Kıbrıs Çıkışlı Büyük Balkanlar Turu 9 Gün 9 Ülke Her Şey Dâhil - Baytatil

Kıbrıs Çıkışlı Büyük Balkanlar Turu 9 Gün 9 Ülke Her Şey Dâhil

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kıbrıs Çıkışlı Büyük Balkanlar Turu 9 Gün 9 Ülke Her Şey Dâhil

, Kıbrıs Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Süre :
  9 Gün
 • Vize :
  Multi Schengen Vize
 • Kapasite :
  44 Kişi

Avrupa'nın en genç ülkesi Kosova'nın da dahil edildiği, 9 Ülke, 5 Başkent ve 23 kent gezisini içeren yeni programımızı beğeninize sunuyoruz. Tüm Balkanları içeren ve ekstra tur içermeyen programımıza Dubrovnik Gezisini, Ohrid Tekne Turunu, Müzikli Makedon Gece Eğlencesini, Boşnak Halk Dansları Gösterisini,Filibe Şehir gezisini, Matka Kanyonu Gezisini ve Manastır Gezisini de dahil ettik...

525 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kıbrıs Çıkışlı Büyük Balkanlar Turu 9 Gün 9 Ülke Her Şey Dâhil Kalkış: Kıbrıs Tur Tarihi : Süre : 9 Gün
Talep Gönder
 
Kıbrıs Çıkışlı Büyük Balkanlar Turu
9 Gün 9 Ülke Her Şey Dâhil 
 
 
İç Hat Bağlantısı Dahil
Lefkoşa-İst.Sab.Gökçen 18:20-19:50
İst-Sab.Gökçen-Lefkoşa 23:55-01:50
 
 
 
KOSOVA DAHİL
 
 
 
7 gece 9 gün
 
 
 
*** Ekstra Tur Yok ***
*** Ekstra Ücret Yok ***
***Transferler Dahil***
 
*** Bölgenin En Deneyimli Rehberlik Hizmeti ****
 
 
9 ÜLKE, 5 BAŞKENT
 
 
 
*** 7 Sabah Kahvaltısı Ücrete Dâhil ***
*** 7 Akşam Yemeği Ücrete Dâhil ***
*** Programda Belirtilen Tüm Geziler Ücrete Dâhil ***
*** Ohrid Tekne Turu Ücrete Dâhil ***
*** Makedon Gecesi Ücrete Dâhil ***
*** Boşnak Folklor Gösterisi Ücrete Dâhil ***
*** Lüks Araçlar İle Gidiş Dönüş Ulaşım ***
 
 
 
 
*** Yurtdışı seyahati olmasına karşın her karışında memleketimizden izler taşıyan; Osmanlının Balkanlarda geçirdiği 500 yıllık kültürel mirasını her gününde hissedebileceğiniz muhteşem bir deneyime hazır mısınız? Macera başlıyor ***
 
 
Biniş Noktalarımız:
16:00 Ercan Havalimanı 
22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22.30 Mecidiyeköy Trump Tower Önü
23.00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü

Tur Programı

1.Gün: Lefkoşa-İstanbul – Kavala
Ercan Havalimanında Saat 16:00 da buluşumamızın ardından Pgs.Pc1931 Sefer Sayılı uçagımız ile havalimanına hareket ve bizi bekleyen transfer aracımız ile  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü’nde buluşma ve belirtilen durak noktalarından misafirlerimizin alınmasının akabinde İstanbul üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz.
 
Güzergah: İstanbul-Kavala (485 km)
2.Gün: Kavala- Selanik – Bitola (Manastır) – Resne – Ohrid
Kavalada’ki kahvaltı molasından sonra (ekstra) panoramik şehir turunda Kavala’yı görüyor ve Selanik yolculuğuna başlıyoruz. Selanik’e varışımız ile panaromik şehir turunda; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından Bitola’ya hareket ediyoruz. Makedonya sınır geçişinin ardından varılacak olan Bitola’da; Şirok Sokak, Bedesten, İshak Paşa Camii, Yeni Camii dış mekân ziyaretleri ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi Binası görülecek yerler arasındadır. Bitola turunun ardından Resneli Niyazi’nin memleketi olan Resne’deki Köşkünü fotoğrafladıktan sonra Balkanların incisi Ohrid’e varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ohrid’ deki otelimizde.
 
Kahvaltı: Kavala'da ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil (İçecekler ekstra)
Konaklama: Aqualina Otel vb.
Güzergah: Kavala- Ohrid (439 km)

 

3.Gün: Ohrid – Tetova (Kalkandelen) – Üsküp
Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan turumuzda; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Turun ardından grubumuza özel Ohri Tekne turunu gerçekleştiriyoruz. Turun ardından başkent Üsküp yolculuğuna başlıyoruz. Güzergahımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa Camiini, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zaman ve buluşmanın ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi Üsküp’de Makedon Eğlencesi olarak Yerel bir lokalde alıyoruz. Konaklama Üsküp'teki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Lokal bir restoranda Makedon müziği eşliğinde set menü olarak alınacaktır ücrete dahil (İçecekler ekstra)
Konaklama: Karposh Otel vb.
Güzergah: Ohrid- Tetovo- Üsküp (172 km)
4.Gün: Üsküp – Prizren – İşkodra
Otelde alınan kahvaltının ardından eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turunu gerçekleştiriyoruz. Programın ardından Kosova ülkesinin başkenti Priştine yolculuğuna başlıyoruz. Kosova sınır geçişi ile devam eden yolculukta Priştine’deki Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi ziyareti ile devam eden yolculukla Prizren’e varıyoruz. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de kent turuna başlıyoruz. Şadırvan meydanı, Bayraklı Cami, Sinan Paşa Camii, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü ve Halveti Dergahı panoramik ziyaretleri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası Arnavutluk ülkesine geçiyor ve İşkodra’ya geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İşkodra’daki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra)
Konaklama: Exalco Otel vb.
Güzergah: Üsküp-İşkodra (338 km)
5.Gün: İşkodra - Budva – Kotor – Dubrovnik – Trebinje veya Çevresi
Otelde alınan kahvaltının ardından Kotor’a yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergahımız üzerindeki muhteşem St.Stefan adasını ve Budva’yı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Molanın ardından cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varıyoruz. Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi’nin görülmesi ile otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma ile Hırvatistan’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Dubrovnik turunu gerçekleştiriyoruz. Adriyatik manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuğun ardından İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış Stradun Caddesinin ikiye böldüğü tarihi şehirde muhteşem surları, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesi, Fransisken Manastırı, Rektörlük Sarayı, Liman ve şehir kapıları, Sponza Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Saat Kulesi ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman alıyoruz. Buluşma sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje veya çevresi otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra) 
Konaklama: Acimovic Otel vb. (Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri Medugorje olarak değişebilir) 
Güzergah: İşkodra- Trebinje (201 km)
6.Gün: Trebinje veya Çevresi – Poçitel – Mostar – Saraybosna
Otelde alınan kahvaltının ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerindeki Osmanlı Köyü Poçitel turunu gerçekleştiriyoruz. Programın ardından devam eden yolculukla Mostar’a varıyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan ve 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsü, Eğri Köprü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Mostar’ın yerel pazarlarında alışveriş için serbest zaman sonrasında hareket ederek, Neretva Nehri manzaraları eşliğinde ilerleyen yolculukla Saraybosna’ya varıyoruz. Varışımız ile kent turuna başlıyoruz. Osmanlı ve Avusturya – Macaristan dönemine ait izleri günümüze kadar korunmuş Başçarşıda; Sebil Çeşmesi, Gazi Hüsrev Bey külliyesi ve yapıları, Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Saat Kulesi ve Bedesten dış mekan anlatımları ile devam eden turda Ferhadiye Caddesi üzerinde Saraybosna Gülleri, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu ve şehrin II.Dünya Savaşı sonrası bağımsızlığını simgeleyen Sonsuzluk Ateşini görüyoruz. Pazar katliamının yaşandığı Markale pazarı ve Dünya Savaşı’nın patlak vermesine sebep olarak gösterilen Latin Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra çarşıda serbest zaman.
Buluşma sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel Boşnak Halk Dansları ve şarkıları eşliğinde alıyoruz. Konaklama Saraybosna’ daki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra) Boşnak Halk Dansları Eşliğinde 
Konaklama: New Otel vb.
Güzergah: Trebinje- Saraybosna (245 km)
7.Gün: Saraybosna – Belgrad
Otelde alınan kahvaltının ardından, Sırbistan’a hareket ediyoruz. Sınır geçişi ve ara molalarla devam eden yolculukla başkent Belgrad’a varıyoruz. Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda; Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi, İstanbul Kapı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş ve alış veriş molası sonrasında turumuzu noktalıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’ taki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra)
Konaklama: Theater Otel vb.
Güzergah: Saraybosna- Belgrad (293 km)
8.Gün: Belgrad – Sofya
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sofya’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilindeki Ivan Vazof Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı Cami’sini ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Sofya’daki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra)
Konaklama: Novotel Otel vb.
Güzergah: Belgrad- Sofya (395 km)
9.Gün: Sofya – Plovdiv – İstanbul
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Plovdiv’e hareket ediyoruz. İki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv varıyoruz.Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği bir şehir olup; mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren bir kenttir. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Türkiye’ye hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Dinlenme tesisinde bekleyen transfer aracımız ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket Pegasus PC1898 Sefer Sayılı uçağımız ile Lefkoşeye hareket ve turumuzun sonu
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Türkiye'deki yol tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Güzergah: Sofya- İstanbul (565 km)

Fiyata Dahil Olanlar

Lüks otobüs ile ulaşım
4* Hotelde 7 gece konaklama
Lefkoşa-İstanbul Sabiha Gökçen Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy Gidiş-Dönüş Transfer Hizmetleri
Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı (7) ve Akşam yemekleri (7) 
Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti 
Şehir vergileri ve Gümrük vergileri 
Otobüs içi ikramlar
Dubrovnik Turu, Ohrid Tekne Turu, Matka Kanyonu, Üsküp'te Makedon Gece Eğlencesi 
Saraybosna'da Folklor Gösterisi,
Kosova Giriş ücreti

Fiyata Dahil Olmayanlar

İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı 
Tüm öğle yemekleri
Tüm içecekler
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar 
Seyahat Sağlık Sigortası 
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)
Sabiha Gökçen-Kadıköy Evlendirme Dairesi Transfer Hizmeti
 
Standart
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
06/06/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
20/06/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
04/07/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
18/07/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
30/07/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
01/08/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
15/08/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
29/08/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
12/09/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
26/09/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
10/10/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
24/10/2020
700 €
525 €
850 €
638 €
700 €
525 €
(0-2) 113 €
(3-12) 413 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
(0-2) 525 €
(3-12) 525 €
07/11/2020
700 €
850 €
700 €
(0-2) 150 €
(3-12) 550 €
(0-2) 700 €
(3-12) 700 €
(0-2) 700 €
(3-12) 700 €
11/11/2020
700 €
850 €
700 €
(0-2) 150 €
(3-12) 550 €
(0-2) 700 €
(3-12) 700 €
(0-2) 700 €
(3-12) 700 €
Schengen Vizesi
Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 20 Gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.