Transkafkasya Gürcistan Azerbaycan İran Turu 7 Gün - Baytatil

Transkafkasya Gürcistan Azerbaycan İran Turu 7 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Transkafkasya Gürcistan Azerbaycan İran Turu 7 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Asya Ortadoğu Kafkasya Turları, Azerbaycan Turları, Gürcistan Ermenistan Turları, İran Turları, Vizesiz Yurtdışı Turları
 • Süre :
  7 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtdışı
 • Kapasite :
  44 Kişi

Ankara'dan Vizesiz 3 Kafkas Ülkesinin Kültür Duraklarına düzenlediğimiz Macera dolu Turumuzua Bekliyoruz.... Ahi Evran'ın, Kaygusuz Abdal'ın, Şah İsmail'in, Çaldıran Ovasının, Azerbaycan Türklerinin Yurdunun, Hazar Denizinin, Gürcü Kültürünün tanınması ve sevilmesine öncülük eden yine Baytatil olur...

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Transkafkasya Gürcistan Azerbaycan İran Turu 7 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder

 

Transkafkasya
 
 
 
Gürcistan Azerbaycan İran Turu 7 Gün
 
 
 
 
 
3 Ülke 12 Şehir
 
 
 
*** Vizesiz ***
 
 
 
 
*** Ekstra Tur Yok ***
*** Tüm Şehir Gezileri Dâhil ***
 
 
**** BU TURUMUZA TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ ***

Tur Programı

1.Gün Ankara – Trabzon – Batum – Gori – Tiflis
Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali Anadolujet kontuarı önünde buluşmamızın ardından gerekli bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Anadolujet Hava Yolları TK7060 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.55’de Trabzon’a keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Saat 09.15’de Trabzon’a varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile ilk olarak Sarp sınır kapısı üzerinden Batum’a hareket ediyoruz. Batum’a varışımızın ardından panoramik şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir gezimiz esnasında Gonio Kalesi, Piaza Meydanı, Tiyatro ve Avrupa Meydanı, Medea Anıtı görülecek yerler arasındadır. Alfabe Kulesi ile Ali ve Nino heykellerini de gezip fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel Batum yemeklerinden tadabilirsiniz. Öğle yemeği molamızın ardından Tiflis’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde ki ünlü Rus Lider Stalin’nin doğduğu Gori şehrine gidiyoruz ve Sovyet mimarisini halen temsil eden ünlü Josef Stalin müzesini ziyaret ediyoruz. Buradan yürüyerek Gori Kalesinin eteğinde ki Gürcü Savaşçılar heykellerini fotoğrafladıktan sonra otelimize gitmeden önce yöresel bir restoranda harika Gürcü yemeklerini tadabileceğimiz akşam yemeğimiz için hareket ediyoruz. Akşam yemeğimiz sonrasında 2 gece konaklayacağımız otelimize gidiyoruz. Konaklama Tiflis’te ki otelimizde.
 
Öğle Yemeği: Ekstra hizmet olup, Batum’da rehberinizin tavsiye edeceği restoranda yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Tiflis’te restoranda set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: 4* Guru Hotel vb.
Güzergâh: Trabzon – Batum – Gori – Tiflis (610 km)
2.Gün Tiflis Şehir Turu
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından 1,5 milyon nüfuslu başkent Tiflis’te şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz eski şehir bölgesini keşfe başlıyoruz. Gezimiz esnasında Osmanlı Camiilerini, Ermeni ve Gürcü Ortadoks Kiliselerini ve Sinagog yapılarını gezdikten sonra ünlü Narikala Teleferiği ile olağan üstü manzaraya sahip tepeye çıkarak şehrin görkeminin tanığı oluyoruz. Tiyatroların ve mimari yapıların en güzel örneklerinin bulunduğu ve adını ortaçağ şairi Şota Rustaveli’den alan Rustaveli Bulvarı hem gezi sırasında hem de serbest zamanda en gözde yerler arasında olacaktır. Serbest zaman sonrasında otelimize gitmeden önce akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Gürcü dansları eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz sonrasında otelimize hareket. Konaklama Tiflis’te ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Ekstra hizmet olup, Tiflis’te rehberinizin tavsiye edeceği restoranda yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Tiflis’te restoranda Gürcü Dansları eşliğinde set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: 4* Guru Hotel vb.
Güzergâh: Tiflis Şehir Merkezi (50 km)
3.Gün Tiflis – Gence - Bakü
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Bakü’ye doğru yola çıkıyoruz. Azeri sınırını geçtikten sonra tarihi kent Gence’ye varıyoruz. Gence’de her adımda tarihten bir parça görmek mümkün. 1918 yılında Türk dünyasında ve Müslüman Doğu’da ilk Cumhuriyet olan Azerbaycan Cumhuriyeti, başkenti Gence olmak üzere kurulmuştu. Burada ilk olarak kentin en büyük caddesi olan Atatürk Caddesine gidiyoruz. Öğle yemeğimiz için verilecek serbest zaman sonrasında Bakü’ye devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Bakü’de oluyoruz. 2 gece konaklayacağımız otelimize dinlenmek üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bakü’de ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Ekstra hizmet olup, Gence’de rehberinizin tavsiye edeceği restoranda yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: 4* Days Hotel vb.
Güzergâh: Tiflis – Gence - Bakü (571 km)
4.Gün Bakü Şehir Turu – Ateşgâh Tapınağı
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 2,5 milyon nüfuslu ve Hazar Denizine komşu başkent Bakü’de şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuz esnasında Şehitler Meydanı, Şirvanşahlar Sarayı, Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Targovaya Caddesi, Halı Müzesi ve Devlet Sanat Müzesi gezeceğimiz yerlerden bazılarıdır. Öğle yemeğimiz için vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Ateşgâh tapınağını gezmek için hareket ediyoruz. Ateş mabedi olan Ateşgâh Bakü’ye yaklaşık 30 km mesafede, Abşeron yarımadasının Surahanı kasabasının güneydoğu kısmında yer almaktadır. Ateşgâh 16-18.yy doğal gazın çıktığı ebedi sönmez ateşlerin yerinde yapılmış ateş mabedidir. Gezimizin ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Bakü’de ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Ekstra hizmet olup, Bakü’de rehberinizin tavsiye edeceği restoranda yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: 4* Days Hotel vb.
Güzergâh: Bakü – Ateşgâh Tapınağı - Bakü (75 km)
5.Gün Bakü - Erdebil
Otelimizde alacağımız kahvaltı hizmetinden sonra Gobustan Milli parkına hareket ediyoruz. Burada Evrensel değer kabul edilen kaya oymalarını ziyaret ediyoruz. Buradan da İran’a geçerek İran’ın en ormanlık platosuna çıkarak tarih kokan şehir Erdebil’e ulaşıyoruz. Şah İsmail ile dedesinin türbelerini barındıran ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Şeyh Safi Külliyesini geziyoruz. Buradan kapalı çarşıya yöneliyoruz. Burada yöreye has Kara Helvanın tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Serbest zaman sonrasında ünlü mesire alanı olan Shorabil gölünde gezintimizin ardından akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza hareket ediyoruz. Yöresel İran yemeklerinin tadına baktıktan sonra otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Ekstra hizmet olup, Erdebil’de rehberinizin tavsiye edeceği restoranda yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: 3* Sabalan Hotel vb.
Güzergâh: Bakü - Erdebil (376 km)
 
NOT: İran İslam Cumhuriyetinde alkollü içki satılması yasaktır. İran’a alkollü içki sokulması, alkollü içki içilmesi kesinlikle yasaktır. Kadınlar vücut hatlarını ve saçlarını göstermeyecek şekilde bol ve kapalı giyinmelidir. Erkekler de vücut hatlarını göstermeyecek şekilde giyinmelidir. Rahat yürüyüş ayakkabıları, pamuklu kıyafetler, güneş gözlüğü, şapka bulundurulmalıdır. İran İslam Cumhuriyeti Türk Pasaportlarına vize uygulamamaktadır. İsrail vizesi ve/veya giriş işlemi olan pasaportların İran’a girişi yasaktır.
6. Gün Erdebil - Tebriz
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın sonrasında Doğu Azerbaycan’ın yönetsel merkezi olan tarihi Tebriz kentine doğru yola çıkıyoruz. Sokakta ki konuşma dilinin Türkçe olduğu bu tarihi kent aynı zamanda ünlü Şems’in ve şair Şehriyar’ın memleketidir. Merkezde bulunan Gök Mescid, Meşrutiyet Binası, Şehriyarın Türbesi ve Kapalı Çarşıyı görüp gezeceğimiz yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yöresel İran menülerinin tadına bakacağımız yemek molamız sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Tebriz’de ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Ekstra hizmet olup, Tebriz’de rehberinizin tavsiye edeceği restoranda yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: 4* Gostaresh Hotel vb.
Güzergâh: Erdebil - Tebriz (227 km)
7.Gün Tebriz – Hoy – Van - Ankara
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Anadolu erenlerinden Ahi Evran’nın Abdal Musa’nın Haydar Ata’nın doğum yeri olan Hoy kentine gidiyor ve Çaldıran Savaşının da yapıldığı ovanın topografyasına tanık oluyoruz. Burada Şems-i Tebrizi’nin mezarının bulunduğu UNESCO Yapısı olan anma parkını geziyor ve Türkiye sınırına hareket ediyoruz. Türkiye’ye Hoy kapısından giriş yaptıktan sonra Van Ferit Melen Havalimanı’na gidiyoruz. Gerekli bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Anadolujet Havayolları’nın TK7087 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.40’da Ankara’ya keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yerel saat 22.25’de Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Ekstra hizmet olup, Hoy’da rehberinizin tavsiye edeceği restoranda yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
Güzergâh: Tebriz – Hoy – Van (330 km)
 
"Kim ne bilir bizi nice soydayız
Ne zerrede oddan ne de sudanız
Bize meftün olan marifet söyler
Biz Horasan ellerinde boydanız
Musa gibi lentarani deniriz
Aslımı sorar isen Hoy' danız."

Fiyata Dahil Olanlar

 

Anadolujet Hava Yolları ile Ankara – Trabzon / Van – Ankara arası ekonomi sınıfı uçak bileti
Bölgede gezimiz esnasında Lüks araçlarla ulaşım
3* ve 4* otellerde (2 gece Tiflis – oda kahvaltı, 2 Bakü – yarım pansiyon, 1 gece Erdebil – oda kahvaltı, 1 gece Tebriz – oda kahvaltı) olmak üzere toplam 6 gece konaklama
6 sabah kahvaltısı,
6 akşam yemeği (Bakü’de 2 akşam yemeği haricinde diğerleri restoranlarımızda)
Programda yer alan tüm geziler
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Tüm ülke, şehir vergileri, Check point ücretleri, otoyol/otoban ücretleri
Araç içi su ve sıcak içecek ikramları

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

 

Öğle Yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Kişisel Harcamalar

 

Ulaşım

 • > Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
  > Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 20 Gün önceden bildirim yapılır. 
  > Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.