Vizesiz Balkan İncisi Saraybosna Turu 3 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Vizesiz Balkan İncisi Saraybosna Turu 3 Gün

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları, Uçaklı Vizesiz Balkan Turları, Vizesiz Yurtdışı Turları
 • Süre :
  3 Gün
 • Vize :
  Vizesiz
 • Kapasite :
  Minimum 8 Kişi

Bosna-Hersek'in kültürümüze çok yakın,mahsun başkentini keşfe hazır mısınız? Konforlu otelleri,tarihi ve kültürel durakları ve nefis mutfağıyla Saraybosna'nın konuğu olmanın tam zamanı....Üstelik Vize de yok! Baytatil ile tatil zamanı...

455 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Vizesiz Balkan İncisi Saraybosna Turu 3 Gün Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder
VİZESİZ BALKAN İNCİSİ
SARAYBOSNA TURU
 
 
2 Gece 3 Gün
 
 
4* OTELLERDE KONAKLAMA
 
 
 
PEGASUS PC2661 // ANKARA – İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN // 06.20 – 07.25
PEGASUS PC291  // İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN – SARAYBOSNA // 10.25 – 11.20
 
&
 
PEGASUS PC294 // SARAYBOSNA – İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN // 17.45 – 20.30
PEGASUS PC2686 // İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN – ANKARA // 22.20 – 23.25
 
 
 
Not: Türkiye’ye giriş yapacak misafirlerimizin ülkeye girişlerinden önceki son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testlerini ibraz etmeleri gerekmektedir. Negatif PCR testi olmayan kişiler uçuşa kabul edilmeyecektir.
 
15 Mart 2021 tarihi itibariyle Türkiye’ye seyahat edecek olan tüm yolcuların uçuşları öncesindeki son 72 saat içerisinde https://register.health.gov.tr/ linki üzerinden Türkiye Giriş Formunu doldurmaları gerekmektedir.
 
Online Form doldurmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.
 
 
Biniş Noktalarımız:
04.45 Ankara Esenboğa Havalimanı

Tur Programı

1.Gün: Ankara – İstanbul - Saraybosna
Sabah saat 04.45’ de Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşmamızın ardından gerekli bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Pegasus Havayollarının PC2661 uçuş kodlu tarifeli seferiyle saat 06.20’ de İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 07.25’de İstanbul’a inişimizin akabinde dış hatlar terminaline geçerek gerekli pasaport işlemlerimizin ardından Pegasus Havayollarının PC291 uçuş kodlu tarifeli seferiyle saat 10.20’de Saraybosna’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat 11.20’ de Saraybosna’ya varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile beraber otelimize geçerek yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Saraybosna şehir turumuza katılabilirler. (50 Eur) Şehir turumuz esnasında kentin en büyük yaşam alanlarından biri olan aynı zamanda kültürel ve tarihi özelliğe sahip başarısı, şehir merkezinde bulunan tarihi bir Roma köprüsü olan Latin köprüsü, Gazi Hüsrev Camii ve Külliyesi, saat kulesi, Katolik Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Markale Pazar Yeri, Bedesten ve Hanlar gezilecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelimizde.
 
Öğle Yemeği: Saraybosna şehir turumuz esnasında verilecek serbest zaman esnasında yöresel yemekleri değerlendirebilirsiniz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde ekstra olarak değerlendirebilirsiniz. (Ekstra) 
Konaklama: 4* Hotel Concept vb. 
Para Birimi: KM
2.Gün: Umut Tüneli ve Vrelo Bosne Turu
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Umut Tüneli ve Vrelo Bosne turumuza katılabilirler. (50 Eur) Umut Tüneli-Tüneller, Saraybosna’da 1992-95 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşları esnasında gıda ve cephanelik yardımı için yapılmıştı. Vrelo Bosne; şehir dışında kalan bu bölge Saraybosna’nın önemli doğal güzelliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelimizde.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Umut Tüneli Vrelo Bosne turumuz esnasında verilecek serbest zaman esnasında yöresel yemekleri değerlendirebilirsiniz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde ekstra olarak değerlendirebilirsiniz. (Ekstra) 
Konaklama: 4* Hotel Concept vb. 
Para Birimi: KM
3.Gün: Saraybosna – İstanbul - Ankara
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Pegasus Havayollarının PC294 uçuş kodlu tarifeli seferiyle yerel saat 17.45’de İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat 20.30’da İstanbul’a varışımızın ardından yine Pegasus Havayollarının PC2686 uçuş kodlu tarifeli seferiyle saat 22.20’de Ankara’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 23.25’de Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
> Bosna Hersek, 90 güne kadar olan seyahatler için T.C. vatandaşlarından vize talep etmemektedir. 
 
> Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 
> Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 
> Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz ve kullanılmayan bacak için iade yapılamaz. 
 
> Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, acentemiz sorumluluğunda değildir. 
 
> Rezervasyon için kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve Pasaport numarası detaylarının seyahate çıkacağı pasaporttaki şekliyle acentemize yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Tüm rezervasyonlar, bu detaylar doğrultusunda yapıldığından olası herhangi bir iptal yâda değişiklikte karşılaşılabilecek cezai tutar kişilere yansıtılacaktır.
 
> 2 Gece 3 günlük bu turumuzun otel kategorileri 4* otellerdir. Otellerin merkeze uzaklık mesafesi maksimum 15 - 35 km'dir.
 
> Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan daha uzak mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 
> Ekstra turlarda gidilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri fiyatlara dâhil değildir.
 
> Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde kontinental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. Otellerin yoğunluk durumlarına göre grup kahvaltıları ayrı salonlarda verilebilir.
 
> 10 Kişi ve üzeri grup rezervasyonlarında ekstra paket turlarının rezervasyon esnasında acenteden alımı zorunludur.
 
> Tur boyunca araçta sıcak - soğuk içecek ve ikram bulunmamaktadır. Ancak araç içinde kaptan ve yardımcısı tarafından satışı yapılmaktadır.
 
> 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 
> Ekstra turlarda 0 - 4 yaş çocuk ücretsizdir. 4 - 12 yaş arası çocuk %50 indirimlidir.
 
> 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar açılır - kapanır yataklar olduğundan tur katılımcısı 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 
> Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 
> Otel isimleri "ve benzeri" şeklinde verilmektedir. Konaklamanın yapılacağı otel bilgisi tur hareketinden 2 - 3 gün önce verilmektedir.
 
> Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dâhil olmadığı turlardır.
 
> Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, sınır geçişlerindeki yoğunluk vb.) ötürü aynı gün ve saatte gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 
> Ekstra tür ücretleri minimum 8 kişinin katılımı göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Bu nedenle; Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir
 
> Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlıdır. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, rehberin belirleyeceği bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 
> Avantajlı ekstra tur paketlerinden birini satın almış olan misafirlerimiz, içerisinden her hangi bir tura katılmayıp (özel sebep dâhilinde olsa bile) iade talebinde bulunması durumunda, tur iadesi indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanacak olup, rezervasyon gerektiren tekne, yemekli, gece showları ve giriş ücreti ödenen turlarda ise iade alma hakkı bulunmayacaktır.
 
> Panoramik şehir turları ve ülkeler arası transferler haricinde otobüs kullanım hakkı ekstra tur satın alan misafirlerimize aittir.
 
> Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
> Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.
 
> Vizenin en çok konaklama yapılan ülkenin konsolosluğundan alınması gerekmektedir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 
> Ziyaret edilecek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmesi için vize alınan pasaportun veya çıkış yapılacak olan pasaportun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport polisinin sizi ülkeye almama hakkı mevcuttur ve bundan acentemiz sorumlu değildir.
 
> Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi takdirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 
> Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 
> Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 
> Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
 
 
COVİD-19 ve ALINAN TEDBİRLER HAKKINDA
 
> Ülkemizde ve tüm dünya da yaşanan COVID-19 salgınına bağlı olarak ilan edilen Pandemi kapsamında turumuzu gerçekleştirdiğimiz araçlarımız, konaklama sağladığımız otellerimiz ve restoranlarımız hijyen kuralları çerçevesinde dezenfekte edilmektedir. Bu konu da tüm önlemler hassasiyetle alınmıştır.
 
> Rehber buluşmasından itibaren her gün düzenli olarak misafirlerin ateşleri ölçümlenerek kayıt altına alınacaktır.
 
> Tur araçlarında giriş ve çıkışlarda kullanmak üzere Antiseptik el dezenfektanı bulunmaktadır.
 
> Turumuz esnasında, rehber anlatımları dâhil tüm gezilerde ''Sosyal Mesafe Kuralları'' uygulanacaktır.
 
> Tur araçları her gün düzenli olarak dezenfekte edilecek, hijyen kuralları çerçevesinde şoförler ve rehberler hareket edecektir.
 
> Turumuza kayıt yaptıran tüm misafirlerimiz PCR testi ve HES kodu bildirmek zorundadır.
 
> Seyahat edebilmek için zorunlu olan HES koduna T.C. Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulamasından veya HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve ihtiyacınız olan gün sayısını 2023'e göndererek ulaşabilirsiniz.
 
> Seyahate çıkacak misafirler için önerimiz, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yolculuğa çıkmadan önce dikkat edilmesi ve uyulması gereken önerileri mutlaka okumalarını öneririz. (https://www.seyahatsagligi.gov.tr/SeyahatOneriler)

Fiyata Dahil Olanlar

Pegasus Havayolları tarifeli seferleriyle Ankara-İstanbul-Saraybosna/Saraybosna-İstanbul-Ankara arası gidiş dönüş uçak biletleri
Havalimanı-Otel-Havalimanı arasında ki transferlerimiz
4* Otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Havalimanı vergileri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
Öğle ve akşam yemekleri
Ekstra düzenlenecek turlar
Her türlü otel ekstraları
Kişisel harcamalar
4* Oteller (Hotel Concept vb.)
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
22/10/2021
607 €
455 €
707 €
530 €
607 €
455 €
(0-2) 405 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
29/10/2021
607 €
455 €
707 €
530 €
607 €
455 €
(0-2) 405 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
05/11/2021
607 €
455 €
707 €
530 €
607 €
455 €
(0-2) 405 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
12/11/2021
607 €
455 €
707 €
530 €
607 €
455 €
(0-2) 405 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
19/11/2021
607 €
455 €
707 €
530 €
607 €
455 €
(0-2) 405 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
26/11/2021
607 €
455 €
707 €
530 €
607 €
455 €
(0-2) 405 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
(0-2) 455 €
(3-12) 455 €
Saraybosna Şehir Turu
Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Saraybosna şehir turumuza katılabilirler. (50 Eur) Şehir turumuz esnasında kentin en büyük yaşam alanlarından biri olan aynı zamanda kültürel ve tarihi özelliğe sahip başarısı, şehir merkezinde bulunan tarihi bir Roma köprüsü olan Latin köprüsü, Gazi Hüsrev Camii ve Külliyesi, saat kulesi, Katolik Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Markale Pazar Yeri, Bedesten ve Hanlar gezilecek yerler arasındadır.
Vrelo Bosne-Umut Tüneli Turu
Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Umut Tüneli ve Vrelo Bosne turumuza katılabilirler. (50 Eur) Umut Tüneli-Tüneller, Saraybosna’da 1992-95 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşları esnasında gıda ve cephanelik yardımı için yapılmıştı. Vrelo Bosne; şehir dışında kalan bu bölge Saraybosna’nın önemli doğal güzelliklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 15 gün önceden bildirim yapılır.