Kapadokya-Ihlara-Derinkuyu-Hacıbektaş Turu 3 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kapadokya-Ihlara-Derinkuyu-Hacıbektaş Turu 3 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi
 • Alt Kategori :
  3 Günlük Turlar, Ankara Çıkışlı Turlar, Kapadokya Turları
 • Süre :
  3 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtiçi
 • Kapasite :
  44 kişi

Coğrafi oluşumların en özelini oluşturan Kapadokya bölgesini acele etmeden, koşuşturmadan keyifle ve tadını çıkararak gezmek isteyen tüm Ankaralıları bekliyoruz. Vadileri, hisarları, yürüyüş rotalarını ve yerel güzellikleri birlikte keşfedelim. Baytatil özenle hazırladı...

5,850 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kapadokya-Ihlara-Derinkuyu-Hacıbektaş Turu 3 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder

Kapadokya-Ihlara-Derinkuyu-Hacıbektaş Turu
2 Gece - 3 Gün
IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – AVANOS ÜRGÜP – UÇHİSAR – GÖREME – HACI BEKTAŞ-I VELİ
 
Biniş Noktalarımız:
07.30 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 127 Önü
07.35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı 
07.40 Ufuk Hastanesi Önü (Eski Trafik Hast.) 
07.45 100. Yıl Köprüsü Altı 
07.50 Konya Yolu Çırağan Lokantası Önü
07.55 Oran Keklikpınarı Kavşağı
Not: Biniş Noktaları İle Aynı Noktalarda İnilebilir.

Tur Programı

1.Gün: Ankara’dan Hareket-Tuz Gölü-Ihlara Vadisi-Belisırma Köyü-Derinkuyu Yeraltı Şehri-Avanos

Sabah saat 07.30’ da Kızılay Ofis Önünde buluşmamızın ve belirtilen noktalardan misafirlerimizin alınmasının akabinde yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar ve araçtaki kahvaltılık sandviç ikramımızın ardından Tuz Gölü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Ihlara Vadisine gidiyoruz. Asırlar önce Hasan Dağı’nın lav püskürtmesiyle volkanik bir katman oluşturmasıyla oluşmaya başlayan zamanla sel ve rüzgar etkisiyle rotasını vadiye çeviren Melendiz Çayı’nın etkisiyle oluşumunu tamamlamış olan Ihlara Vadisinde ki yürüyüşümüz sonrasında öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Derinkuyu yeraltı şehrine devam ediyoruz. Kapadokya bölgesinin en büyük yeraltı şehri olan ve 1830’lara kadar üzerinde herhangi bir yerleşim olmayan bir tesadüf eseri 1963 yılında bulunan ve 1967 yılında ziyarete açılan Derinkuyu yeraltı şehri adını 60-70 metre derinlikteki 52 içme suyu kuyusundan almıştır. Derinkuyu yeraltı şehrinde ki yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Kızılırmak kenarında ki Avanos ilçesine ahşap köprüden geçerek varıyor ve burada kahve molası veriyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Araç içi sandviç olarak sunulmaktadır ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Ekstra Menü fiyatları geçerlidir. Aksaray tesislerindeki Et menülerini tavsiye ederiz 

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil

Konaklama: Yeni Yükseller-Suhan Otel vb.

Güzergâh: Ankara - Tuz Gölü - Ihlara Vadisi – Derinkuyu - Nevşehir (350 km)

Dileyen misafirlerimize dünyanın en gösterişli ve maceralı sıcak Balon turunu rezerve edebiliriz.(Bilgi ve Rezervasyon için Tur Rehberinize Müracaat Ediniz)

2.Gün: Ürgüp-Asmalı Konak-Uç Hisar-Göreme Açıkhava Müzesi–Dervent Vadisi-Türk Gecesi Eğlencesi

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Ürgüp merkeze hareket ediyoruz. Merkezden Ürgüp kalesine doğru yol alırken efsanevi dizi Asmalı Konak’ın çekildiği mekânda ilk molamızı veriyoruz. Tursan’da ki şarap tadımından sonra en sevilen panoramik fotoğraf molası diyebileceğimiz Üç Güzeller gezimiz sonrasında bölgenin en eski camisinin de bulunduğu Orta Hisar Kasabasına gidiyoruz. Buradaki fotoğraf molamız sonrasında Uç Hisar kalesini yapacağımız yürüyüş ile keşfe çıkıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İsmail’in Mağara evindeki çay molası veriyoruz. Akabinde muhteşem Göreme Açıkhava Müzesine gidiyoruz. Kilise, şapel ve manastırları gezdikten sonra Paşa Bağı mesiresine devam ediyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın sonrasında Hayal Vadisi de denilen Dervent Vadisine hareket ediyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeğimiz sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Kapadokya ile özleşen Türk Gece eğlencesine katılıyoruz.  

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil

(NOT: Türk Gece Eğlencesine katılacak misafirlerimizin rehberimize müraacatı ricadır.)

Konaklama: Yeni Yükseller-Suhan Otel vb.

Güzergâh: Avanos-Ortahisar-Uçhisar-Göreme-Dervent (50 km)

3.Gün: Onyx Atölyesi-Karşı Kilise-Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi–Ankara’ya Dönüş Yolculuğu

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı hizmetinden sonra bölgenin ünlü onyx atölyesini ziyaret ettikten sonra Gülşehir ilçesindeki muhteşem Karşı Kilise peribacası alanına gidiyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Bektaşiliğin merkezi olan Hacı Bektaş’a giderek dergâhı ayrıntılı olarak geziyoruz. Alış veriş molasından sonra Kırşehir yolu üzerindeki ünlü Aşık Paşa Türbesini de gezerek Ankara’ya dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Akşam saat 23.00 sularında Ankara’da oluyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere misafirlerimiz ile vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil 

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde dinlenme tesisinde ekstra ücretli olarak değerlendirebilirsiniz.

Güzergâh: Avanos-Göreme-Hacıbektaş-Ankara (291 km)

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
 • Lüks araçlar ile gidiş dönüş ulaşım
 • 2 gece 3* veya 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı (1. Si Araç içi sandviç)
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat esnasında araç içi sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Dönüş günü akşam yemeği
3* veya 4* Oteller
***Fiyatlar Belirli Kontenjanlarla Sınırlıdır***
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
20/09/2024
8,357 TL
5,850 TL
10,700 TL
7,490 TL
8,357 TL
5,850 TL
(0-2) 0 TL
(3-6) 2,700 TL
(7-12) 4,600 TL
27/10/2024
8,357 TL
5,850 TL
10,700 TL
7,490 TL
8,357 TL
5,850 TL
(0-2) 0 TL
(3-6) 2,700 TL
(7-12) 4,600 TL
15/11/2024
8,357 TL
5,850 TL
10,700 TL
7,490 TL
8,357 TL
5,850 TL
(0-2) 0 TL
(3-6) 2,700 TL
(7-12) 4,600 TL

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.

Yeni Yükseller Hotel

,

Yeni Yukseller Hotel doğal kaya oluşumları, tarihi ve kültürel güzellikleriyle dünyanin eşsiz harikalarından biri olan Kapadokya’nın merkezinde Erciyes Dağı ve doğal kaya oluşumlu Kale manzaralı Ortahisar Kasabasında bulunmaktadır. Otelimiz Kapadokyanın en önemli ören yerlerine yakın mesafede yeni ve konforlu iç dizaynı ve yöreye uygun mimarik yapısıyle sizlere hizmet vermekten gurur duyar.

 

 

Yeni Yükseller Hotel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

Aile odaları veya bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2 + 2 veya 3 + 1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.

Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür. Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.

 

Tesislerin konsept dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Etstur sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Etstur sorumlu değildir.

Albatros Cappadocia Otel

, Butik

Kapadokya’nın büyülü coğrafyasını keşfederken yörenin konforlu odalarında keyifli bir konaklama deneyimi sunan Albatros Cave Otel, bölgenin tarihi ve turistik mekanlarına kolay ulaşım sağlayan konumuyla dikkat çekiyor. tesis, misafirlerine lüks bir otel hizmeti sunuyor.

Albatros Cave Otel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

 
Aile odaları veya bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2 + 2 veya 3 + 1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.
 
Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür. Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.
 
Tesislerin konsept dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.
 
Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Baytatil sorumlu değildir.
 
Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
 
Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Baytatil sorumlu değildir.