 €
(0-2) 150 €
(3-12) 1,169 €

Ulaşım

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile uçuş..

ŞAFŞAVAN

,

3*** Hotel Chaouen, 4**** Hotel Parador Hotel Veya Butik Tesis

FES

,

3*** Hotel Arena Fes, 4**** Zalah Menzeh Hotel, 4**** Hotel Al Akh

SAHRA ÇÖLÜ KAMP

,

Xaluca Kamp

OUARZAZATE

,

3*** Ibis Ouarzazate, 4**** Hotel Karam Palace, Butik Hotel Riad El Maktoub

MARAKEŞ

,

3*** Caspien Hotel Marrakech, 4**** Labranda Targa Marrakech, 4***Ayoub Hotel