baytatil - Uçaklı Deluxe Karadeniz Turu 4 gece 5 gün

Uçaklı Deluxe Karadeniz Turu 4 Gece 5 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Uçaklı Deluxe Karadeniz Turu 4 Gece 5 Gün

, Ankara Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Yurtiçi
  • Alt Kategori :
    19 Mayıs Turları, 23 Nisan Turları, Karadeniz Turları, Ramazan Bayramı Turları
  • Süre :
    5 Gün

Ankara'dan Karadeniz'e direkt seferler ile bölgenin tüm çekim merkezlerini ve güzide yaylalarını harmanladığımız özel turumuz özellikle zaman sorunu olan çalışkan misafirlerimize özel olarak hazırlandı... Baytatil sunar...

1,750 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Uçaklı Deluxe Karadeniz Turu 4 Gece 5 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 5 Gün
Talep GönderUçaklı Deluxe Karadeniz Turu

Her Şey Dahil
4 Gece 5 Gün

 

Tur Programı

1.Gün - Erzurum, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Tortum Şelalesi, Artvin, Borçka, Hopa

Ankara ESB Havalimanı İç hatlardan THY nin ekonomi sınıfı ile Erzurum’a hareket ediyoruz. Alanda hazır bekleyen aracımızla Erzurum turuna başlıyoruz. İlk olarak Anadolu’nun ilk beylikler dönemi devletlerinden Saltuklu mimari üslubunu en iyi yansıtan eserlerden olan Üç Kümbetlere ulaşıyoruz  Emir Saltuk Türbesi ve diğer iki türbeyi gezdikten sonra restorasyonu devam eden Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi gezmeye başlıyoruz. Erzurum’un sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese’nin kitâbesi olmadığından, yapılış tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Selçuklu Sultani Alaaddin Keykubat’ın kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padisah Hatun tarafından yaptırılmış olabileceği düşüncesi ile adına Hatuniye Medresesi denmektedir. Yapının minaresi ile ilgili “usta, çırak” efsanesi gibi birçok efsaneye de konu olan yapıyı gezdikten sonra Oltucular Hanı’na hareket ediyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası Top Tabyaları, Lala Paşa Camii ve Erzurum Kongre binasını dışarıdan gördükten sonra öğle yemeğimizi alacağımız restoranda ulaşıyoruz.  Öğle yemeği sonrası Tortum Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelalede verilen mola sonrası belirlenen saate Artvin’e hareket ediyoruz. Keyii geçen iki saatlik yolculuk ardından Artvin’e varıyoruz. Çoruh nehri üzerinde kurulu ülkemizin en derin barajı olan Deriner Barajı’nı fotoğraflama imkânımız oluyor. Genya Dağı’na Kurulu Artvin’i panoramik gördükten sonra Borçka üzerinden Hopa’daki otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği öncesi Hopa şehir merkezinde veya sahilde gezinti yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Öğle Yemeği            : Ücrete Dâhil  (Yöresel Erzurum Çağ Kebabı Menüsü)
Akşam Yemeği        : Ücrete Dâhil (Otelde Açık Büfe veya Set Menü)
Konaklama               : Grand Artvin,ve Artvin Otelleri
Rota                          :Erzurum-Artvin 196 Km.

2.Gün - Borçka Karagöl, Gürcistan/Batum, Piazza meydanı, Batum Limanı, Opera Meydanı

Gezimizin ikinci gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası Borçka ilçemize ulaşıyoruz. Borçka Karagöl turumuza katılabilirler. Karagöl Milli Parkı’na gitmek için minibüslerimize biniyoruz. Ladin, köknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir veya gölün üzerinde sandalla bir gezintiye çıkabilir. Borçka’ya dönüşümüzün ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sınır kapısına ulaştığımız da TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum’a ulaşıyoruz. Gonio Apsaros Kalesi’nin panoramik olarak görüyoruz. Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman sunuyoruz. Ücrete dahi yöresel akşam yemeği menüsü aldıktan Gürcü kültürünü tam olarak yaşadıktan sonra konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı         :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği                 :Ücrete Dahil  (Yöresel Lezzetler)
Akşam Yemeği             :Ücrete Dahil (Otelde Açık Büfe veya Set Menü)
Konaklama                   :Ayder Yaylası Oris Ahşap Hotel Sis Hotel
Rota                               :Artvin-Batum-Hopa 114 KM

3.Gün - Kaçkar Dağları Milli Parkı, Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin, Palovit Şelalesi, Ayder Yaylası

Otelde alınan kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Çamlıhemşin’den minibüslerimizle Şenyuva Köyü’ndeki tarihi Çinçiva Köprüsü’nün fotoğraarını çektikten sonra Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan Zilkale’yi geziyoruz. Dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında tur ücretine dâhil öğle yemeği hizmeti alıyoruz. Dileyen konuklarımız heyecanlı bir rafting turu yapabilir. Rafting molası sonrası Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Kalegon mevkiini ve Gelintülü Şelalesi’ni gördükten sonra dileyen misafirlerimiz yaylada yürüyüş yapabilir veya yörenin ünlü kaplıcalarından yararlanma fırsatı sunuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı           :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği                  :Ücrete Dahil  (Pınar Alabalık Tesisleri)
Akşam Yemeği               :Ücrete Dahil (Otelde Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama                     :Oris Ahşap Hotel Natural Hotel Sis Hotel
Rota                                 :Hopa-Çamlıhemşin-Zilkale-Ayder 151 Km.

4.Gün - Of, Çaykara, Uzungöl, Sürmene, Bıçak Alışverişi, Trabzon, Atatürk Köşkü, Ayasofya

Otelde alınan kahvaltı sonrası Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’e varışımız sonrasında inanılmaz manzaralar ve belli noktalarda verilen fotoğraf molaları sonrasında Göl kenarındaki restoranımızda ücrete dâhil öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada Göl etrafında yürüyüş veya diğer aktivitelerden yararlanmak üzere bir serbest zaman sunduktan sonra Trabzon’a gitmek üzere hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde Sürmene’ye geldiğimiz de meşhur bıçaklarından almak isteyenler için kısa bir mola veriyoruz. Trabzon’a ulaşmamızın ardından   Trabzon’ da Soğuksu Mevkiine çıkarken Gülbahar Hatun Camii’ ni, İç Kale ve Zağnos Vadisini (Panaromik) görüyor ve Ladin ağaçları arasından geçerek, bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk` e hediye edilen Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz. Ardından Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya'sını da geziyor ve Trabzon` a özgü bir el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon'da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı              : Ücrete Dâhil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği                     : Ücrete Dâhil Uzungöl Resteurant'ta
Akşam Yemeği                  : Ücrete Dâhil Otelde Açık Büfe veya Setmenü
Konaklama                        : Konakpark Hotel,Aksular Hotel Demirgrand 
Rota                                    : Ayder-Uzungöl-Trabzon 250 Km

5.Gün - Maçka, Sümela Manastırı, Trabzon, Akçaabat-Ankara

Otelde alınan kahvaltı sonrası Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşmak üzere Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Manastır restorasyon da olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Belirlenen saatte öğle yemeğimizi almak üzere meşhur Akçaabat Köftesi’ni tadabileceğiniz Restoranımıza hareket ediyoruz. Yemek molası ardından Trabzon Yomra’daki havalimanı transferimiz gerçekleşiyor. THY nin ekonomi sınıfındaki keyifli bir uçuş sonrası Ankara’mıza ulaşıyoruz. Başka turlarımızda görüşmek üzere...

 

Sabah Kahvaltısı           :Ücrete Dahil Otelde
Öğle Yemeği                  :Ücrete Dahil  (Yöresel Öğle Yemeği)
Rota                                 :Ayder-Uzungöl-Trabzon Havalimanı 245 Km

Fiyata Dahil Olanlar

-  Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri

·  Yarım pansiyon konaklama (kahvaltı-akşam yemeği) hizmeti,

-  Yöresel Tüm Öğle Yemekleri,

·  4 veya 5 Yıldızlı Otel hizmeti,

·  Palovit- Zilkale Transfer ücreti,

·  Uzungöl- Karester Yaylası transfer ücreti

·  Turdaki tüm şehir gezileri,

·  Baştan sona Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti,

 -  Müze- Ören Yeri Giriş ücretleri,

·  Seyahat Sigortası

·  Gün içinde Çay/Kahve/Su İkramları

Fiyata Dahil Olmayanlar

·  Kişisel Harcamalar

·  Batum Geçiş Harcı (50 TL)

·  Dönüş Akşam Yemeği

Fiyatlar İlk 10 Koltuk İçin Geçerlidir
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
26/10/2019
2,059 TL
1,750 TL
2,347 TL
1,995 TL
2,000 TL
1,700 TL
(0-2) 583 TL
(3-12) 1,505 TL
(0-2) 1,505 TL
(3-12) 1,505 TL
(0-2) 1,505 TL
(3-12) 1,505 TL

Grand Artvin Hotel

,

Genel Tanıtım

Grand Artvin Hotel Artvin Merkez'de bulunmaktadır. Otel havaalanına Trabzon 230 km,Hopa 85 km, Artvin'e 50 m, Hopa'ya 40 km uzaklıktadır. Tesis oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir. Tesiste bulunan ala carte restaurant, kapalı restaurantta yemeklerinizi yiyebilirsiniz. 
Konferans, toplantı, kongre ve organizasyonlarınız için uygun bir oteldir.

Genel Uyarılar

Grand Artvin Hotel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.
Aile odaları veya bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2 + 2 veya 3 + 1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.

Oris Ahşap Otel

,

Genel Tanıtım

Oris Ahşap Otel, Karadeniz'in en sevilen ve en popüler noktalarından biri olan Ayder Yaylası'nda konuklarını ağırlamaktadır. Dört mevsim konuklarına kapılarını açan tesis, doğa ile tam bir uyum ve bütünlük içerisinde olup tamamen ahşap bir binada misafirlerine hizmet vermektedir. 
Oris Ahşap Otel konukları gün içerisinde safari ve doğa yürüyüşleri ile çevreyi keşfedebilirler. Tesis restoranı konuklara her sabah yöresel Türk kahvaltısı servisi sunmaktadır.

Sis Otel

,

Genel Tanıtım

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde konumlanan Sis Otel, Ayder Yaylası’nda Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda konumlanıyor. Tesis, şömineli oturma odası, 120 kişilik çok amaçlı salon ve ev sıcaklığındaki odalarıyla hizmet veriyor. Yemyeşil ormanlar ve panoramik dağ manzaralarına sahip tesiste huzurlu bir tatil seni bekliyor. Her sabah açık büfe kahvaltı servisi ile güne başlayıp, gün içinde açık büfe ve a la carte restoranlarda yerel ve uluslararası yemeklerin tadını çıkarabilirsin. Bölgede doğa yürüyüşü, jeep safari ve rafting aktivilerine katılabilirsin. Şehir merkezine sadece 80 kilometre uzaklıktaki Sis Hotel, Trabzon Havaalanı’na arabayla 2,5 saat mesafede bulunuyor.

Genel Uyarılar

Sis Otel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.Aile odaları veya bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2 + 2 veya 3 + 1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.

Natura Lodge Hotel Ayder Yaylası

,

Genel Tanıtım

Bazı birimlerde oturma alanı veya veranda bulunmaktadır. Her bir ünitede, bir duş, ücretsiz banyo malzemeleri ve saç kurutma makinesi içeren özel banyo bulunmaktadır. Natura Lodge Otelde ayrıca bir kaplıca banyosu bulunmaktadır. Konuklar barbekü ve tesisinde restoran tadını çıkarabilmektedir.

Genel Uyarılar

Natura Lodge Otel, odalarına giriş, saat 15:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 11:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.Aile odaları veya bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2 + 2 veya 3 + 1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.

Konak Park Hotel

,

Genel Tanıtım

Konak Park Hotel yenilenen imajıyla ve tecrübeli iş kadrosuyla Trabzon'da yeni vizyonuyla ve 'evim gibi'sloganıyla ülke turizmine katkı sağlamayı amaç edinerek çalışmalarına başlamıştır. 

Aksular Otel

,

Genel Tanıtım

Aksular Hotel, Trabzon şehir merkezinde yer alıyor. Karadeniz kıyısında yer alan tesis, plaja 11 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Oda Kahvaltı konsepti ile hizmet veren Aksular Hotel’in özel otoparkı var. Aksular Hotel odalarında misafirlerin ihtiyacına yönelik araç ve gereçler bulunuyor. Tesisin restoranında zengin bir kahvaltı büfesi servisi var. Öğle ve akşam yemeklerinde ise misafirler a la carte menüden seçim yapabiliyor.

Genel Uyarılar

Aksular Hotel, odalarına giriş, saat 13:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.Aile odaları veya bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2 + 2 veya 3 + 1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir. 

 

Demirgrand Hotel

,

Genel Tanıtım

 Trabzon'da hizmet veren Demir Grand Hotel misafirlerine konforlu bir konaklama imkanı sunuyor. Tesiste; TV Odası, Jeneratör, Otopark, Toplantı Salonu, Oyun Salonu, Kuru Temizleme gibi çeşitli hizmetler sunuluyor.

Genel Uyarılar

Genel alanlarda misafirler için ücretsiz kablosuz internet mevcuttur. Tesis, evcil hayvan kabul etmemektedir. Bebek karyolası bulunmamaktadır.