Tito ve Partizanların İzinde Balkanlar Turu 7 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Tito ve Partizanların İzinde Balkanlar Turu 7 Gün

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları, İstanbul Çıkışlı Turlar, Vizesiz Yurtdışı Turları
 • Süre :
  7 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtdışı
 • Kapasite :
  44 Kişi

Yugoslavya'nın Efsane Kurucusu Partizan-Mareşal-Devlet Adamı-Efsane Jozip Bros Tito'nun Yaşam Öyküsünün ve Partizan hareketinin tarihinin peşine Düşüyoruz... Baytatil tematik turlarda öncü...

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Tito ve Partizanların İzinde Balkanlar Turu 7 Gün Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder

Tito ve Partizanların İzinde
 
 
Balkanlar Turu 
 
 
 
 
PEGASUS HAVA YOLLARI İLE
 
 
 
PC291 İSTANBUL – SARAYBOSNA 10.25 – 11.20
&
PC372 BELGRAD – ISTANBUL 10.45 – 13.30
 
 
 
 
 
SARAYBOSNA – TRAVNİK – JAJCE – JABLANİCA – MOSTAR – BLAGAJ – VİSEGRAD – MOKNA GORA – OVCAR – KABLAR – BELGRAD
 
 
 
 
*** TÜM TURLAR DÂHİL ***
*** EKSTRA TUR YOK ***
 
 
 
  Sırbistan- Bosna-Hersek ülkelerini içeren; 6 Gece 4* Otellerde konaklama hizmeti sunan;  tematik bir tur olup; Efsanevi Josip Bros Tito'nun Biyografisi ve Partizan hareketi ölçü alınarak hazırlanmıştır.
 
 
 
 
*** TURUMUZA TÜRKİYE’NİN HERYERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ ***

Tur Programı

1.Gün İstanbul – Saraybosna

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde buluşmamızın ardından gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Pegasus Hava Yolları’nın PC291 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.25’de Saraybosna’ya keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuzun Radyo-Televizyon Binasını, Parlamento Binasını, Latin Köprüsünü, Fuar Alanını ve Sönmeyen Ateş Anıtını göreceğiz. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda ise Osmanlı Çarşı Kültürünün halen yaşatıldığı Başçarşı Semtini, Sebil Meydanını, Hüsrev Bey Camiini, Bedestenini, Hamamını ve Katolik Katedralini gezeceğiz. Dileyen misafirlerimize Pazar Katliamının gerçekleştiği pazarı da göstereceğiz. Alış veriş molası sonrası 2 gece konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün Travnik – Jajce

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Osmanlı Kültürünün damga vurduğu Travnik kentine doğru yol alıyoruz. Osmanlı devletine 77 vezir yetiştiren bu medrese şehir aynı zamanda ünlü yazar Ivo Andriç'in de doğduğu şehir. Burada Kaleyi gezdikten sonra Mavi Su adlı su kaynaklarının yanındaki ünlü Lutvina kahvesinde mola verdikten sonra Jajce'ye doğru yola çıkıyoruz. Kasım 1943'te sosyalist Yuguslavya'nın ilan edildiği şehir Tito'nun da gözdeleri arasında sayılmaktaydı. Buradaki etkileyici Pliva şelalesini gezdikten sonra eski şehir içinde serbest zaman veriyoruz. Buradan Saraybosna'ya geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün Jablanica – Mostar - Blagaj

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Bosna savaşının sembolü olmuş Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Partizan hareketinin en önemli savaşlarından sayılan Neretva direnişinin sembolü olmuş olan Jablanica'da yıkık köprü kalıntılarını fotoğrafladıktan sonra buradaki Tito Müzesini geziyoruz.  Kahve molası sonrasında Osmanlı Klasik Mimarisinin en olgun örneği sayılabilecek Mostar Köprüsünü geziyoruz. Osmanlı mirası olan klasik taş evlerinin arasındaki Hamam ve Camii binalarını gezdikten sonra kent merkezindeki acılara tanıklık etmiş olan Sniper Kulesini de göreceğiz. 15 dakikalık mesafedeki Buna nehrinin kaynağı olan Blagaj kasabasına giderek doğa harikası  nehri ve derviş tekkesini gezerek turumuzu sonlandırıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mostar'daki otelimizde.

4.Gün Sutjeska Milli Parkı – Visegrad – Mokna Gora

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Sutjeska Ulusal Parkına hareket ediyoruz. Burası 140 bin askerin katıldığı ve 6000'e yakın Partizan savaşçısının Naizlerce öldürüldüğü; nihayetinde Tito önderliğindeki Nazi operasyonu "Schwartz" ın yenildiği ve Partizan zaferi olarak tarihe geçmiş  ünlü "Sujetska Savaşı"nın yapıldığı yer olup; "Kahramanlar Vadisi" olarak da adlandırılır. Buradaki muharebede ünlü Partizan kahramanı "Sava Kovacevic" hayatını kaybedecek; Tito ise yaralanacaktır. Bu sebepten dolayı burada inşa edilen zafer anıtını orman içerisinde yapacağımız doğa yürüyüşü (toplam yaklaşık 1 saat) sonrasında fotoğrafladıktan sonra Sırbistan sınırına doğru yol alıyoruz.  Osmanlının en kudretli veziriazamı Sokullu Mehmet Paşanın Mimar Sinan'a yaptırdığı ve Nobel ebediyet ödülü almış roman ile aynı adlı Drina Köprüsünün bulunduğu Vişegrad kentinde ziyaret ediyoruz. Buradan da ünlü film yönetmeni Emir (Nemanja) Custurica tarafından geleneksel Sırp köy evleri olarak tasarlanmış olan Mokna Gora evlerinin fotoğraflarını çektikten sonra turumuzu sonlandırıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mokna Gora bölgesindeki otelimizde.

5.Gün Mokna Gora – Ovcar – Kablar - Belgrad

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Ovcar Kablar bölgesi olarak bilinen ve Sırp Dağı "Athos" olarak bilinen olağan üstü manzaralı yolumuzu çeşitli fotoğraf molaları ile süsleyerek Yugoslavya'nın ve günümüzde Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a doğru yolumuza devam ediyoruz.  Belgrad'ta Sava ve Tuna nehirlerinde yapacağımız muhteşem tekne turundan sonra muhteşem Sava Katedralini ve Sırbistan parlamentosu başta olmak üzere resmi kurum binalarının bulunduğu Taşmeydan semtini gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz.  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6.Gün Belgrad

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Yugoslavya'nın efsanevi liderinin Mozolesi olan Çiçekler Evini ve Yugoslavya Tarihi Müzesini geziyoruz Buradan şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik turumuzda Bakanlıklar Bölgesini, Tarihi Sava Katedralini, Parlamento Binasını, Başbakanlık Binasını, Öğrenci Meydanını görüyoruz. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda ise Kalemegdan Bölgesini, Terazi Meydanını, Osmanlı Kalesini, Fransa'ya Vefa Anıtını, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesini, Damat Ali Paşa Türbesini, Viktor Anıtını, Defterdar Kapısını ve Knez Mihailova Caddesini geziyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Yemek sonrasında ünlü Bohem bölge Skadarlija'da yürüyüş yapıyoruz.

7.Gün Belgrad - İstanbul

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC372 sefer sayılı uçuşu ile yerel saat 10.45’de İstanbul’a keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yine yerel saat 13.30’de İstanbul’a varışımızın akabinde bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
> Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
> Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
> Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
> Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
> Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
> Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
> Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.
> 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
> 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
> Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
> Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
> Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
> Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
> Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
> Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
> Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
> Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
> T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
> Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
> Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
> T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
> Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Baytatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
> Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Fiyata Dahil Olanlar

Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Saraybosna / Saraybosna – İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
Bölgede lüks araçlarla ulaşım
6 gece 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
6 sabah kahvaltısı
6 akşam yemeği
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Programda yer alan tüm geziler
Yerel rehberlik ücretleri
Check point ve otoban geçişleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Öğle yemekleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Şoför ve rehber bahşişleri
Her türlü otel ekstraları
Kişisel Harcamalar
Seyahat Sağlık Sigortası
İç Hat Bağlantı Ücreti

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.