Uçaklı Doğu Anadolu Turu 6 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Uçaklı Doğu Anadolu Turu 6 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi
 • Alt Kategori :
  Doğu Anadolu Turları, Erken Rezervasyon Turları, Erzincan ve Erzurum Turları, Haftalık Turlar, Kars Turları, Uçaklı Turlar
 • Süre :
  6 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtiçi
 • Kapasite :
  30 Kişi

Baytatil Turizm olarak ülkemizin hazinelerinden olan Doğu Anadolu Bölgesinin hem tarihi, hem doğal hem de kültürel tüm duraklarını dahil ettiğimiz; soğuk iklimi ve sevecen insanları ile yurdumuzun kültürel zenginliklerini tüm yönleriyle tanıttığımız bu maceramıza herkesi davet ediyoruz. Baytatil Doğu Anadolunun keşfinde en uygun rota,araç, otel ve rehberleri tercih eder; kültür turu kültür turu haline gelir...

2,985 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Uçaklı Doğu Anadolu Turu 6 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 6 Gün
Talep Gönder
 
Uçaklı Doğu Anadolu Turu
 
 
5 gece 6 Gün
 
 
ERZURUM - ANİ HARABELERİ – KARS – IĞDIR – DOĞUBEYAZIT – AĞRI – İSHAKPAŞA SARAYI – VAN – AKDAMAR ADASI – AHLAT – TATVAN – NEMRUT KRATER GÖLÜ – MUŞ
 
 
 
Anadolujet Havayolları İle
 
 
Anadolujet TK7070 Ankara-Erzurum // 08.00 – 09.25
&
Anadolujet TK7089 Muş – Ankara // 13.45 – 15.20
 
 
***NOT: Bölgedeki yoğunluğa göre uçuş rotası değişebilir***
 
 
 
Biniş Noktalarımız:
06.30 Esenboğa Havalimanı

Tur Programı

1.Gün: Ankara-Erzurum–Çifte Minareli Medrese–Yakutiye Medresesi
Sabah saat 06.30’da Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali Anadolujet Kontuarı Önü’nde buluşmanın ardından gerekli bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Anadolujet Havayollarının TK7070 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.00’da Erzurum’a keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yerel saat 09.25’de Erzurum’a varışımızın ardından ilk olarak 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresinin yapıldığı Kongre Binasını gördükten sonra kim tarafından ve ne zaman yaptırıldığı bilinmeyen Selçuklu Sultanı Aleaddin Keykubad’ın kızı Hüdavend Hatun adına inşa ettirildiği varsayılan Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimiz sırasında Tarihi Erzurum Evlerini, Üç Kümbetleri, 1179 yılında Saltuklu Emiri Nasreddin Aslan Mehmet tarafından yaptırılan Ulu Camii ve Yakutiye Medresesini ziyaret ederek fotoğraflama imkanı buluyoruz. Meşhur Oltu Cağ Kebabının ve yöresel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında 1535 yılında yaptırılan Osmanlı Kervansaray mimarisinin şaheserlerinden günümüzün ise ünlü Oltu taşının işlendiği ve ziyaretçilerinin alış veriş imkanı bulduğu Taşhan’ı ziyaret ederek alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Öğle Yemeği: Erzurum şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda Oltu Cağ Kebabının tadına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Borapark Otel-Otel Zade-Dedeman Otel-DS Yedikapı Otel vb.
Rota: Erzurum (50 km)
2.Gün: Aziziye Tabyası-Ani Harabeleri-Kars Kalesi-On İki Havariler Kilisesi
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Mecidiye ve Aziziye tabyalarını gezdikten sonra Sarıkamış üzerinden Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a yaklaşık 45 km mesafede bulunan kimileri tarafından 1001 kilise şehri kimileri tarafından ise Kırk Kapılı Şehir olarak bilinen Anadolu’da bulunan ve üzerinde Ermeniler’in yaşamış olduğu en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Ani Antik Kentine ulaşıyoruz. UNESCO tarafından 2016 yılında Dünya Mirası olarak tescil edilen Ani Harabelerinde günümüze ulaşan kilise ve büyük bir Katedral kalıntılarını fotoğraflama imkanı bulacaksınız. Hakkında efsaneler anlatılan Ani Harabelerini ziyaretimizin ardından Kars şehir merkezine geri dönüyoruz. Şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz gezimiz esnasında Kars Kalesini gezip fotoğrafladıktan sonra Kars’taki 40 yıllık Rus egemenliği boyunca Rus Ortadoks Kilisesi olarak kullanılan 1918 yılında Müslüman egemenliği ile camiye dönüştürülen Kümbet Camii(12 Havariler Kilisesi) ziyaret ediyoruz.  Kümbet Camii 1964 yılından 1981 yılına kadar Kars’ta yapılan kazılarda çıkarılan eserlerin sergilendiği arkeolojik bir müze olarak kullanılan 1993 yılından itibaren tekrar cami olarak kullanılmaya başlamıştır. Ardından Aşıklar evini ziyaret ettikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Kars şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Simer Otel-Kale Otel-Ani Otel vb.
Rota: Erzurum-Ani Harabeleri-Kars (300 km)
3.Gün: Kars-Iğdır-Doğubeyazıt-Ağrı Dağı-İshakpaşa Sarayı-Van
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Iğdır üzerinden Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Iğdır’da 1915 Mezar Anıtını ziyaretimizin ardından muhteşem Ağrı Dağı manzarasının fotoğraflanabilmesi adına vereceğimiz molamızın ardından Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. Ticareti zengin bir sınır şehri olan ilçede İran pazarında alış veriş için verilecek serbest zaman sonrasında İshak Paşa Sarayına hareket ediyoruz. İshak Paşa Sarayı Topkapı Sarayı’ndan sonra, Osmanlı mimarisinin en seçkin ve en ünlü eserlerinden biridir. Osmanlı, Selçuklu ve Fars mimari üsluplarından esintiler içeren sebebinin ise yapımının 100 yıl sürmesinden kaynaklanan İshak Paşa Sarayı’nın en önemli özelliği dünyanın ilk kalorifer tesisatı döşenen sarayı olmasıdır. Hakkında birçok efsane bulunan İshak Paşa Sarayı’nı gezdikten ve fotoğrafladıktan sonra Tendürek geçidini aşarak Çaldıran Ovası’na iniyoruz. Tendürek Dağı’ndan çıkan Bend-i Mahi çayının üzerinde bulunan adını Osmanlı Padişahı IV. Murat’tan alan Muradiye Şelalesinin görkemli manzarasına ulaşıyoruz. Her mevsimde ayrı bir güzelliği bulunan adeta doğanın yaptığı bir beste gibi suyun verdiği huzuru hissedeceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Doğubeyazıt şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Uratu Otel-Grand Otel Van-Resmina Otel-Crvstal Otel vb.
Rota: Kars-Iğdır-Doğubeyazıt-Van (375 km)
4.Gün: Van Kalesi-Akdamar Adası-Akdamar Kilisesi-Van Kedi Evi
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Akdamar Adasına gitmek üzere hareket ediyoruz. Gevaş’ta bizleri bekleyen teknelerimiz ile yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzun sonunda Akdamar Adasına ulaşıyoruz. İlk olarak 915-920 yılları arasında yapıldığı tahmin edilen 2017 yılında restore edilerek müze olarak hizmet veren Akdamar Kilisesini ziyaret ediyoruz. Akdamar Adasında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Van’a hareket ediyoruz. Van Kalesi ziyaretimizin akabinde Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görebilmek için Üniversite içerisinde bulunan Van Kedi Evini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Van şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Uratu Otel-Grand Otel Van-Resmina Otel-Crvstal Otel vb.
Rota: Van-Akdamar Adası-Van (90 km)
5.Gün: Ahlat-Selçuklu Mezarları-Tatvan-Nemrut Krater Gölü
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Türklerin Anadolu’ya giriş kapısı olan ve Anadolu’nun tapusu olarak bilinen Ahlat’a hareket ediyoruz. İlk olarak Emir Bayındır Kümbetini ziyaret ediyoruz. Ardından Türk-İslam mezarlıklarının en büyüğü olarak bilinen Selçuklu Mezarlığını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesine alınan Selçuklu Mezarlığ’nda birçoğu yıkılmış 1400 mezar taşı bulunmaktadır. Anadolu’ya gelen ilk Türkler tarafından 12. Ve 13. Yüzyılda dikilmiştir. Fotoğraf molamızın ardından aracımızla Tatvan’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz için serbest zaman verdikten sonra “Büyük İskender’in Cenneti” olarak bilinen Nemrut Krater Gölü’ne özel transfer araçlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık yolculuğumuz sonrasında muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz bir noktadan Van Gölü ve Krater Gölü’nü fotoğraflıyoruz. Ardından buhar bacalarını görerek Büyük Göl’e ulaşıyoruz. Gölün özelliği soğuk olmasıdır. Büyük Göl’de vereceğimiz fotoğraf molasının ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan bölgesinde ki otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Tatvan şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Kardelen Otel-The Crater Otel vb.
Rota: Van-Ahlat-Tatvan-Nemrut Krater Gölü-Tatvan (345 km)
6.Gün: Tatvan – Muş - Ankara
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Muş’a hareket ediyoruz. Muş’a varışımızla birlikte Muş Kalesini ve Muş ovasını fotoğrafladıktan sonra Muş Havalimanına hareket ediyoruz. Gerekli bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Anadolujet Havayollarının TK7089 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.45’de Ankara’ya keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yerel saat 15.20’de Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Rota: Tatvan-Muş (120 km)

Fiyata Dahil Olanlar

Anadolujet Havayolları ile Ankara-Erzurum/Muş-Ankara arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
Bölgede lüks araçlarla ile ulaşım
5 gece 3 ve 4* yıldız otellerde yarım pansiyon konaklama
5 Sabah kahvaltısı 
5 Akşam yemeği
Nemrut krater Gölü ve Ahlat Minibüs Transferi
Akdamar Adası Tekne Gezintisi
Programda belirtilen geziler
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Seyahat esnasında araç içi sıcak soğuk ikramlar
Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Öğle yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Kişisel harcamalar
3* ve 4* Oteller
***Fiyatlar Belirli Kontenjanlarla Sınırlıdır***
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
07/08/2021
4,113 TL
3,085 TL
4,713 TL
3,535 TL
3,980 TL
2,985 TL
(0-2) 1,225 TL
(3-12) 2,635 TL
(0-2) 3,085 TL
(3-12) 3,085 TL
(0-2) 3,085 TL
(3-12) 3,085 TL
14/08/2021
4,113 TL
3,085 TL
4,713 TL
3,535 TL
3,980 TL
2,985 TL
(0-2) 1,225 TL
(3-12) 2,635 TL
(0-2) 3,085 TL
(3-12) 3,085 TL
(0-2) 3,085 TL
(3-12) 3,085 TL
21/08/2021
4,113 TL
3,085 TL
4,713 TL
3,535 TL
3,980 TL
2,985 TL
(0-2) 1,225 TL
(3-12) 2,635 TL
(0-2) 3,085 TL
(3-12) 3,085 TL
(0-2) 3,085 TL
(3-12) 3,085 TL
28/08/2021
4,113 TL
3,085 TL
4,713 TL
3,535 TL
3,980 TL
2,985 TL
(0-2) 1,225 TL
(3-12) 2,635 TL
(0-2) 3,085 TL
(3-12) 3,085 TL
(0-2) 3,085 TL
(3-12) 3,085 TL
04/09/2021
4,975 TL
2,985 TL
5,725 TL
3,435 TL
4,808 TL
2,885 TL
(0-2) 1,225 TL
(3-12) 2,635 TL
(0-2) 2,985 TL
(3-12) 2,985 TL
(0-2) 2,985 TL
(3-12) 2,985 TL
11/09/2021
4,975 TL
2,985 TL
5,725 TL
3,435 TL
4,808 TL
2,885 TL
(0-2) 1,225 TL
(3-12) 2,635 TL
(0-2) 2,985 TL
(3-12) 2,985 TL
(0-2) 2,985 TL
(3-12) 2,985 TL
18/09/2021
4,975 TL
2,985 TL
5,725 TL
3,435 TL
4,808 TL
2,885 TL
(0-2) 1,225 TL
(3-12) 2,635 TL
(0-2) 2,985 TL
(3-12) 2,985 TL
(0-2) 2,985 TL
(3-12) 2,985 TL
25/09/2021
4,975 TL
2,985 TL
5,725 TL
3,435 TL
4,808 TL
2,885 TL
(0-2) 1,225 TL
(3-12) 2,635 TL
(0-2) 2,985 TL
(3-12) 2,985 TL
(0-2) 2,985 TL
(3-12) 2,985 TL

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç bir gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.