Selanik-Kavala Turu 1 Gece 3 Gün (Otobüsle)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Selanik-Kavala Turu 1 Gece 3 Gün (Otobüsle)

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları, Erken Rezervasyon Turları, Erken Rezervasyon Turları 2, İstanbul Çıkışlı Turlar, Kısa Balkan Turları, Otobüsle Yurtdışı Turlar
 • Süre :
  3 Gün
 • Vize :
  Schengen
 • Kapasite :
  44

Sonbahar’ da Selanik ve Kavala' da; Karanın, Denizin, Tarihin ve Lezzetlerin Büyüsüne Kapılın!1 gece 3 gün süren Selanik-Kavala Turu, Karadeniz sahilinin ve Yunanistan’ın güzelliklerini yeni bir perspektiften sunuyor. Balkanlar, Baytatil'den sorulur.

89 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Selanik-Kavala Turu 1 Gece 3 Gün (Otobüsle) Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder

 

En Uygun Fiyat Garantili

 


 

Her Cuma Günü İstanbul Çıkışlı

 

Otobüsle Selanik - Kavala Turu

 

1 Gece 3 Gün

 


 

Tur Tarihleri

2023 >>  17 Kasım / 24 Kasım / 01 Aralık / 08 Aralık / 15 Aralık / 22 Aralık.  

2024 >>  05 Ocak / 12 Ocak / 19 Ocak / 26 Ocak / 02 Şubat / 09 Şubat / 16 Şubat / 23 Şubat / 01 Mart / 08 Mart / 22 Mart / 29 Mart / 05 Nisan / 04 Ekim / 11 Ekim / 18 Ekim / 25 Ekim / 01 Kasım / 08 Kasım / 15 Kasım / 22 Kasım / 29 Kasım / 06 Aralık / 13 Aralık / 20 Aralık.

 


 

Yunanistan - Selanik - Kavala'ya Dair;

 

Sessiz Kıyılar

Karadeniz ve Ege Denizi'nin kışın sakin sularında huzuru bulun. Plajlarda yürüyüş yapın, sahil kenarında romantik anlar yaşayın.

 

Tarihi ve Kültürel Keşifler

Selanik'te Beyaz Kule, Rotunda ve Kavala'da Antik Filippi gibi önemli tarihi ve kültürel mekanları ziyaret ederek Yunanistan'ın mirasını keşfedin. Antik dönemden kalma eserleri ve yapıları görün.

 

Yerel Lezzetler

Yunan mutfağının tadını çıkarın. Gyros, moussaka, souvlaki ve deniz ürünleri gibi lezzetlerle damak zevkinizi şımartın.

 

Kışın Denizin Keyfi

Selanik sahilinde denizin ve güneşin tadını çıkarın. Denizin tuzlu kokusunu içinize çekin, sahil boyunca yürüyüş yapın ve yerel balıkçı kasabalarını keşfedin.


 

Tur Programı

1.GÜN İstanbul > Keşan > Selanik

İstanbul > Keşan > Selanik

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 23.00 Mecediyeköy İstikbal Önü, 23.30 Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi Önü hareketle, araç İçi ikramları eşliğinde Silivri – Keşan karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç - Gümülcine - İskeçe - karayolu takip edilerek Selanik’e yolculuk.

2.GÜN Selanik

Selanik

Sabah saatlerinde Selanik varışımız ile panoramik şehir turu, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz Rehberimizin organize edeceği extra Yunan Tavernası Turuna katılma imkanı. Leziz yemekler, Yunan müziği ve buzuki eşliğinde sınırsız eğlence(50 Euro).

3.GÜN Selanik > Kavala > Gümülcine > Dedeağaç > İstanbul

Selanik – Kavala – Gümülcine – Dedeağaç – İstanbul

Otel’de alınan kahvaltının ardından Kavala’ ya hareket. Yaklaşık 2 – 3 saatlik yolculuğun ardından varılan Kavala’ da panoramik şehir turu. Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neo Klasik yapılar, Pangia, Eski ve Yeni Şehir, Acropolis, Deniz Feneri, Ag.Nicholas, Teodoro Kimissi kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelinin görülmesinin ardından öğle yemeği için serbest zaman. Buluşmanın ardından dönüş yolculuğu başlangıcı. Türk bölgesi olan İskeçe >> Gümülcine >> Dedeağaç şehirlerini panoramik olarak geçip İpsala sınır kapısına yolculuk. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından  ekstra düzenlenecek olan Porto Lagos turuna katılabilirler. (10 Euro / Turumuz tüm grubun katılım göstermesi halinde gerçekleşmektedir). Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan >> Tekirdağ >> Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’ a yolculuk. Tekirdağ’da serbest köfte molası sonrası akşam saatlerinde İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu. Bir başka Baytatil Turizm organizasyonun’ da görüşmek dileğiyle.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Yılbaşı turlarımız da Gala Yemeği ekstrasını almak isteyen misafirlerimiz , tur kayıt esnasında Gala Yemeği ücretini ödemek zorundadır.
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur  tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce  tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan  sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için  tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
-, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

Lüks Baytatil Otobüsleri ile ulaşım hizmetleri

Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri

3* - 4* Otellerde  oda-kahvaltı konaklama

Programda belirtilen panoramik şehir turları.

Araç içi su ikramı

Şehir vergileri

Gümrük vergileri

Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar

İlk gün sabah kahvaltısı

Öğle ve akşam yemekleri.

Schgen Vizesi

Yurtdışı çıkış harcı.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Standart Oda
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
24/07/2024-20/12/2024
127 €
89 €
(0-2) 39 €
(3-11) 79 €

Ulaşım

Ulaşım

 

Lüks Baytatil Turizm Araçları ile Ulaşım.

Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 

Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 

Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.

 

 

Araç Tipleri

 

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

3* - 4* Selanik-Kavala Bölgesi Oteller - Oda+Kahvaltı Konsepti BB

,

3* - 4* Selanik-Kavala Bölgesi Oteller Oda + Kahvaltı Konsepti BB