Vizesiz Uçaklı Balkan Turu 5 Gece 6 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Vizesiz Uçaklı Balkan Turu 5 Gece 6 Gün

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları, Ramazan Bayramı Yurtdışı Turları, Vizesiz Yurtdışı Turları
 • Süre :
  6 Gün
 • Vize :
  Vizesiz Yurtdışı
 • Kapasite :
  44 Kişi

Vizesiz olarak pasaportunuzla katılım sağlayabileceğiniz köşe bucak Balkanlar turumuzu beğeninize sunuyoruz. Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna-Hersek Başkentlerini ve doğal ve kültürel duraklarını özenle seçtik... Baytatil farkıyla...

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Vizesiz Uçaklı Balkan Turu 5 Gece 6 Gün Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 6 Gün
Talep Gönder
Vizesiz Uçaklı Büyük Balkanlar Turu
 
 
5 Gece 6 Gün
 
 
 
5 ÜLKE
 
 
 
KUZEY MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN
 
 
 
PEGASUS PC351 / İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN – ÜSKÜP / 06.55 – 07.25
&
PEGASUS PC374 / BELGRAD – İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN / 16.25 - 19.05
 
 
 
Programda ki tüm geziler dâhil...
Makedon gece eğlencesi dâhil...
Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu dâhil…
Ekstra tur yok...

 

 

 

*** TURUMUZA TÜRKİYE’NİN HERYERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ ***

Tur Programı

1.Gün: İstanbul-Üsküp

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında buluşmamızın ardından gerekli bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında Pegasus Hava Yolları’nın PC351 tarifeli seferi ile saat 06.55’de Üsküp’e hareket ediyoruz. Yerel saat 07.25’de Üsküp’e varışımızın ardından özel otobüsümüz ile Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’teki turumuza panoramik olarak görülecek Üsküp Kalesi'yle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Hamamı, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile devam ediyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı ve Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Üsküp’teki otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: Üsküp-Ohrid

Sabah kahvaltının ardından Vardar ovasında bulunan Kalkandelen, Gostivar ve Kırçova yolu üzerinden Ohrid'e varıyoruz. (Üsküp-Ohrid yaklaşık 180 km) Ohrid’e varışımız ile şehir turuna başlıyoruz. Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtlarını, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Sonrasında St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Makamını ziyaret ediyoruz. Gezi sonrası Makedon Folklorik Gösterisi eşliğinde akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün: Ohrid-Tiran-İskodra

Kahvaltının ardındın bizi bekleyen otobüsümüz ile Arnavutluk’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Ohrid Gölü’nün Kara Drim nehri ile buluştuğu yer olan Struga’da fotoğraf molası vererek Arnavutluk’a devam ediyoruz. Elbasan üzerinden Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. (Ohrid-Tiran yaklaşık 135 km) Tiran panoramik şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Milli Müze, opera ve bale binası göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından İşkodra’yı panoramik olarak gördükten sonra serbest zaman. (Tiran-İşkodra yaklaşık 100 km) Gezi sonrası Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: Sv. Stefan-Budva-Kotor-Mostar-Saraybosna

Sabah kahvaltının ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva'ya hareket yol üzerinde muhteşem manzaralarıyla Sv. Stefan Beldesinde fotoğraf çekme molası veriyoruz. Budva’ya varışımız ile birlikte burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Avrupa Jet Sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezinin nefes kesen manzarası eşliğinde kısa bir yolculuğun ardından, Kotor’a varıyor burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrasında Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar şehir turunda Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Mostar Eğri Köprü, Tabaşica Camii görülebilecek yerler arasındadır. Çarşıyı da gezdikten sonra serbest zaman. Serbest zaman ardından Jablanica ve Konjic yolu üzerinden Saraybosna'ya doğru doyumsuz bir yolculuk başlıyor. (Mostar-Saraybosna yaklaşık 130 km). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün: Saraybosna-Belgrad

Sabah kahvaltısının ardından Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Şehir gezimizde dünyaca ünlü merkezi Başçarşı’da bulunan şehrin sembolü olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Gezimizin ardından Belgrad’a hareket ediyoruz panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün: Belgrad-İstanbul

Sabah kahvaltının ardından Tuna Sava Nehri Tekne Turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Tekne turumuz sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC374 tarifeli seferi saat 16.25’de ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat 19.05’de varışımız ile birlikte turumuzu bir başka organizasyonda buluşmak üzere sonlandırıyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
> Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
> Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
> Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
> Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
> Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
> Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
> Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.
> 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
> 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
> Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
> Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
> Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
> Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
> Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
> Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
> Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
> Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
> T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
> Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
> Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
> Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
> T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
> Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Baytatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
> Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Fiyata Dahil Olanlar

Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Üsküp / Belgrad – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak biletleri
Bölgede seyahatimiz esnasında Lüks araçlarla ulaşım
Programda belirtilen tüm geziler
Ohrid’de Makedon Folklorik Gösterisi
Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu
5 gece 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayanlar

Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)
Öğle yemekleri
Kişisel harcamalar
PCR Test Ücretleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Zorunlu Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
Rehber ve Kaptan Bahşişleri
İç Hat Bağlantı Ücreti

Ulaşım

> Turlarımız 12–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 18–30 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 30–45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Otobüs oturma düzeni, kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. 
> Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 20 Gün önceden bildirim yapılır. 
> Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.