Karadeniz İncileri Turu Her Şey Dahil 6 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Karadeniz İncileri Turu Her Şey Dahil 6 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi
 • Alt Kategori :
  Ankara Çıkışlı Turlar, Haftalık Turlar, Karadeniz Turları
 • Süre :
  6 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtiçi
 • Kapasite :
  44 Kişi

Karadeniz'in İncilerini tüm kültürel ve doğal değerleri ile sunan; yöresel menülerden oluşan tüm tüm öğünleri, özel araçlar gerektiren tüm yayla transferlerini içeren ekonomik ve çok kapsamlı bu maceraya davetlisiniz...

1,995 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Karadeniz İncileri Turu Her Şey Dahil 6 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 6 Gün
Talep Gönder
KARADENİZ İNCİLERİ TURU 
HER ŞEY DÂHİL
 
 
 
5 Gece 6 Gün
 
 
 
AMASYA – SAMSUN – ORDU – BOZTEPE – GİRESUN – TRABZON – UZUNGÖL – SÜMELA MANASTIRI – ÇAMLIHEMŞİN - AYDER YAYLASI – ARTVİN – BORÇKA – KARAGÖL – BATUM - SİNOP
 
 
 
 
Biniş Noktalarımız:
02.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No:127 Önü
02.10 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
02.15 Aşti Karşısı
02.20 Akköprü Migros Karşısı
02.25 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
02.30 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü

Tur Programı

1.Gün Ankara’dan Hareket-Amasya-II.Bayazıd Külliyesi-Bandırma Vapuru-Atatürk Anıtı-Samsun
Gece saat 02.00’da Kızılay ofis önü (Atatürk Bulvarı No:127 Önü)’ nde buluşmamızın ve belirtilen duraklardan misafirlerimizin alınmasının akabinde yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarımızın ardından sabah saatlerinde Amasya’ya varışımızın akabinde yöresel kahvaltımızı almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından II. Beyazıt Külliyesi`ndeki Minyatür Amasya`da bir sunum eşliğinde kenti tanıyoruz. Ferhat ile Şirin Kanallarının ve Torumtay Türbesi’nin görülmesinden sonra Kızlar Sarayı-Kral Kaya Mezarları`nı da göreceğimiz Yeşilırmak kenarında çay keyfi sürüyoruz. Çay molamızın ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Samsun’a varışımızın ardından öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Samsun’u (Amisos) gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Samsun bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Amasya merkezde restoranımızda yöresel kahvaltı olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Samsun’da restoranımızda meşhur Samsun Pide Menüsü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: Serra Hotel-Konak Hotel-Simisso Hotel vb.
Güzergâh: Ankara-Amasya-Samsun (457 km)
2.Gün Samsun-Ordu-Boztepe Teleferik-Giresun-Akçaabat-Sümela Manastırı-Trabzon
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. Ordu’ya varışımızın ardından ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe’de fotoğraf molası için verilen yeterli serbest zamanın ardından Giresun’un sahil ilçeleri Tirebolu üzerinden öğle yemeğimizi almak üzere meşhur Akçaabat Köftesini tadabileceğiniz restoranımıza hareket ediyoruz. Yemek molası ardından Trabzon’a ulaşıyoruz. Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşmak üzere Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Manastır restorasyon da olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Sürmene’de restoranımızda meşhur Akçaabat Köfte Menüsü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: Konakpark Hotel-Aksular Hotel-Demirgrand Hotel-Luksor Hotel vb.
Güzergâh: Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon (400 km)
3.Gün Trabzon-Çaykara-Uzungöl-Of-Ayder Yaylası
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’e varışımız sonrasında inanılmaz manzaralar ve belli noktalarda verilen fotoğraf molaları veriyoruz. Burada Göl etrafında yürüyüş veya diğer aktivitelerden yararlanmak adına serbest zaman sunduktan sonra Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Çamlıhemşin’den özel transfer araçlarımız ile Şenyuva Köyü’ndeki tarihi Çinçiva Köprüsü’nün fotoğraflarını çektikten sonra sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan Zilkale geziyoruz. Yüksek debili Palovit Şelalesini fotoğrafladıktan sonra Dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında tur ücretine dâhil öğle yemeği hizmeti alıyoruz. Dileyen konuklarımız heyecanlı bir rafting turu yapabilir. (ekstra olarak katılabilirsiniz) Rafting molası sonrası Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Kalegon mevkiini ve Gelintülü Şelalesi’ni gördükten sonra dileyen misafirlerimiz yaylada yürüyüş yapabilir veya yöresel ürünlerin sergilendiği şirin dükkanları gezebilir alışveriş yapabilirler. Gezimizin ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylası bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Fırtına deresi kenarında ki restoranımızda Alabalık Menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: Zafran Otel-Oris Ahşap Otel-Naliya Otel-Dere Otel vb.
Güzergâh: Trabzon-Uzungöl-Çamlıhemşin-Ayder Yaylası (251 km)
4.Gün Ayder Yaylası-Borçka Karagöl-Batum-Piazza Meydanı-Batum Limanı-Opera Meydanı-Çamlıhemşin
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Borçka ilçemize ulaşıyoruz. Özel transfer araçlarımız ile ulaşacağımız Karagöl Milli Parkı’nda keyifli anlara tanıklık edeceksiniz. Ladin, köknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir veya gölün üzerinde sandalla bir gezintiye çıkabilir. Borçka’ya dönüşümüzün ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sınır kapısına ulaştığımız da TC Yeni Nüfus Cüzdanı(eski nüfus cüzdanları kabul edilmemektedir) ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum’a ulaşıyoruz. Gonio Apsaros Kalesi’nin panoramik olarak görüyoruz. Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman sunuyoruz. Gezimiz sonrasında Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çamlıhemşin bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Borçka bölgesinde ki restoranımızda yöresel menü olarak alınacaktır ücrete dâhil (Not: Yoğunluğa göre öğle yemeği Batum’da alınabilir)
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: Zafran Otel-Oris Ahşap Otel-Naliya Otel-Dere Otel vb.
Güzergâh: Ayder Yaylası-Borçka-Batum-Çamlıhemşin (237 km)
5.Gün Çamlıhemşin-Rize-Trabzon-Samsun
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Rize merkezde yer alan Zaimoğlu Rize Bezleri mağazasında kısa bir alışveriş molasının veriyoruz. Buradan yol güzergahımız üzerinde Sürmene bıçaklarından almak isteyenler için en kaliteli ürünlerin sergilendiği Sürbısa Bıçakçılıkta kısa bir mola ve Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur İki Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz. Daha sonra Trabzon’a geçiyoruz. Trabzon’ da Soğuksu Mevkiine çıkarken Gülbahar Hatun Camii’ ni, İç Kale ve Zağnos Vadisini (panoramik) görüyor ve Ladin ağaçları arasından geçerek, bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk` e hediye edilen Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz. Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya'sını da geziyor ve Trabzon` a özgü bir el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon'da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde ücrete dahil öğle yemeğimizin ardından Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun merkezde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Samsun bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Öğle Yemeği: Giresun bölgesi civarı restoranımızda yöresel menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: Serra Hotel-Konak Hotel-Simisso Hotel vb.
Güzergâh: Çamlıhemşin-Rize-Trabzon-Samsun (464 km)
6.Gün Samsun-Sinop-Sinop Kalesi Ve Surları-Tarihi Ceza Evi-Ankara’ya Dönüş Yolculuğu
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Ülkemizin kuzey kısmındaki en uç nokta olan kentimiz Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop merkezde ilk olarak bir dönem "Anadolu'nun Alkadrazı" tabiri ile de tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen Tarihi Sinop Kapalı Cezaevi’ni gezmeye başlıyoruz. İlk olarak ünlü isimlerin yattığı koğuşları gördükten sonra avluda Sabahattin Ali’nin ceza evini anlatan şiirlerinden Aldırma Gönül’ü yazarken esinlendiği duvarları görebilirsiniz. Romanlara ve türkülere konu olmuş tarihi hapishaneyi gezdikten sonra Maket Gemi Yapım Atölyeleri, ve Sinop Limanı’nda öğle yemeği için mola veriyoruz. Dileyen misafirler, Sinop’ta nokul adlı lezzeti tadabilir, kendileri için maket gemi atölyelerinden bir tane küçük gemi alabilirler. Sinop gezimizin akabinde dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Belirtilen duraklarda misafirlerimiz ile bir sonra ki organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde dinlenme tesisinde ekstra ücretli olarak değerlendirebilirsiniz.
Güzergâh: Samsun-Sinop-Ankara-İstanbul (570 km)

Fiyata Dahil Olanlar

Lüks araçlar ile gidiş dönüş ulaşım
5 gece 3 ve 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
6 Sabah kahvaltısı (1.si Amasya’da Restoranımızda)
5 Öğle Yemeği
5 Akşam yemeği
Programda belirtilen geziler
Öğle yemeklerinde alınacak 1 adet içecek
Ordu Boztepe Teleferik ücreti
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Sümela Manastırı Hariç-Manastır İçin Müze Kartlarınızın Yanınızda Olmasını Tavsiye Ederiz)
Borçka ve Zilkale ve Palovit minibüs transferleri
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Yurtdışı Çıkış Harcı (Batum için 50 TL)
Kişisel harcamalar
Dönüş günü öğle ve akşam yemekleri
3* Ve 4* Oteller
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
23/10/2021
3,325 TL
1,995 TL
3,900 TL
2,340 TL
3,208 TL
1,925 TL
(0-6) 900 TL
(7-12) 1,750 TL
(0-6) 1,995 TL
(7-12) 1,995 TL
(0-6) 1,995 TL
(7-12) 1,995 TL
29/10/2021
3,325 TL
1,995 TL
3,900 TL
2,340 TL
3,208 TL
1,925 TL
(0-6) 900 TL
(7-12) 1,750 TL
(0-6) 1,995 TL
(7-12) 1,995 TL
(0-6) 1,995 TL
(7-12) 1,995 TL

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.