Sofya-Plovdiv Turu 1 Gece 3 Gün (Otobüsle)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Sofya-Plovdiv Turu 1 Gece 3 Gün (Otobüsle)

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları, Erken Rezervasyon Turları, Erken Rezervasyon Turları 2, Kısa Balkan Turları, Otobüsle Yurtdışı Turlar
 • Süre :
  3 Gün
 • Vize :
  Schengen
 • Kapasite :
  44

Kışın gelişini beklerken, Bulgaristan'ın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmeye ne dersiniz? 3 gün boyunca sürecek olan Sofya-Plovdiv Turu, sonbahar ve kışın büyüsünü balkanlar’ da keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunuyor.Balkanları Baytatil farkıyla geziyoruz.

89 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Sofya-Plovdiv Turu 1 Gece 3 Gün (Otobüsle) Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder

 

En Uygun Fiyat Garantili


 

Cuma Günleri İstanbul Çıkışlı

 

Otobüsle Sofya - Plovdiv Turu

 

1 Gece 3 Gün


 

Tur Tarihleri

2023 >>  17 Kasım / 15 Aralık

2024 >>  26 Ocak / 09 Şubat / 23 Şubat / 08 Mart / 22 Mart / 19 Nisan / 03 Mayıs / 17 Mayıs / 07 Haziran / 06 Eylül / 20 Eylül / 11 Ekim / 25 Ekim / 08 Kasım / 22 Kasım / 06 Aralık / 20 Aralık.


 

Bulgaristan - Sofya - Plovdiv'e Dair;

 

Tarihi Mekanların Büyüsü

Sofya ve Plovdiv, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlüdür. Antik Roma döneminden kalma harika yapıları, müzeleri ve kiliseleri ziyaret ederek bu mirası yakından deneyimleyin.

 

Doğa İle İç İçe

Bulgaristan'ın doğal güzelliklerine hayran olacaksınız. Karla kaplı dağlar, ormanlar ve nehirler, doğa severler için mükemmel bir ortam sunuyor. Yürüyüş yapın, doğa gezilerine katılın ve güzelliklerin tadını çıkarın.

 

Yerel Lezzetler

Bulgar mutfağı, yöresel lezzetler ve geleneksel yemeklerle ünlüdür. Sıcak şaraplar ve yerel yemekler sizi ısıtacak.

 

Eğlenceli Aktiviteler

Alışveriş, yerel pazarları gezmek ve yerel el işi ürünlerini keşfetmek gibi sonbahar ve kış aktivitelerinin tadını çıkarın.

 

Tur Programı

1.GÜN İstanbul > Edirne > Sofya

İstanbul – Edirne – Sofya

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 22:30 Mecidiyeköy İstikbal Mobilya önü, 23:00 Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi Önünden hareketle, Çorlu – Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo–Plovdiv-Sofya karayolu takip edilerek Sofya'ya yolculuk. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde 8 saat sürmektedir.

2.GÜN Sofya

Sofya

Sabah saatlerinde SOFYA' ya ulaşıyoruz. Varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz.St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Sofya’yı panoramik olarak görebileceğiniz Teleferik ile Vitoşa Dağı turuna katılabilirler.(15 Euro) Dileyen misafirlerimiz yerel restaurant’ da ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası turuna katılabilirler.(35 Euro)

3.GÜN Sofya – Plovdiv (Filibe) – Edirne – İstanbul

Sofya – Plovdiv (Filibe) – Edirne – İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından araçla buluşma ve dönüş yolculuğu başlangıcı. İki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv varış. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam - Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde hertürlü kültüler faliyetlere ev sahipligi yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Plovdiv´in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya, Eski Roma çağından kalma Antik Amfitiyatro, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Djumaya camisi görülmeye değer yerler arasındandır. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Türkiyeye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport , gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden ilerleyerek İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Yılbaşı turlarımız da Gala Yemeği ekstrasını almak isteyen misafirlerimiz , tur kayıt esnasında Gala Yemeği ücretini ödemek zorundadır.
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur  tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce  tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan  sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için  tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
-, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

Lüks Baytatil Otobüsleri ile ulaşım

Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

3 - 4* Otellerde, Oda kahvaltı konaklama

Programda belirtilen panoramik şehir turları.

Araç içi su ikramı

Şehir vergileri

Gümrük Vergileri

Tüm otoban – otopark ve check-point giderleri

Metro Market Alışveriş Turu

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Otelde alınan ekstralar

Tüm kişisel harcamalar

İlk gün sabah kahvaltısı

Öğle ve akşam yemekleri

Bulgaristan Vizesi (Yeşil Pasaport veya Schengen vizesi Sahipleri Vizeden Muaftırlar).

Yurtdışı çıkış harcı

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Standart Oda
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
06/09/2024-20/12/2024
127 €
89 €
(0-2) 49 €
(3-11) 79 €

Ulaşım

Ulaşım

 

Lüks Baytatil Turizm Araçları ile Ulaşım.

Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 

Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 

Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.

 

 

Araç Tipleri

 

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

3* - 4* Sofya-Plovdiv Bölgesi Oteller - Oda + Kahvaltı Konsepti

,

3* ve 4* Sofya-Plovdiv Bölgesi Oteller Oda + Kahvaltı Konsepti