Vip Kuzey Makedonya Turu 4 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Vip Kuzey Makedonya Turu 4 Gün

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Ankara Barosuna Özel Turlar, Balkan Turları, Kampanyalı Turlar, Vizesiz Yurtdışı Turları
 • Süre :
  4 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Covid-19 Tedbirli
 • Kapasite :
  4

Antik dünyanın en büyük imparatorluğu olan Makedonya Krallığının coğrafi konumu bu seyahatimizin ana temasını oluştursa da ; aslında olağan üstü doğal güzelliklerin, her biri mimari bir başyapıt olan manastırların ve Balkan coğrafyasının çeşitliliğinin tadını çıkaracağız. Baytatil uzmanlığını konuşturuyor...

299 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Vip Kuzey Makedonya Turu 4 Gün Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

 

Kuzey Makedonya Turu 4 Gün
 
 
 
 
PEGASUS HAVA YOLLARI İLE
 
 
 
PC351 İSTANBUL – ÜSKÜP 10.25 – 10.55
&
PC352 ÜSKÜP – ISTANBUL 11.40 – 14.00
 
 
 
VİP HİZMETİ İLE !!!
 
 
Minimum 4 Kişi ile Kesin Hareket !!!
 
 
Üsküp 4* Hotel Panoramika vb.
Ve
Ohrid 4* Aura Hotel vb. Konaklamalı !!!
 
 
ÜSKÜP – OHRİD – MANASTIR – ST NAUM
 
 
*** VİZESİZ ***
 
 
*** TÜM TURLAR DÂHİL ***
*** EKSTRA TUR YOK ***
 
 
 
*** TURUMUZA TÜRKİYE’NİN HERYERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ ***

Tur Programı

1.Gün İstanbul – Üsküp – Kalkandelen - Ohrid

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde buluşmamızın ardından gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Pegasus Hava Yolları’nın PC351 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.25’de Üsküp’e keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yerel saat 10.55’de varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Ohrid’e yola çıkıyoruz. Güzergâhımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan Ohrid şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samuel Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokaklarını geziyoruz. Gezimizin akabinde Ohrid Tekne Turuna katılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün Bitola (Manastır) - St Naum - Ohrid

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. Burada Şirok Sokak, Bedesten, İshak Paşa Camii, Yeni Camii dış mekân ziyaretleri ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi Binasını geziyoruz. Serbest zaman sonrasında 2.Filip tarafından kurulan ve Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Heraklea Lincetis kalıntılarını geziyoruz. Gezimizin ardından Ohri Gölünün kaynaklarının bulunduğu doğa harikası Aziz Naum manastırına hareket ediyoruz. Manastırı ve olağanüstü kaynakları gezdikten sonra kahve molası veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Ohrid - Üsküp

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından başkent Üsküp yolculuğuna başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp şehir turumuzda; Eski Tren Garı, Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa Camiini, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekân anlatımları ile gezilecek yerler arasındadır. Şehir gezimizin ardından serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün Üsküp - İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından havalimanına hareket ediyoruz. Gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC352 sefer sayılı uçuşu ile yerel saat 11.40’da İstanbul’a keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yine yerel saat 14.00’da İstanbul’a varışımızın akabinde bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
> Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
> Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
> Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
> Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
> Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
> Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
> Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.
> 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
> 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
> Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
> Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
> Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
> Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
> Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
> Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
> Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
> Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
> T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
> Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
> Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
> T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
> Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Baytatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
> Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Fiyata Dahil Olanlar

Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Üsküp / Üsküp – İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
Bölgede lüks araçlarla ulaşım
3 gece 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
3 sabah kahvaltısı
3 akşam yemeği
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Programda yer alan tüm geziler
Yerel rehberlik ücretleri
Check point ve otoban geçişleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
Öğle yemekleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Şoför ve rehber bahşişleri
Her türlü otel ekstraları
Kişisel Harcamalar
Seyahat Sağlık Sigortası
4* Oteller
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
01/07/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
08/07/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
15/07/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
29/07/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
05/08/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
12/08/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
19/08/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
26/08/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
02/09/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
09/09/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
16/09/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
23/09/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
30/09/2021
399 €
299 €
500 €
375 €
399 €
299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
(0-2) 299 €
(3-12) 299 €
İç Hat Bağlantı Ücreti

Ulaşım

> Turlarımız mininum 4 kişi ile Vip Araçlar ile Covid-19 tedbirli düzenlenmektedir. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 20 Gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.