Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu 5 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu 5 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi
 • Alt Kategori :
  Erken Rezervasyon Turları, Karadeniz Turları, Mersin Çıkışlı Haftasonu Turları, Mersin Çıkışlı Karadeniz Turları, Mersin Çıkışlı Turlar
 • Süre :
  5 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtiçi
 • Kapasite :
  44 kişi

Karadeniz bölgesinin kentlerini, doğal ve kültürel değerlerini tanıtan kültür turumuz zaman sorunu olan misafirlerimiz için özel tasarlandı. Karadeniz Klasiklerinin tümümü içeren programımıza davetlisiniz. Baytatil tasarladı...

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu 5 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 5 Gün
Talep Gönder

BAŞTAN SONA 

KARADENİZ YAYLALAR

 

ve

 

BATUM TURU

Tur Programı

1. Gün Ankara'dan Hareket

Belrilenen noktalardan misafirlerimizin alınmasının ardından keyifli yolculuğumuza başlıyoruz.
 

2.Gün Ordu-Giresun-Trabzon

Gerekli molalarımız sonrası Ulusoy Terme Tesislerinde vereceğimiz kahvaltı hizmeti sonrasında Ordu iline doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ordu’nun sembolü olan Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Yukarıda vereceğimiz serbest zamanımızda çay kahve içebilir, bol oksijenli doğa yürüyüşü yapabilir, muhteşem manzarayı fotoğraflayabilir, sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Boztepe turumuzu tamamlamanın ardından Giresun’a doğru yol alıyoruz. Giresun merkezden geçerken panoramik olarak Giresun Kalesini ve Karadeniz’in tek adası Giresun Adasını gördükten sonra 13. Yy. ‘da yapılmış 1572 tarihinde camiye çevrilen ardından 1964 yılında müzeye çevrilen Kommenos devletinin en önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesine geliyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası fotoğraf molası veriyoruz. Trabzon’a has telkâri sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz telkâri atölyesi ve mağazası gezisinin ardından kısa bir yolculuk sonrası Atatürk Köşküne geliyoruz. Burada alacağımız bilgiler sonrası köşk gezimizi yapıyor fotoğraflıyor ve öğle yemeği aramız için Trabzon şehir merkezine geliyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı: Ulusoy Terme Tesislerinde  kahvaltısı Extra
Öğle Yemeği: Trabzon Resteurant ta  Extra
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alacağımız akşam yemeği ücrete dahil
Konaklama: Konakpark Hotel v.b.
Rota: Ankara-Ordu Giresun Tranzon (850 km)

3.Gün Sümela Manastırı-Uzungöl-Ayder Yaylası

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını dinledikten sonra verilecek serbest zaman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir, dere kenarındaki restoranda dinlenerek çay kahve içebilir, yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. (Sümela Manastırı'nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren belli bir süre ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından dolayı tur tarihinde geziye kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır ve serbest zaman verilecektir. Kültür ve Turizm Bakanlığının restorasyon çalışmaları yapıldığından Manastırın açılması durumunda iç kısmı da gezilebilecektir.) Buradan Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzun Göl gezimiz için yola çıkıyoruz. Sürmene’de bulunan çay fabrikasına gelerek çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelene dek izlediği süreci gıda mühendisimizden alacağımız bilgiler ile yerinde görerek öğreniyor, çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizin hediyelik çay alışverişlerini yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Çay fabrikası gezimizin ardından ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene bıçağı atölyesine gidiyoruz. Ustasından alacağımız bilgiler sonrası alışverişimizi tamamlayıp muhteşem manzaraya sahip Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği arası ve gezilerimiz için serbest zamanda büyülü manzarası karşısında çaylarımızı yudumlayıp fotoğraflarımızı alıp turumuzu tamamlıyoruz ve Gezimizi tamamlayıp otelimize geçmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Ayder bölgesi otelimizde.(2 GECE)

 

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe  Ücrete Dahil
Öğle Yemeği: Uzungölde Resteuranta  Extra
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alacağımız akşam yemeği ücrete dahil
Konaklama: Oris Ahşap Hotel Dere Hotel Zafran Hotel v.b..
Rota: Trabzon Uzungöl Ayder Yaylası (250 km)


4.Gün Çamlıhemşin- Zilkale-Palovit Şelalesi- Ayder Yaylası- Rafting- Zipline

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası dünyadaki cennet Ayder Yaylası, Fırtına Vadisi, Tarihi Taş Köprü, Çinçiva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi gezisi ve Zipline etkinliklerimiz için aracımızdaki yerlerimizi alıp doğu karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Adına türküler yazılan ve son yıllarda birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz ve özel minibüslerimize binerek yol boyunca etrafımızda dağların dik yamaçlarında dahi çay tarımının yapıldığını görüyoruz. Çay bahçeleri ve kivi bahçelerinin arasında ilerlerken Karadeniz’i tam manasıyla yaşamaya başladığınızı hissedeceksiniz. ‘’Bulutların Ülkesi’’ olarak adlandırılan Çamlıhemşin’den geçerek Çat vadisi içerisinde yer alan ve bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsünde mola veriyoruz. Fotoğraf ve köy kahvesindeki molamızın ardından artık dağları ve yaylaları tanıma vaktimiz geliyor. Kaçkar dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zilkale İlk gezi noktamız oluyor. Zil kale ormanların içerisinde arkasına Kaçkar dağlarının görkemli manzarasını alan ve gören herkesi büyülü bir dünyanın içindeymiş gibi hissettiren oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Deniz seviyesinden 750 mt Çat deresinden 100mt yükseklikte olan Zil kale gezimizi tamamladıktan sonra 30 mt yükseklikten dökülen Palovit şelalesini görmeye gidiyoruz. Kaçkarlarda eriyen kar sularının beslediği bu coşkun şelalenin ardından Minibüsümüze binerek Kaçkar dağlarının en güzel noktasından biri olan Ayder yaylasına ulaşıp keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeği aramızı Ayder yaylasında değerlendirip karadenizin en güzel vadilerinden fırtına deresinin yanına iniyoruz. Burada vereceğimiz arada dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir, zipline yapabilir, tarihi taş köprüde manzaranın keyfini çıkarıp çevredeki restoranlarda dinlenebilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler. Yayla ve vadi turumuzun ardından aracımızdaki yerimizi alıp otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ayder bölgesi otelimizde.


Kahvaltı: Otelimizde Açıkbüfe  Ücrete Dahil
Öğle Yemeği: Ayder Yaylasında  Extra
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alacağımız akşam yemeği ücrete dahil
Konaklama: Oris Ahşap Hotel,Dere Hotel,Zafran Hotel V.B.
Rota: Ayder-Zilkale-Palovit (115 km)

5.Gün-Batum Turu

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası BATUM Turumuz için aracımızdaki yerimizi alıyoruz. Sarp sınır kapısındaki çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar tarafından kullanılan Ganio Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Batum şehir merkezine devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar devam eden Çoruh nehrini görüyoruz. Batum şehir merkezine gelerek tarihi Meryem Ana katedral kilisesi, tarihi Orta Camii’, Posedion Anıtı, tiyatro binası, Medea heykeli ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanı gezilerimizi yapıp alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Batum turumuzu tamamlıyor ve Sarp sınır kapısından çıkış işlemlerimizin ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimizi Giresun bölgesindeki otelimizde alıyoruz.

 

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Ücr
Öğle Yemeği: Trabzon Resteurant ta  Extra
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alacağımız akşam yemeği ücrete dahil
Konaklama: Asteria Garden Hotel v.b.
Rota: Ayder-Batum Giresun (440 km)


6.Gün-Samsun-Ankara

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası Samsun’a hareket ediyoruz. Burada Bandırma Vapuru ve İlk Adım Anıtı gezilmesi sonrasında   Ankara’ya geri dönmek üzere yola çıkıyoruz. Çorum’daki Leblebi alış verişi molası sonrası keyifli yolculuğumuz araç içi ikramlarımız ve gerekli molalarımız sonrası Ankara’ya ulaşıp sizlerle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Kahvaltı Açık Büfe Otelimizde Ücrete Dahil
Öğle Yemeği: Samsun du Pide veya Mantı Menüsü Extra
Akşam Yemeği: Dinlenme Tesislerinde Extra
Rota: Giresun Samsun Ankara (650 km)

Fiyata Dahil Olanlar

Lüks araçlarla ulaşım hizmeti,

Yarım pansiyon konaklama (kahvaltı-akşam yemeği) hizmeti,

3 ve 4 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

Turdaki tüm şehir gezileri,

Baştan sona Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti,

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müze- Ören Yeri Giriş ücretleri,

Palovit- Zilkale Transfer ücreti,(75 TL)

Uzungöl- Karester Yaylası transfer ücreti,(75 TL)

Kişisel Harcamalar,

Öğle yemekleri,

İlkgün Samsunda Kahvaltı 

3 ve 4 Yıldızlı Oteller
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
24/07/2024-28/10/2024
13,500
9,450
17,071 TL
11,950 TL
13,214 TL
9,250 TL
(0-2) 9,450 TL
(3-6) 3,500 TL
(7-12) 6,950 TL
(0-2) 9,450 TL
(3-6) 9,450 TL
(7-12) 9,450 TL

Ulaşım

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
*Mercedes Travego/Tourismo - *NEOPLAN Cityliner/Tourliner - *Temsa Safir/Maraton - *Man Fortuna
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
*Isuzu Turkuaz - *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
*Vw Volt - *Mercedes Sprinter