Vip Bosna Hersek Turu 4 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Vip Bosna Hersek Turu 4 Gün

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Ankara Barosuna Özel Turlar, Balkan Turları, Bosna Hersek Belgrad Dubrovnik Turları, Kampanyalı Turlar, Vizesiz Yurtdışı Turları
 • Süre :
  4 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Covid-19 Tedbirli
 • Kapasite :
  4

Balkanların kültürü itibariyle bize en yakın, en mağdur, en hüzünlü ama en güzel manzaralarını sunan mükemmel Bosna-Hersek'i tanıtmayı amaçlayan bu harika deneyime davetlisiniz. Baytatil uzmanlığını konuşturuyor...

265 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Vip Bosna Hersek Turu 4 Gün Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

 

Bosna Hersek Turu 4 Gün
 
 
 
 
PEGASUS HAVA YOLLARI İLE
 
 
 
PC293 İSTANBUL – SARAYBOSNA 16.05 – 17.00
&
PC294 SARAYBOSNA – ISTANBUL 17.45 – 20.30
 
 
VİP HİZMETİ İLE !!!
 
 
Minimum 4 Kişi ile Kesin Hareket !!!
 
 
4* Hollywood Hotel vb. Konaklamalı !!!
 
 
 
SARAYBOSNA – TRAVNİK – MOSTAR – BLAGAJ
 
 
 
*** VİZESİZ ***
 
 
 
*** TÜM TURLAR DÂHİL ***
*** EKSTRA TUR YOK ***
 
 
 
*** TURUMUZA TÜRKİYE’NİN HERYERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ ***

Tur Programı

1.Gün İstanbul – Saraybosna

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde buluşmamızın ardından gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Pegasus Hava Yolları’nın PC293 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.05’de Saraybosna’ya keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yerel saat 17.00’da varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere Başçarşı’ya hareket ediyoruz. Kısa süreli yolculuğumuz esnasında panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında Avrupa’nın en eski elektrikli tramvay hattı boyunca Bosna Hersek Federasyonu Parlamentosu, Radyo-Televizyon Binası, Fuar Alanı, Latin Köprüsü, Şarkiyat Enstitüsü Binası, Hünkâr Camii ve Sebil Meydanı bulunmaktadır. Bilge lider Aliya İzzetbegoviç’in kabrine yapacağımız yürüyüş sonrasında tipik bir Ahi düzeni içerisindeki BaşÇarşıda yürüyerek Gazi Hüsrev Begoviç’in külliyesine ait yapıları, Katolik Kilisesini, Sönmeyen Ateş Anıtını ve Markale Pazarını gezeceğiz. Başçarşı’da verilecek serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz meşhur Boşnak Böreğinin tadına bakabilir dileyenler ise Boşnak kahvesini tadarken alışverişlerini de yapabilirler. Serbest zaman sonrasında otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün Travnik - Saraybosna

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Vezirler Şehri olarak bilinen ve Orta Bosna’da yer alan Travnik şehrine hareket ediyoruz. Yeşillikler içerisinde ki manzaralı yolculuğumuz sonrasında Travnik şehrine varıyoruz. Burada; Elçi İbrahim Paşa Medresesini, Plava Voda – Göksu nehri ve kaynağını, Travnik Kalesini, kale içinde yöresel kıyafet sergisini, yıkık cami kalıntılarını göreceğiz. Gezimiz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Dileyenler için Travnik’in lezzeti ile meşhur köftesini tadabilirler. Ayrıca Plava Voda kaynağı yanındaki Lutfina Kahva isimli meşhur kafede vereceğimiz kahve molasında rehberimizden “sigaralı” kahve ikramının hikayesini dinleyeceğiz. Serbest zaman sonrasında Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Saraybosna – Mostar – Blagaj - Saraybosna

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Hersek bölgesinin en büyük ve en güzel şehri olan Mostar şehri turunu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Harikulade manzaralı bir yolculuktan sonra Sarı Saltuk Tekkesi olarak da bilinen tekkeyi ziyaret ediyoruz. (Girişler ekstradır/ 2,5 Eur kişi başı) Tekke içinde yer alan Ali Paşa Türbesi ve Sarı Saltuk Türbesi’ni ziyaret ediyor ve tipik Anadolu Evi şeklinde inşa edilmiş iki katlı bu evde bayanlar mescidi, meydan odası, erkekler için mescit ve zikir odası, hamamcık-halevthane ve mutfak olarak kullanılan odaları görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz avluda Türk Çayı içebilir dileyenler ise Buna Nehri kaynaklarında yetişen alabalıkların tadına bakabilirler. Serbest zaman sonrasında Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar’a varışımız ile birlikte yaya olarak turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Mostar çarşısını, Koski Mehmet Paşa Camiini, ve en son olarak muhteşem Mostar Körpüsünün ihtişamına tanık oluyoruz. Mostar’da alışveriş ve şehrin tadını çıkarmak için verilecek serbest zaman akabinde Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün Tunel Spasa (Umut Tüneli) – Vrelo Bosne - İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından 1922’de yaklaşık 4yıl boyunca kuşatmada kalan şehrin savunmasında çok önemli bir rol oynayan ünlü Umut Tünelini (Tunel Spasa) ziyaret ediyoruz. (Girişler ekstradır/ 5 Eur kişi başı) Saraybosna müdafaasının bu duygusal durağında hüzünleneceğinizi öngörüyoruz. Buradan Bosna Irmağının kaynaklarının bulunduğu doğa harikası Vrelo Bosne Milli Parkına hareket ediyoruz. (Girişler ekstradır/ 1 Eur kişi başı) 300 den fazla su kaynağının bulunduğu parkın gezilmesinden sonrası öğle yemeği ve kahve molası veriyor ardından havalimanına hareket ediyoruz. Gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC294 sefer sayılı uçuşu ile yerel saat 17.45’de İstanbul’a keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yine yerel saat 20.30’da İstanbul’a varışımızın akabinde bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
Turumuza katılım öncesinde Covid-19 koşulları nedeniyle seyahat edecek misafirlerimizin uçuştan en fazla 48 saat öncesinde alınmak üzere negatif olduğunu gösteren PCR testi almaları gerekmektedir.
> Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
> Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
> Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
> Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
> Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
> Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
> Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.
> 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
> 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
> Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
> Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
> Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
> Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
> Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
> Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
> Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
> Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
> T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
> Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
> Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
> T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
> Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Baytatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
> Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Fiyata Dahil Olanlar

Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Saraybosna / Saraybosna – İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
Bölgede lüks araçlarla ulaşım
3 gece 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
3 sabah kahvaltısı
3 akşam yemeği
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Programda yer alan tüm geziler
Yerel rehberlik ücretleri
Check point ve otoban geçişleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
Öğle yemekleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Şoför ve rehber bahşişleri
Her türlü otel ekstraları
Kişisel Harcamalar
Seyahat Sağlık Sigortası
4* Hollywood Hotel vb.
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
01/07/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
08/07/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
15/07/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
29/07/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
05/08/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
12/08/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
19/08/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
26/08/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
02/09/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
09/09/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
16/09/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
23/09/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
30/09/2021
353 €
265 €
453 €
340 €
353 €
265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
(0-2) 265 €
(3-12) 265 €
İç Hat Bağlantı Ücreti

Ulaşım

> Turlarımız mininum 4 kişi ile Vip Araçlar ile Covid-19 tedbirli düzenlenmektedir. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 20 Gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.