Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu Uçak Gidiş

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu Uçak Gidiş

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi
 • Alt Kategori :
  Kars Turları, Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turları
 • Süre :
  4 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtiçi
 • Kapasite :
  20 Kişi

Turistik Doğu Ekspresi ile ülkemizin en bilinmeyen yörelerini Doğu Ekspresinin konforlu yataklı vagonlarında seyredeceğimiz büyülü turumuzda; Kars İlinin tüm kültürel ve doğal varlıklarını keşfe çıkıyoruz. Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Şehir Merkezi, Sarıkamış gezilerimizi yörenin sunduğu muhteşem kaşar-gravyer-kaz kızartması ve piti menüleriyle süsledik... Hadi Kars'a...

2,900 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu Uçak Gidiş Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

 

UÇAK İLE GİDİŞ 
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE DÖNÜŞ
 
KARS ERZURUM TURU
 
 
2 Gece Otel
1 Gece Yataklı Vagon Konaklama
 
3 Gece 4 Gün
Yarım Pansiyon
 
 
 
KARS – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – SARIKAMIŞ – ERZURUM – DİVRİĞİ – ERZİNCAN - BOSTANKAYA

Tur Programı

1.Gün: Ankara – Erzurum - Kars
Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turumuza Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali Anadolujet Kontuarında saat 10.30’da hazır olarak bilet ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirerek başlıyoruz. Yerel saat 12.05’de Anadolujet Havayolları TK7072 tarifeli seferiyle Erzurum’a keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yerel saat 13.30’da Erzurum Havalimanına varışımız ile birlikte rehberimizle gezimize başlıyoruz. Gezimiz esnasında Erzurum Kongre Binasını, Çifte Minareli Medreseyi, Yakutiye Medresesini, Ulu Camiini gezdikten sonra tarihi bir Erzurum Evi'nde Çay molası veriyor ve Oltu taşı alışverişi yapabileceğimiz Taş Han'da serbest zaman veriyoruz. Gezimiz sonrasında Kars’a hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
 
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Meşhur Cağ Kebabının tadına bakmanızı tavsiye ederiz.
Akşam Yemeği: Otelimizde set menü/açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil 
Konaklama: Simer Hotel, Grand Ani Hotel, Kars Park Hotel vb.
2. Gün: Ani-Çıldır Gölü Gezisi
Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında muhteşem Ani Antik Şehrini geziyoruz. Türkiye -Ermenistan doğal sınırını çizen Arpaçayı, Türklerin Anadolu'ya girdikten sonra yapılan ilk camii olan Ebu-l Menucehr Camiini, Ani Katedralini, Ateşgede yapısını ve Kervansaray yapıları göreceğimiz yerler arasında olacak. Açık bir havaya denk gelirsek efsanevi Ağrı Dağı'nı da görebileceğiz. Antik şehir gezimizden sonra 2000 metre rakımlı ve buz tutmuş Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Gölden çıkan Sarı Balığı tattıktan sonra gölde atlı kızaklarla gezinti yapabiliriz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil 
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Rehberinizin tavsiye edeceği restoranlarda Çıldır gölünde tutulan ve halk diliyle sarıbalık, karabalık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menüden yararlanabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil 
Konaklama: Simer Hotel, Grand Ani Hotel, Kars Park Hotel vb.
3. Gün: Kars Turu ve Doğu Ekspresi ile Ankara’ya Dönüş
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası otelimizden çıkış yaparak, Kale çevresinde tarihi yapılardan; Harakani Camii, Havariler Kilisesi (Kümbet Camii), tarihi Osmanlı Hamamlarını, tarihi Ordu Caddesini, Demir Köprüyü, Gazi Muhtar Evini ve Kafkas Harp Tarihi Müzesini kısmen yürüyüşler eşliğinde geziyoruz. Akşam yemeği sonrası Kafkas Dans Gösterisi izleyebileceğimiz bir mekânda Kars kültürünü yaşıyoruz; burada ayrıca Aşık Atışmalarını izleyecek ve Akordeon eşliğindeki canlı müzik eşliğinde eğleneceğiz. (Ekstra ….. TL) Buradan Kars tren garına geçerek yataklı vagonumuza yerleşiyoruz. Saat 22.20’de başlayacak 33 saatlik muhteşem manzaralara sahip yolculuğumuz eşliğinde yataklı vagonumuzda konaklıyoruz. 
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil 
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Rehberinizin tavsiye edeceği yöresel lezzetlerden tadabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Kafkas gece eğlencesi sırasında alınabilir. Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi’nde
4. Gün: Ankara’ya Varış

Trenin mola vereceği Erzincan (Ekstra ... TL), ve Divriği (Ekstra ... TL) merkezdeki ekstra turlara katılabilir veya vagonumuzda dinlenebiliriz. Konforlu yolculuğumuz sonrasında Ankara’ya dönüyoruz. Ankara’ya varışımız sonrasında başka organizasyonlarda buluşmak üzere vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TANITIM VE HATIRLATMALAR
> Tren varış saati ön görülen saat olup, seyahat süresinde gecikmeler yaşanabilmektedir ve programda sarkmalar olabilir. Seyahatinizde, ister odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 
 
> Turistik Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur. 
 
> Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. 
 
> Oda içinde 1 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. 
 
>Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. 
 
> Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar.  Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. 
 
> Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur. 
 
> Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. 
 
> Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır. 
 
> Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.
YATAKLI VAGON KATILIM ŞARTLARI
> Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonda Odalar iki Kişiliktir. 
 
> Üç kişilik rezervasyonlarda Tren konaklaması için; Misafirlerimize iki adet iki kişilik oda verilir. 
 
> Odalardan bir tanesinde tura katılan başka bir misafir, diğer misafir ile eşleştirme yapılır ve iki kişi konaklama yapar. 
 
> Otelde tek kişi kalmak isteyen misafirlerimiz doğu ekspresi tren seyahati konaklamasında iki kişilik oda verilir, tura katılan başka bir misafir ile eşleştirme yapılır. 
 
> Çocuk İndirimleri ve Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir.

Fiyata Dahil Olanlar

Anadolujet Havayolları tarifeli seferiyle Ankara-Erzurum arası ekonomi sınıfı uçak bileti
Turistik Doğu Ekspresi ile Kars-Ankara arası Yataklı Vagon Tren Bileti
2 Gece Kars’da otelimizde yarım pansiyon konaklama
1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Konaklama
Erzurum itibariyle bölgede lüks araçlarla ulaşım
Erzurum itibariyle Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Otellerimizde alınacak 2 akşam yemeği
Otellerimizde alınacak 2 sabah kahvaltısı
Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Öğle Yemekleri ve tüm yemeklerde alınacak içecekler
Tren seyahatimiz esnasında tüm ekstra kullanımlar
Yemekli Kafkas Gecesi ve Aşıklar Atışması 
Divriği ve Sivas gezileri
Kişisel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
3* ve 4* Oteller
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
04/02/2022
3,667 TL
2,750 TL
7,333 TL
5,500 TL
3,667 TL
2,750 TL
(0-2) 2,750 TL
(3-12) 2,750 TL
(0-2) 2,750 TL
(3-12) 2,750 TL
(0-2) 2,750 TL
(3-12) 2,750 TL
23/03/2022
3,867 TL
2,900 TL
7,733 TL
5,800 TL
3,867 TL
2,900 TL
(0-2) 2,900 TL
(3-12) 2,900 TL
(0-2) 2,900 TL
(3-12) 2,900 TL
(0-2) 2,900 TL
(3-12) 2,900 TL

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.