Kıbrıs Çıkışlı Otobüslü Orta Avrupa Turu | Kıbrıs

Kıbrıs Çıkışlı Otobüslü Orta Avrupa Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kıbrıs Çıkışlı Otobüslü Orta Avrupa Turu

, Kıbrıs Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Orta Avrupa Turları
 • Süre :
  11 Gün
 • Vize :
  Vize gerekli
 • Kapasite :
  44 kişi

Kıbrıs'tan bir İLK... Tüm Gündüz Turları dahil, Belgrad, Novi Sad, Sofya, Bratislava, Prag, Cesky Krumlov, Budapeşte, Estergom, Vishegrad, Szentendre, Dresden, Viyana, Seegrotte turları dahil Orta Avrupa turu.. Baytatil farkıyla...

609 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kıbrıs Çıkışlı Otobüslü Orta Avrupa Turu Kalkış: Kıbrıs Tur Tarihi : Süre : 11 Gün
Talep Gönder

 

KIBRIS ÇIKIŞLI OTOBÜSLÜ ORTA AVRUPA TURU
10 GECE 11 GÜN

KIBRIS& BELGRAD (1) & VİYANA (2) & BRATİSLAVA & PRAG (3) & CESKY KRUMLOV & BUDAPEŞTE (2) & SOFYA & KIBRIS 

 

LEFKOŞA-İSTANBUL GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK ÜCRETİ DAHİL 

.

Uçak Bilgileri
Gidiş-Lefkoşa-İstanbul Yeni Havalimanı 16:15-18:05
Dönüş-İstanbul Sabiha Gökçen-Lefkoşa Saat 23:05-00:35

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ: 340 EURO YERİNE 300 EURO

Akşam Yemekli Avusturya Grinzing Gecesi Turu (55 Euro) & Viyana Konser Turu (55 Euro) & Açık Büfe Yemekli Vltava Nehrinde Tekne Turu (45 Euro) & Akşam Yemekli Ortaçağ Eğlencesi Turu (55 Euro) & Akşam Yemekli Çek Yerel Folklor Gecesi Turu (55 Euro) & Akşam Yemekli Çigan Gecesi Turu (45 Euro) & 1 içecek dahil Tuna Nehri Tekne Gezisi (30 Euro)

( Rezervasyon anında veya acente rehberine ödenir. 0-2 yaş ücretsiz olup, 02-12 yaş %50 indirimlidir )

Tur Programı

1.Gün Kıbrıs- İstanbul - Belgrad

Kıbrıs'tan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı yolculuğu sonrasında misafirlerimizi karşıladıktan sonra Orta Avrupa turumuza başlıyoruz. Kapıkule sınır kapısına varışın ardından pasaport işlemlerinden sonra gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

2.Gün Belgrad Şehir Turu

Öğlen saatlerinde Belgrad’a varışımızın ardından şehir turunda Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenme. Konaklama otelimizde.

3.Gün Belgrad – Bratislava Turu - Viyana

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana’ya hareket. Yol üzerinde ücrete dahil Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava turumuzdan sonra Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz, varışımızın ardından Viyana şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turuna katılabilirler.(55 Euro) Bu turumuzda Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing’in küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 

Farkımız: Bratislava Turu ücrete dahil
Ekstra Tur: Akşam Yemekli Avusturya Grinzing Gecesi Turu (50 Euro)

4.Gün Viyana-Seegrotte Yer Altı Gölü-Mayerling Av köşkü-Schönbrunn Sarayı Bahçeleri

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından ücrete dahil olarak organize edilecek tam günlük Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn Sarayı bahçeleri turumuzu gerçekleştireceğiz.  Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkânı.(55 Euro) Konaklama otelimizde.

 

Farkımız: Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn Sarayı bahçeleri turu ücrete dahil
Ekstra Tur: Viyana Konser Turu (55 Euro)

5.Gün Viyana – Cesky Krumlov - Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Yol üstünde ücrete dahil Cesky Krumlov turu. Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov, Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 2490’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Tur sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından Prag panoramik şehir turu. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St.Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turuna katılabilirler. (45 Euro) Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Farkımız: Cesky Krumlov turu ücrete dahil
Ekstra Tur: Açık Büfe Yemekli Vltava Nehrinde Tekne Turu (45 Euro)

6.Gün Prag – Karlovy Vary

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından ücrete dahil Karlovy Vary turu. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın, Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği turumuza katılabilirler. ( 55 Euro) Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve Konaklama otelimizde.

 

Farkımız: Karlovy Vary Turu ücrete dahil
Ekstra Tur: Akşam Yemekli Ortaçağ Eğlencesi Turu (55 Euro)

7.Gün Prag – Dresden

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından tüm misafirlerimiz ile ücrete dahil Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuzu gerçekleştriyoruz. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası, Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Dresden turuımuzda ünlü primark alışveriş merkezi rehberiniz tarafından gösterilecek ve birbirinden kaliteli ürünleri çok uygun fiyatlara satın alabileceksiniz.  Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra Çek yerel folklor gecesi ve yemeği turumuzu gerçekleştireceğiz. (55 Euro) Bu turumuzda lokal restaurantta yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve Konaklama otelimizde.

 

Farkımız: Dresden (Almanya) Kültür & Alışveriş Turu ücrete dahil
Ekstra Tur: Akşam Yemekli Çek Yerel Folklor Gecesi Turu (55 Euro)

8.Gün Prag – Budapeste

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket. Budapeşte’ye varışın ardından şehir turu. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osman’lı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. (45 Euro) Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

 

Farkımız: Budapeşte şehir turu ücrete dahil
Ekstra Tur: Akşam Yemekli Çigan Gecesi Turu (45 Euro)

9.Gün Budapeşte- Estergom-Visegrad

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından tüm misafirlerimiz ile ücrete dahil organize edilecek Budapeşte şaheserleri & Estergon & Visegrad gezisine katılacağız. Budapeşte şaheserleri turumuzda rehberinizin eşliğinde şehrin merkez caddelerinden, tuna kıyılarından, tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek Kale bölgesini, Balıkçılar burcunu, Matyas kilisesini ve budapeste resmini en iyi görebilecegiz ve cekebilecegimiz Citadella tepesine cıkacagız Ardından bir Ortacağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Dileyen misafirlerimiz ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alabilirler. Öğle yemeği sonrası Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler.(30 Euro) Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Konaklama otelinizde. 

 

Farkımız: Budapeşte şaheserleri & Estergon & Visegrad Turu ücrete dahil
Ekstra Tur: 1 içecek dahil Tuna Nehri Tekne Gezisi (30 Euro)

10.Gün Budapeşte - Novi Sad - Sofya - İstanbul

Sabah otelde alınacak erken kahvaltının ardından ilk durağımız Sırbistan Novi Sad, ekonomik olarak gelişmiş bir kent kabul edilen Novi sad şehir turumuz ve dinlenme, rehberinizin bilgilendireceği saatte buluşma ardından Sofya’ya hareket ediyoruz, varışın ardından St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandr Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır, Sofya şehir turu sonrası otobüs yolculuğumuzun ardından İstanbul'a hareket ediyoruz.

11.Gün Kıbrıs’a varış

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından ekonomi sınıfından biletimizle rahat bir yolculuk sonrasında Kıbrıs'a varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Başka turlarda görüşmek üzere...

Fiyata Dahil Olanlar

 • Lüks araçlarla gidiş dönüş ulaşım,
 • 4* otellerde 8 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler,
 • Programda yer alan tüm gündüz turları, 
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Yerel rehberlik ücretleri
 • Otoban, check point ücretleri
 • Kıbrıs- İstanbul, İstanbul-Kıbrıs ekonomi Sınıfında Uçak Biletleri Dahil,

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Vize Ücreti (135 Euro), 
 • Seyahat Sağlık Sigortası, 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL), 
 • Tüm otel ekstraları, 
 • Öğle ve Akşam Yemekleri,
 • Ekstra Turlar,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Şoför v.b hizmet ve lokal servis tipleri
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
13/11/2020
937 €
609 €
1,155 €
751 €
937 €
609 €
(0-2) 244 €
(3-12) 609 €
(0-2) 544 €
(3-12) 609 €
(0-2) 609 €
(3-12) 609 €

Ulaşım

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
*Mercedes Travego/Tourismo - *NEOPLAN Cityliner/Tourliner - *Temsa Safir/Maraton - *Man Fortuna
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
*Isuzu Turkuaz - *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
*Vw Volt - *Mercedes Sprinter